Karadeniz Pet

İlk yumurta

Tuğra Öztürk

Yeni Üye
Bugün dişim ilk yumurtasını yaptı ama yatmıyor üstüne erkeklede sürekli kavga ediyor bugün kavga çok büyüdü kafesi açtim bütün gün dışarıdaydı çiftleştiklerinide düşünmüyorum ama bazı zamanlarda birbirlerine karşı çok iyiler kaşıyorlar birbirlerini acaba yumurtadan dolayımı bu agresiflik 1 yıldır beraberler eş tutmadıklarından şüpheleniyorum değişmeli miyim acaba ?

Çiftleşme olmadıysa kızgınlık yumurtasıdır. Ama siz görmeden de çiftleşme olmuş olabilir. Bu durumda diğer yumurtalar da gelecektir. O zaman yatmaya başlar dişi.

Dişi şuan çok sinirli erkeğin tünekde durmasına izin vermiyor dövüyor bu normalmi peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:16 -->-> Daha önceki mesaj 17:21 --

Bugün dişi 2. yumurtasını yaptı bu çiftleştiler demek mi oluyor ? Birde dişi erkeğe karşı asabi erkek kuluckaya yatmıyor ondan mı acaba ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. yumurtayıda bıraktıysa devamı gelecektir. Kuluçkaya erkek yatmaz dişi yatar. İlk yumurtadan sonra yatmaz zaten dişi, 2 veya 3. yumurtadan sonra yatacaktır fakat kuşları kesinlikle dışarı salma ve artık çok ilgilenme, oluruna bırak. Sadece yem su değişimi yap. Alt değişiminide sık sık yapma. Erkek ile aralarında ki kavga büyük değilse yani birbirlerine zarar vermiyorlarsa şu an için herhangi bir şey yapma. yavrular çıkana kadar bekle. Yavrular çıktıktan sonra ve tabi birbirlerine aşırı derecede zarar veriyorlarsa erkeği ayırırsın.

Kavgalar maalesef çok kötü oluyor erkeği kanadından yakalıyor, tüylerini yoluyor, bende erkeği dışarı çıkartıyorum.

Hayırlı olsun

Geri