petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İLK YUMURTADAN SONRA NE ZAMAN ÇİFTLEŞİR

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve sinan tarafından 18 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. sinan

sinan Member

Beğenileri:
    1
    arkdadaşlar bugün mubişimi değiştirdim bir sorum olacak basit bilen varsa yazsın , çek güzel bir kuş aldım 8 aylık erkektende iri dişi, kuşçu adam bana bu kuştan yumurta aldığını söyledi ( muhtemetel 1-2 ay olmuştur ) bende çift yaptım bunlar tekrar çiftleşirse peki yakın zamanda tekrar yumurta yapar mı ve senede kaç ay arayla yumurtlarlar dişi ???

2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Benim çift tam 50 günde bir yumurta yapıyorlar ve her seferinde 6 yumurta yapıyor. Cüsse olarak dişi erkekten büyük. Bir sıkıntı olmuyor.

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    kuluçka süreci; yumurtlama 15 gün yumurtanın çıkması 20 gün yavrunun büyümesi 30 gün toplam 2 ay sürer. ama muhakkak her kuluçkadan sonra 1 ay dinlendirme yapmak gerek bu kuşun ömrünü uzatır ve başarılı kuluçka geçirmesini sağlar daha dinç olur kuş. bu şekilde 3 ayda bir olmak la beraber senede 3-4 sefer yavru alınabilir.

Sayfayı Paylaş