Karadeniz Pet

İlk Yumurtlama

• Konbuyu başlatan overlord
  • Başlangıç tarihi
O

overlord

Guest
Merhabalar, benim 1 çift muhabbet kuşum var. Dün akşam ilk defa yumurtladı.Ben de bu konularda tecrübesizim. Benim şimdi ne yapmam gerekiyor veya birşey yapmam gerekiyor mu hiç bilmiyoırum :) İlk gece dişi yuvaya girdiğinde ışığı kapatıp yatmıştım.Sabah 5 buçuk gibi kalktığımda dişi yuvadan çıkmıştı. Gece odanın aydınlık olması gerekiyor mu ? ( Dişinin kolayca yuvaya girip çıkması için.) Tecrübeli arkadaşlar biraz bilgi verirlerse çok iyi olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:16 -->-> Daha önceki mesaj 18:33 --

yok mu beni bilgilendirecek arkadaş :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akşam onda falan yatırın kuşları. Işıklarını da kapatın. Haftada iki üç gün yumurta maması verin. Sularını hergün değiştirin içine bir-iki damla da sirke damların. Kafes temizliğini daha seyrek yapın rhatsız olmasınlar. Dişi kuş kesinlikle uçmamalı ve banyo yapmamalı. Bu dönemde erkek dişiyi besleyecek dişi yem yemiyor telaşına düşmeyin. Meyve sebze yulaf da tüketsinler.

3yumurtadan sonra disi kuluckaya tam yatar mama yem su ihmal etmeyin.kus katanliktada yuvaya girer.olmazsa bi yerde ara isik yakin los olsada olur

Kesinlikle kuşlara göre ışık sistemine geçmeyin şuana kadar yumurtlayana kadar nasıl geldiyse o şekilde devam edin. Maşaallah kuşlarınıza

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Akşam onda falan yatırın kuşları. Işıklarını da kapatın. Haftada iki üç gün yumurta maması verin. Sularını hergün değiştirin içine bir-iki damla da sirke damların. Kafes temizliğini daha seyrek yapın rhatsız olmasınlar. Dişi kuş kesinlikle uçmamalı ve banyo yapmamalı. Bu dönemde erkek dişiyi besleyecek dişi yem yemiyor telaşına düşmeyin. Meyve sebze yulaf da tüketsinler.

Yumurta maması dediğiniz tam olarak ne oluyor

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Yumurta maması dediğiniz tam olarak ne oluyor

Forumda beslenme bölümünde bikaçtane tarif var. Ben haşlanmış yumurta+ mısırunu+irmik+pirinç unu+keçiboynuzu tozu+zencefil tozu+buğday ruşeymi+nane+kekik ve evde bulunan meyve sebzelerden yapıyorum. Ama tarfilerde bebe bisküvisi de. İçinde süt olduğu için kuşlara verilmemelidir. Sakın herhangiibir bisküvvi kullanmayın. Hayvansal proteinlere ihtiyacı olduğu için bu mamayı hazırlıyoruz.

Forumda beslenme bölümünde bikaçtane tarif var. Ben haşlanmış yumurta+ mısırunu+irmik+pirinç unu+keçiboynuzu tozu+zencefil tozu+buğday ruşeymi+nane+kekik ve evde bulunan meyve sebzelerden yapıyorum. Ama tarfilerde bebe bisküvisi de. İçinde süt olduğu için kuşlara verilmemelidir. Sakın herhangiibir bisküvvi kullanmayın. Hayvansal proteinlere ihtiyacı olduğu için bu mamayı hazırlıyoruz.

Bu mamaları yavrular yumurtadan çıktıktan sonra mı vermeliyiz yoksa şimdi mi vermeliyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar birtürlü konu yazamıyorum şimdi 1 kuşum var tam 1 ay oldu alalı elimde yem yediriyorum birde kafesin tellerine koyunca oynuyor elimle acaba alıştırmışmıyım kendime

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:38 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

Birde ben saat 9:00 uyanıyorum 12:30 kadar onla oynuyorum ilgileniyorum 12:30 okula gidiyorum ben yokken annem ilgileniyor 18:40 evde oluyorum ve kuşumla ilgileniyorum acaba ona kötü hissettirmem dimi arkadaşlar

Arkadaşlar birtürlü konu yazamıyorum şimdi 1 kuşum var tam 1 ay oldu alalı elimde yem yediriyorum birde kafesin tellerine koyunca oynuyor elimle acaba alıştırmışmıyım kendime

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:38 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

Birde ben saat 9:00 uyanıyorum 12:30 kadar onla oynuyorum ilgileniyorum 12:30 okula gidiyorum ben yokken annem ilgileniyor 18:40 evde oluyorum ve kuşumla ilgileniyorum acaba ona kötü hissettirmem dimi arkadaşlar
yok kötü hissetmez sizi hep hatırlar merak etmeyin

selam veriyordur :D benimkide öyle yapıyor biraz daha ittirin elinizi diğer ayağınıda atar

bu durumda hiç bişey yapma rahatsız etme yeter biz kümestekilerlin yumurtaları ile neredeyse misket oynuyucaz :) siz bana bakmayın kuslar bana alısık olduklarından bişey yapmıyolar siz yavrular çıkınca üstünüze düşeni yapın yeter iyi forumlar

Saol ben iPad olduğu için düzeltiyor yanlış Yazılmış yanlış anlama

Geri