Karadeniz Pet

İlk yavrumuz yuvadan atladı

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar,
yıllarca ara verdikten sonra yeniden deneyip büyüttüğüm ilk yavrular şu anda yuvadan atlamaya başladılar. hatta biraz da erken başladılar :) fotoğraftaki kuş 3,5 haftalık :) diğerleri de kardeşleri.
kuşlar sahiplendirilecektir, 3 adet dişi sahiplendirilecektir, zamanı gelince ilan açılacak ama şimdiden isteyen olursa ayırtılabilir.

Fotodaki diğer kuşlar anne ve baba :)

20160809_082121.jpg

Bunlar da kardeşler :)

2016-08-09%2020.20.39_1.jpg

Anne baba da mavilik yok ama yavrular mavi , yavruların rengini belirleyen ana etmenler neler acaba :/

annenin durumu eş baskınlık. bu çiftin hiçbir zaman kendi renklerinde yavruları olmayacak. genetik açılımın sonuçlarından birisi :) her kuluçkada kendi anne babasında neler varsa onlardan biri çıkar :)

Şimdi bende gri kanatlı mavi bi kuş var, sizin profil resmindekiler gibi. Ben buna sarı bi eş alsam yavruları ne renk olur ?

Köşede sırtı görünen yavru çok güzel olacak gibi , hepsi de çok güzeller , tüyleri kadar ömürleri olur inşallah

mavi çok baskın bir renk. eğer benim profil resmindekiler gibiyse albino olasılığı hariç tamamı diğer eşin rengine bağlı olmadan yine mavi olacaktır büyük ihtimalle

Sizi bulmuşken bi kombinasyon daha sorayım :D beyazlı ve gri renkli bi yavru almak için ne renk bi eş bulmamız lazım bizim oğlana :)

dediğim gibi, eğer benim profil fotosundaki gibiyse o iş Allah'a kalmış çünkü mavi çok baskın bir renk. eş baskın çiftler kullanıyorlar renk kombinasyonları için, sizinki doğrudan baskın renkte bir erkek :) mavi gri yavrular alabilirsiniz bir ihtimal onun için de gri mutasyon kuş bulmanız lazım o da çok nadirdir ya da çok pahalı satıyorlar. bunun yerine renk açılımı isterseniz yarı yarıya farklı renklerde olan eşbaskın bir dişi almanızı tavsiye ederim, orada beyaz gri olmasa da farklı renkler elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.

images.jpg

Yavrularınız çok tatlı ve şirin. Anne babayı da unutmayalım. Aferin onlara :)

Maşallah bereketli olsun tüyleri kadar ömürleri olur inş

peki beyaz sırtı mavi ve kafası çizgili bir dişi ile aynı şekilde beyaz boynu ve sırtı mavi kanatları siyah benekli bir çiftten hangi renklerde yavru alınır

Maşallah SübhanAllah, hayırlı yavrular hocam darısı başımıza inşallah

Maşallah çok tatlı yavrular. Bu renk olayı kuşların soyuna sopuna bağlı arkadaşlar bende bir çift yemyeşil var ama yavrularından mutlaka birisi mavi çıkıyor :) Şununla şunu şe yapsam ne verir gibi durum yok yani herşey çıkabilir. İstediğiniz renk kuşları elde etmek için uzun uğraşlar vermeniz gerekir. En azından okuduklarımdan bunları öğrendim ben :)

Kardeşim maşaallah kuşların rengide kendileride şahane duruyorlar. Senden ricam eğer satıcıysan beyaz ve sarı renkte olan kuşunu almak istiyorum bilgilendirirsen sevinirim.

Masallah çok tatlılar. İnş uzun ömürlü olurlar.