Karadeniz Pet

İLK YUMURTADAN SONRA NE ZAMAN ÇİFTLEŞİR

sinan

Yeni Üye
arkdadaşlar bugün mubişimi değiştirdim bir sorum olacak basit bilen varsa yazsın , çek güzel bir kuş aldım 8 aylık erkektende iri dişi, kuşçu adam bana bu kuştan yumurta aldığını söyledi ( muhtemetel 1-2 ay olmuştur ) bende çift yaptım bunlar tekrar çiftleşirse peki yakın zamanda tekrar yumurta yapar mı ve senede kaç ay arayla yumurtlarlar dişi ???

arkdadaşlar bugün mubişimi değiştirdim bir sorum olacak basit bilen varsa yazsın , çek güzel bir kuş aldım 8 aylık erkektende iri dişi, kuşçu adam bana bu kuştan yumurta aldığını söyledi ( muhtemetel 1-2 ay olmuştur ) bende çift yaptım bunlar tekrar çiftleşirse peki yakın zamanda tekrar yumurta yapar mı ve senede kaç ay arayla yumurtlarlar dişi ???

Benim çift tam 50 günde bir yumurta yapıyorlar ve her seferinde 6 yumurta yapıyor. Cüsse olarak dişi erkekten büyük. Bir sıkıntı olmuyor.

kuluçka süreci; yumurtlama 15 gün yumurtanın çıkması 20 gün yavrunun büyümesi 30 gün toplam 2 ay sürer. ama muhakkak her kuluçkadan sonra 1 ay dinlendirme yapmak gerek bu kuşun ömrünü uzatır ve başarılı kuluçka geçirmesini sağlar daha dinç olur kuş. bu şekilde 3 ayda bir olmak la beraber senede 3-4 sefer yavru alınabilir.

Geri