Karadeniz Pet

Ilk yavrumuz geldi

okan67

Meraklı Üye
Arkadaslar an itibari ile ilk yavrumuz geldi kus uzerinde yatıyor kursagı suanda bos acaba yedirir mi ki benim yapmam gereken bişey var mı mama kafeste var ama yemıyorlar normal muhabbet kusu yemı yıyor bu yavruya kustugu zaman yeterli olur mu
KIRIK YUMURTA PARCALARINI ALIP ATAYIMMI YOKSA KALSIN MI

bilgileriniz icin tesekkürler

Son düzenleme:
Günlük taze mama verin. Ayrıca suyunu günlük değiştirin. Birde ben ayrı bir yemliğe ara ara kanarya yemi koyuyurum. Daha rahat yavruları besliyorlar

mama yemıyorlar mamasız buyutemezmı yavrularaı

Dişiyi ürkütecek strese sokacak herşeyden kaçının. Anne babası besler yavruları.Siz ara sıra kontrol edin yeter. Mama ve aspur beslemede yardımcı olur. Yumurta kabuklarını uygun bir anda dişi dışardayken alabilirsiniz. Bereketli üretimler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

mama yemıyorlar mamasız buyutemezmı yavrularaı

Sadece yem ile yavru büyüten çiftler var. Siz mamayı yapmaya devam edin. Alışacaktır zamanla.

Dişiyi ürkütecek strese sokacak herşeyden kaçının. Anne babası besler yavruları.Siz ara sıra kontrol edin yeter. Mama ve aspur beslemede yardımcı olur. Yumurta kabuklarını uygun bir anda dişi dışardayken alabilirsiniz. Bereketli üretimler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

Sadece yem ile yavru büyüten çiftler var. Siz mamayı yapmaya devam edin. Alışacaktır zamanla.

sadece suanda normal yem var aspur yok yarın alırım umarım yavruya bısey olmaz

sadece suanda normal yem var aspur yok yarın alırım umarım yavruya bısey olmaz

Dediğim gibi sadece yem ile bakan çiftler var yavrularını. Mama, aspur kolay kırılan yem olduğundan anne baba fazla yorulmadan besler yavrularını. Siz gün aşırı mama ve temin ettiğinizde aspur koyun kafese. Sağ salim büyüyüp yeme düşerler İnşallah.

Sen dokunma kardesim gerekli islemleri anne kus yapar sen yemini suyunu ver mamasini eksik etme yeter :)

yavru cıkalı 2 saat oldu ve dısı sım dı kutudan cıktı bende o arada baktım yavru kursagı boş hıc bısey yedırmememıs ne yapacagımı bılmıyorum

Kardesim suan senin yapabilecegim birsey yok sadece yem ve su vericeksin :/

Hadi gözünüz aydın :) kuşlarınızı fazla rahatsız etmeyin. Siz yemesede 2 günde bir mama takviyesi yapın. Sularını ve yemlerini günlük tazeleyin.

Geri