Karadeniz Pet

Ilk yumurta bugün geldi :)

Bu günden ayırın bence bir de kafesler yan yana olsun. Uzağa koymayın. Yuvayı yadırgamasın sonradan.
Hocam siz kafesler yanyana olsun demiştiniz, şu şekilde kafes düzeni sizce doğrumudur
VMa3dZ.jpg

İlk üç-dört yumurtaya yatmayabiliyorlar. Korkmayın birşey olmaz. Numara verdiniz mi ?

Ayrıca kafanıza takılanı sorun problem yok.
Selçuk hocam merhaba, kuş 2.'yi yumurtladı demiştim hatırlarsanız ve bugün onu da kırmış. Işin garip kısmı bir tane daha yumurtlamış. Acaba yuvalıktan mı kaynaklanıyor neden kırıyor anlamadım. Yumurtayı yemiyor ortasını kırmış kafesin ortasına atmış. Yuvalık siparişi verdim benim yuvalıgım düz tabandı ve plastik folluklu güzel bir yuvalık sipariş verdim.

Sizin fikriniz nedir hocam? ne yapmam gerekiyor bu durumda niye kırıyor valla cok moralimi bozdu

Erkekten değil o zaman desenize. O zaman yuvalıktan ziyade başka sorunlar irdelenmeli. Kuşlarda parazit olabilir. Ense derilerine bir damla avimec veya vilmectin damlatın. Ayrıca aktardan göz taşı alın bir bardak suya mercimek tanesi kadar katıp. O suyla banyo yapmalarını sağlayın. Banyo yapmazlarsa fısfısla tüy diplerine kadar ıslatın.

Hocam şuanda elimde şöyle bir ilaç var, eğer buda iş görür derseniz bunu kullanayım hemen, ama yok dediklerimi alın derseniz yarın bakayım hemen onlara resim aşağıda hocam ;

6XPdzl.jpg

Bunu da ilk fırsatta kuşlara kafesin her köşesine ve yuvalığın her köşesine sıkın. Ayrıca Dediğim ilaçlardan da bir damla ense derilerine damlatın. Kuşlara herhangi bir zararı veya yan etkisi olmaz. suluğu ve yemlikleri ıkarın tabi sipreyi sıkacakken.

Bunu da ilk fırsatta kuşlara kafesin her köşesine ve yuvalığın her köşesine sıkın. Ayrıca Dediğim ilaçlardan da bir damla ense derilerine damlatın. Kuşlara herhangi bir zararı veya yan etkisi olmaz. suluğu ve yemlikleri ıkarın tabi sipreyi sıkacakken.
Hocam avimec'i bir arkadaşım sayesinde buldum şuan yanımda eve gittiğim gibi ilk işim önce kafesin her köşesine ve kuslara vitamix hemen ardından da avimec. Çok teşekkürler ilginiz için :)

Rica ederim bu önerdiğim parazitlere önlem amaçlı. Bu arada yumurtaların ikisini de mi attı dışarı yoksa birini mi ?

Faydası olur sahte yumurtanın.Kıramayacağını anlayınca yumurtladığı yumurtayıda kırmayacaktır

Tamam da neden kırıyor onu çözmek lazım. Kuşlar ne kadar süresir sizde. Bulundukları ortam nasıl bir yer. Işık ne zaman kapanıyor. Ara ara açılıp kapanıyor mu ortamlarındaki ışık. Havadar mı değil mi gündüz aydınlık mı vs vs.