petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk Yumurtada Kuluçkaya Yattı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve recai yılmaz tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. recai yılmaz

recai yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,
    Dişi dün sabah yumurtlamıştı. Dünden beridir kuluçkaya yatıyor. İlk yumurtada kuluçkaya yatmak normal midir?
    Genelde 2 yada 3. Yumuryadan sonra yatar diye biliyorum.

Birde benim dişi kuluçkaya yatmaya başladığında kafasındaki tüyler dökülmeye başlıyor
    Önceki kuluçkada da böyle olmuştu. Bu normal midir?

Cevaplar için çok teşekürler.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  3. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Benim iki çift var ve her ikisinin de ilk kuluçkaları. Her iki kuşta ilk yumurtadan bir gün önce aralıksız yuvada yatmaya başladı. İlk çift ilk yumurtanın 18. gününde ilk yavruyu çıkardı. İkinci halen yumurtlamaya devam ediyor. Normalde ürkek olan kuşları yumurtadan elimle alıp kaldırabiliyorum ancak. Sıkıntı da çıkarmıyorlar. Her iksi de ilk yumurtadan itibaren kafalarının değil de göğüs altlarının tüylerini azalttılar. Yuvalığın içine döktüler. Sizin kuşlar da da sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

#3 Muhabbet32, 15 Ekim 2015
    Son düzenleme: 15 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş