Karadeniz Pet

İlk Yumurtamız Geldi...

Hayirli olsun, insallah sag salim yumurtadan cikip yeme duserler.Yuvalikta hamster talasi kullaniyorum, temizlige dikkat ettikten sonra bir sorun cikmaz. Ikinci bir folluk bulundurmanizi tavsiye ederim,Yavrular yumurtadan cikip buyumeye baslayinca follugu temizlik icin degistirmeniz gerekecektir
Kemeirgen talaşı neden koyarlar mesela kum koysak

Talas kuluckada ki disinin agirligini absorbe ediyor, siviyi cabuk emiyor. Yumurta zamani follugun sadece oyuk tarafinda talas olmasi yeterli, yavrular cikip buyumeye baslayinca talas miktarini kademeli arttirirsiniz

Talas kuluckada ki disinin agirligini absorbe ediyor, siviyi cabuk emiyor. Yumurta zamani follugun sadece oyuk tarafinda talas olmasi yeterli, yavrular cikip buyumeye baslayinca talas miktarini kademeli arttirirsiniz
Haftada 1de temizleriz öyle değilmi kumla karıştırabilirmiyiz,arada dişi yer belki öyle duymuştum.

Ciftlerimin 8 yavrulu kuluckalari oldugunda follugu gunde iki kere degistirdigim oldu, yavrular buyudukce diski miktarida artiyor.
Kuslarin yemesi icin sadece kus kumu kullanin ve kafeste yemligin yaninda ayri bir kapta olsun.

Ciftlerimin 8 yavrulu kuluckalari oldugunda follugu gunde iki kere degistirdigim oldu, yavrular buyudukce diski miktarida artiyor.
Kuslarin yemesi icin sadece kus kumu kullanin ve kafeste yemligin yaninda ayri bir kapta olsun.
Maşallah bol yavrular olsun,ayrı yerdede var kuş kumu hem grit kum hemde anasonlu ince kum tanesi gibi olandan,dişi çıkmıyor ya genelde yuvadan bizim burda arkadaşta kum dökmüş ordan yiyiyor diyor felan neyse işi bilmiyor bence talaş olmassa olmazsa koyacağız.

Son düzenleme:
eVAa.jpg

Nüfus Çoğalıyor :D

Hayirli olsun, insallah sag salim yumurtadan cikip yeme duserler.Yuvalikta hamster talasi kullaniyorum, temizlige dikkat ettikten sonra bir sorun cikmaz. Ikinci bir folluk bulundurmanizi tavsiye ederim,Yavrular yumurtadan cikip buyumeye baslayinca follugu temizlik icin degistirmeniz gerekecektir
Bende normal folluk yok, komple yuva. Artık eski usül temizleyeceğim :)

Maşallah yavrularınıda görmek nasip olur inş.

4. yumurtamız da yarım saat önce geldi. Dişi henüz çıkmadığı için foto atmadım rahatsız etmemek adına. Umarım hepsi dolu çıkar.

Maşaallah

VOYYO-V1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

inşallah doludur. bol yavrular alışınızın başlangıcı olur.bizimkilerin teşebbüsleri hep direkten dönüyor bekliyorum buraya yazmayı ilk yumurta oldu diye.

Maşallah inşallah benimkiler de yumurtlar ya

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MaşAllah kuşunuz hâlâ da yüklü. Bereketli ve sağlıklı olsunlar. :)

Hepinize çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Bugün itibari ile 5. yumurtamız da geldi. Yine bir çiftleşme seramonisi ve mürekkep balığı kemiği yemesinden sonra yuva yolunu tuttu. Bugünki kontrollerimde 3 yumurtanın dolu olduğunu gördüm.

Geri