Karadeniz Pet

İLK YUMURTA ÇIKTI NAPİM

sinan

Yeni Üye
arkadaşlar şimdi ilk yumurtamı aldım küççüçük :)) dişi yumurta sıkışması vardı cesaretle çıkarttım aldım ameliyat sorunsuz geçti popsuna az zeytin yağı sürdüm ama yumurtaya yatmadı kuşda yeni yeride yeni napim bir akıl verin erkeğide kaçmıştı yeni erkek aldım

sinan bey geçmiş olsun. yumurtayı yuvaya koyun extradan birşey eklemeyin genelde 2. yumurtadan sonra kuluçkaya yatar kuşlarımız o yüzden panik yapacak bir durum yok inşallah diğer yumurtalarda benzer sorun yaşamazsınız 2 gün aralıkla gelecek yumurtalar mamasına zeytin yağı ve haslanmıs mısır eklemenizi tavsiye ederim rahat yumurtlar ilk kuluçkası ise

usta yumurtadan sonra kuşa zeytin yağı sürdüm biraz fazla sürdüm galiba kuşun ağzı kanatlarına falan geldi sanki sudan çıkmışta kurumamış gibi durdu napim birde 2. yumurta da sıkışma olurmu 1.sinde popsuna zeytin yağı sürdüm2 .sinde sürmem gerekir mi

usta yumurtadan sonra kuşa zeytin yağı sürdüm biraz fazla sürdüm galiba kuşun ağzı kanatlarına falan geldi sanki sudan çıkmışta kurumamış gibi durdu napim birde 2. yumurta da sıkışma olurmu 1.sinde popsuna zeytin yağı sürdüm2 .sinde sürmem gerekir mi
gerek yok mamasına zeytin yağı kullan 2. yumurta için 2 gün yeterli ama eyer 3. gün sonunda gelmezse 4.gün kontrol et kendin bazı kuşlar her seferinde aynı sorunu çeker kimisi ise ilk yumurtayı çıkardıkdan sonra rahatlar sonuçta bir sonraki gelecek yumurta büyük iht daha büyük olacak...

evet usta bu yumurtayı aldım ama ilk defa yumurta görmeme rağmen küçük geldi peki dediğiniz gibi öyle mi oluyor 2.si daha mı büyük geliyor yumurtanın , birde 2-3 gün sonra çıkarmassa tekrar el atim mi ben çıkartmak için ,

Geri