petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk Yumurtlama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve overlord tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. overlord

overlord Guest

Merhabalar, benim 1 çift muhabbet kuşum var. Dün akşam ilk defa yumurtladı.Ben de bu konularda tecrübesizim. Benim şimdi ne yapmam gerekiyor veya birşey yapmam gerekiyor mu hiç bilmiyoırum :) İlk gece dişi yuvaya girdiğinde ışığı kapatıp yatmıştım.Sabah 5 buçuk gibi kalktığımda dişi yuvadan çıkmıştı. Gece odanın aydınlık olması gerekiyor mu ? ( Dişinin kolayca yuvaya girip çıkması için.) Tecrübeli arkadaşlar biraz bilgi verirlerse çok iyi olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:16 -->-> Daha önceki mesaj 18:33 --

yok mu beni bilgilendirecek arkadaş :)

#1 overlord, 18 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ekim 2014
  2. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Akşam onda falan yatırın kuşları. Işıklarını da kapatın. Haftada iki üç gün yumurta maması verin. Sularını hergün değiştirin içine bir-iki damla da sirke damların. Kafes temizliğini daha seyrek yapın rhatsız olmasınlar. Dişi kuş kesinlikle uçmamalı ve banyo yapmamalı. Bu dönemde erkek dişiyi besleyecek dişi yem yemiyor telaşına düşmeyin. Meyve sebze yulaf da tüketsinler.

3. ogretmen

ogretmen Guest

3yumurtadan sonra disi kuluckaya tam yatar mama yem su ihmal etmeyin.kus katanliktada yuvaya girer.olmazsa bi yerde ara isik yakin los olsada olur

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kesinlikle kuşlara göre ışık sistemine geçmeyin şuana kadar yumurtlayana kadar nasıl geldiyse o şekilde devam edin. Maşaallah kuşlarınıza

5. overlord

overlord Guest

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Yumurta maması dediğiniz tam olarak ne oluyor

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Forumda beslenme bölümünde bikaçtane tarif var. Ben haşlanmış yumurta+ mısırunu+irmik+pirinç unu+keçiboynuzu tozu+zencefil tozu+buğday ruşeymi+nane+kekik ve evde bulunan meyve sebzelerden yapıyorum. Ama tarfilerde bebe bisküvisi de. İçinde süt olduğu için kuşlara verilmemelidir. Sakın herhangiibir bisküvvi kullanmayın. Hayvansal proteinlere ihtiyacı olduğu için bu mamayı hazırlıyoruz.

7. overlord

overlord Guest

Bu mamaları yavrular yumurtadan çıktıktan sonra mı vermeliyiz yoksa şimdi mi vermeliyim ?

#7 overlord, 20 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ekim 2014
  8. ogretmen

ogretmen Guest

Haftada iki kez yavru cikinca hergun

9. overlord

overlord Guest

Teşekkürler

10. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tüm kuşlara verilmeli bu haftada en az iki kere

11. Samedakyüzlü

Arkadaşlar birtürlü konu yazamıyorum şimdi 1 kuşum var tam 1 ay oldu alalı elimde yem yediriyorum birde kafesin tellerine koyunca oynuyor elimle acaba alıştırmışmıyım kendime

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:38 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

Birde ben saat 9:00 uyanıyorum 12:30 kadar onla oynuyorum ilgileniyorum 12:30 okula gidiyorum ben yokken annem ilgileniyor 18:40 evde oluyorum ve kuşumla ilgileniyorum acaba ona kötü hissettirmem dimi arkadaşlar

12. Mubiş5

Mubiş5 New Member

Beğenileri:
    0
    yok kötü hissetmez sizi hep hatırlar merak etmeyin

13. Samedakyüzlü

Birde bana alışmışmıdır

14. Mubiş5

Mubiş5 New Member

Beğenileri:
    0
    parmağınıza geliyorsa alışmıştır elbet

15. Samedakyüzlü

1 ayağını atıyor sadece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

1 ayak atıyor sadece

16. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    selam veriyordur :D benimkide öyle yapıyor biraz daha ittirin elinizi diğer ayağınıda atar

17. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    bu durumda hiç bişey yapma rahatsız etme yeter biz kümestekilerlin yumurtaları ile neredeyse misket oynuyucaz :) siz bana bakmayın kuslar bana alısık olduklarından bişey yapmıyolar siz yavrular çıkınca üstünüze düşeni yapın yeter iyi forumlar

18. Samedakyüzlü

19. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    Herkese salo ne demek ?

20. Samedakyüzlü

Saol ben iPad olduğu için düzeltiyor yanlış Yazılmış yanlış anlama

Sayfayı Paylaş