Karadeniz Pet

ilk yumurta

sakız ve gloria

Yeni Üye
Arkadaşlar tek baktığım erkek kuşun yanına tanıdığım bir abimin salmasından dişi kuş aldım ikiside 1 yaşında var en az 11 aylıklar dişiyi alalı 16 gün oluyor ilk günden beri inanılmaz iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıyorlar kusuyorlar falan ben sürekli evde değilim o yüzden çiftleştilerse bile görmedim neyse gelelim asıl konuya dişi kuşum dün akşam saatlerinde 1 tane yumurtladı yuvalığa ve sürekli kuluçkada yatıyor erkek onu kusarak besliyor arada yuvalıktan çıkıp şu içiyor yem yiyor tekrar kuluçkaya yatıyor rahatsız etmemeye çalışıyorum ben soruma geleyim:
1.bu yumurta kızgınlık yumurtası mıdır sizce
2.kuşu aldığım abiye sordum 2 gün sonra bidaha yumurta gelecek dedi bu doğrumu
3.yumurtanın çıkma olasılığı varmı yani yavru olabilirmi
Bu ilk yumurtam o yüzden çok heyecanlıyım lütfen cevaplarınızı esirgemeyin saygılar:):):)

Artık 2 gün arayla yumurta gelecektir sayısı belli olmaz eğer gelmez tek yumurtada kalırsa yine kızgınlık yumurtasıdır diyemeyiz 1 hafta geçtikten sonra teledon flashı ile yumurtayı kontrol ederek kesin bilgi sahibi olabilirsiniz şuan yapmanız gereken rahatsız etmeden haftada 3 kez yumurta maması vermek

Artık 2 gün arayla yumurta gelecektir sayısı belli olmaz eğer gelmez tek yumurtada kalırsa yine kızgınlık yumurtasıdır diyemeyiz 1 hafta geçtikten sonra teledon flashı ile yumurtayı kontrol ederek kesin bilgi sahibi olabilirsiniz şuan yapmanız gereken rahatsız etmeden haftada 3 kez yumurta maması vermek
Cevabın verdiğin için çokteşekkür ederim yumurta maması nasıl yapılıyor bilmiyorum ama tarifini verirsen minnettar olurum

Cevabın verdiğin için çokteşekkür ederim yumurta maması nasıl yapılıyor bilmiyorum ama tarifini verirsen minnettar olurum

Herkesin farklı tarifi ben kendi kullandığımı anlatayım sana 1 çift kuş için 1 haşlanmış yumurta sarısı rendelenecek yarım havuç rendelenecek etimek veya kuru ekmek, mısır unu, irmik, 10 15 tane kadar yeşil mercimek sıcak suda bekletin yumuşayana kadar ilk kez verecekseniz biraz vanilya kokusu kuşları çeksin diye evde varsa 1 tane ceviz 2 yaprak nane küçük dığranacak bukadarı yeterli olur ben başka şeylerde katıyorum ama onlar kızıştırmak için şuanda sizin ihtiyacınız yok sadece mamanız lapa olmasın havucu rendeleyince suyunu sıkabilirsniz lapa olmayacak şekilde mısır unu etimek irmik eklemesi yapın

Cevap verdiğin için çokteşekkür ederim yumurta maması nasıl yapılıyor bilmiyorum tarifini verirsen sevinirim

Herkesin farklı tarifi ben kendi kullandığımı anlatayım sana 1 çift kuş için 1 haşlanmış yumurta sarısı rendelenecek yarım havuç rendelenecek etimek veya kuru ekmek, mısır unu, irmik, 10 15 tane kadar yeşil mercimek sıcak suda bekletin yumuşayana kadar ilk kez verecekseniz biraz vanilya kokusu kuşları çeksin diye evde varsa 1 tane ceviz 2 yaprak nane küçük dığranacak bukadarı yeterli olur ben başka şeylerde katıyorum ama onlar kızıştırmak için şuanda sizin ihtiyacınız yok sadece mamanız lapa olmasın havucu rendeleyince suyunu sıkabilirsniz lapa olmayacak şekilde mısır unu etimek irmik eklemesi yapın
Teşekkür ederimm

Geri