Karadeniz Pet

ilk yavrumuz yumurtadan çıktı :)

abtmusic

Meraklı Üye
merhaba dostalar dişi kuşun yapmış olduğu 5 yumurtadan ilki dün itibari ile yuvadan çıktı bu forumda sormuş olduğum sorularla bana yardımcı olan herkese site admin ve mod arkadaşlara teşekkür ederim bundan sonraki süreç nasıl olucak tam bilmiyorum 30 gün sonra yavruları kafesden alayım mı uzun süre kalması dahilinde dişi kuşun vurup öldürdüğünü söylüyorlar ve hangi tür mamalar vereyim yavruları beslemeleri için teşekkürler..

GR4jYr.jpg

Yemini günlük üfle, suyunu tazele. Haftada 3-4 gün mama verebilirsin. Forumda pek çok tarif var. Kolayına geleni yaparsın. Yavrular büyüyüp kafese geçtiklerinde kafes tabanına yem ve dal darı koyarsın. Kendi başına yem yiyeni ayırabilirsin.

Yemini günlük üfle, suyunu tazele. Haftada 3-4 gün mama verebilirsin. Forumda pek çok tarif var. Kolayına geleni yaparsın. Yavrular büyüyüp kafese geçtiklerinde kafes tabanına yem ve dal darı koyarsın. Kendi başına yem yiyeni ayırabilirsin.

hocam kafesi elimle açıp yem koyamıyorum ancak hergün ballık kabı ile dışardan kafes teli arasına yem koyup veriyorum

Akıllı yemliği çıkar kafes içinden kapıya takabilirsin. Kafes içindeki suluğu da çıkart. Dışardan taktığın suluk yeterli.

Akıllı yemliğin arka kısmında takılacak yeri var ön kısımdan kapı kısmına takılacak yeri yok ama takılıyorsa nasıl takılıyor bilmiyorum hocam ön kapıdan takabilirsem benim için çok iyi olur gerçekden evde olmadığım zaman yem koyacak kimsede yok..

Yemliğin ön kısmının üst ve altında kapıya takılacak apartalar olmalı. Zaten akıllı yemlik öyle kullanılır.. Bak şu videoda farklı bir şey tarif etmiş ancak sonuçta nasıl takıldığını görürsün.

[YOUTUBE]mKOY6n0NtZI[/YOUTUBE]

Yemliğin ön kısmının üst ve altında kapıya takılacak apartalar olmalı. Zaten akıllı yemlik öyle kullanılır.. Bak şu videoda farklı bir şey tarif etmiş ancak sonuçta nasıl takıldığını görürsün.

[YOUTUBE]mKOY6n0NtZI[/YOUTUBE]

teşekkür ederim hocam bilgilendirme için

Geri