petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlla ağza dayayıpmı konuşmak lazım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ab301 tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuş konuşturmak için ele alıp ağza yaklaştırılması tavsiye ediliyor. Bu şartmı. Kafesteyken yada az uzaktayken konuşsak geçmi öğreniyor.

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    ben hep kafeste öğrettim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:26 -->-> Daha önceki mesaj 15:25 --

dışarı çıkıncada omzuma gelir öyle sohbet ediyoruz oda tekrar ediyor

3. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Ben öyle bir şey duymadım da okumadım da. İlgisi sizdeyse siz konuşurken öğrenir zaten.

4. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Peki insan sesinden başka neyi taklit ederler

5. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Kapi zili sesini taklit ediyolar

6. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    telefon sesi balkonda vs çok duruyorsa arabalardan gelen bir takım sesleri bağzı kuş seslerini vs.. Benim dişi kuşu balkonda çok tutardık kamyonlardan gelen kalın boğuk seslerden çıkarıyordu sanki bağzen :D

7. Samet TIKIZ

Benim ağzıma dayanıp dinlemeyi seviyor,çoğu zamanda gelir elime ordanda ağzıma ulaşmaya çalışır birşeyler oğreneyim ister.Bence şart değil ama daha iyi olduğunu düşünüyorum öyle konuşmakta ,Islık sesi,öpücük sesi,gülüşümün her tonunu ,kapı zilini ve güvercin sesini taklit ediyor,gece kaçırmıştım kusumu 1 gece dışarda kaldıktan sonra buldum ve o akşam güvercin sesini taklit ediyordu :) 2 ay geçti hala unutmadı

8. Ahmet Behçet

öpücük sesini salıncagındakı zıl sesını cok guzel taklıt edıyor benım kusum ne olursa olsun butun seslerı taklıt eder daha dogrusu bı kaset gıbı kaydeder ve söyler yoksa muhabbet kusu konusmaz :D

9. Ferman

Ferman New Member

Beğenileri:
    0
    En iyi yöntemlerden birisi bir kelime seçip 7-8 farklı tonda kaydedip akşamları oda tamamen karanlık ve sessiz olduğunda açıp kuşa yarım saat kadar dinletmektir. 5-6 gün boyunca bu işlemi yaptıktan sonra farklı bir kelime için aynı işlemi tekrarlayıp onuda öğretebilirsin. Bu yöntemle konuşturamadığım erkek yavru kuşum olmadı.

Sayfayı Paylaş