Karadeniz Pet

İlk yumurta geldi (HalilTURAN)

Halil TURAN

Meraklı Üye
arkadaşlar daha önce ilana koyduğum çiftleştilten sonra satmaktan vazgeçtiğim çiftim bugün ilk yumurtasını yaptı yuvada talaş yok kum vardı bütün kumu dışarıya attı yuvalığa talaş koysam sıkıntı olurmu neler yapayım ne onerirsiniz

Hiç ellememeni tavsiye ederim çünkü yumurtayı kırabilir veya yumurtlamayı bırakabilir

bence talaş koy istemez ise zaten atar. Ayrıca talaş eklemessen çıkacak yavrular fazla olursa çarpık bacak olma ihtimali var. Bugün bende 1 tane çıktı pek emin edğilim ama 1 2 gün sona yeniden bakıp tedavi uygulayacam. Bende zemine kum koymuştum attılar boş kaldı.

talaşı yavrulr çıktıktan sonra koysanız daha iyi olur diye düşünüyorum şimdi hazır yumurtlamaya başlamış talaş koyarsan belki bir sorun çıkabilir bende de var yumurtalı kuşlar yuvalığı komple boşalttılar bende yavrular çıktıktan sonra talaş koyucam

arkadaşlar ilk yumurtayı gördüğümde elime aldım 1 saat boyunca girmedi yuvalığa şuanda girmeye başladı birde ilk yumurtası yavrular çıktıktan sonra koyacağım talaşı yorumlarınız için teşekkür ederim birde. Kuşları mamaya nasıl alıştıracağım bir türlü alışamadılar birde mama tarifi verebilirmisiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

Arkadaşlar bugün yumurta dolumu boşmu diye baktım birşey anlayamadım yumurtayı hafif salladım sizce yumurta bozulmuşmudur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

arkadaşlar cevap verecek yokmu

yumurtanın dolu oldugunu ilk günlerde anlayamazsın kolay kolay.. 6-7 günlük olsun, kontrol edersin.

arkadaşlar ilk yumurtayı gördüğümde elime aldım 1 saat boyunca girmedi yuvalığa şuanda girmeye başladı birde ilk yumurtası yavrular çıktıktan sonra koyacağım talaşı yorumlarınız için teşekkür ederim birde. Kuşları mamaya nasıl alıştıracağım bir türlü alışamadılar birde mama tarifi verebilirmisiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

Arkadaşlar bugün yumurta dolumu boşmu diye baktım birşey anlayamadım yumurtayı hafif salladım sizce yumurta bozulmuşmudur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

arkadaşlar cevap verecek yokmu

3.günden sonra belli eder kendini 4.gün bakarsan daha net anlarsın birde yumurtayı sallama

Geri