Karadeniz Pet

İltihap galiba yardım:(

Alperen GONCA

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşumun ayaklarının tırnak altında resimde görüldüğü gibi şişik sarı iltihap gibi şeyler var kuş arada kafesin dibine inip ayakları yokmş gibi kuyruğunu yukarı kaldırıp yumurtlar pozisyonu aliyor ama kuş kesinlikle erkek ayakları acıyor diye yapıyor. ve çoğunlukla ayağını kaldırıyor canı çok acıdığını görebiliyorum sabah vazelin sürdüm bi etkisi varmıdır nasıl bir tedavi uygulamalıyım yardımlarınızı bekliyorum ( ayaklarının 2 side böyle resim net çekemedim kusura bakmayın )

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:24 --

Durumu çoğu zaman böyle

Terramaycin ve çeyrek aspirini ezerek karıştır sür

geçmiş olsun,

eczaneden 5 tl karşılığında tetra 500 antibiyotik alıyorsunuz,500 ml küçük su şişesine 1 kapsül açıp içindeki tozu döküyorsunuz,üzerine şişeyi dolduracak kadar su ilave edip iyice çalkalayıp suluğunu boşaltıp ilaçlı suyu koyuyorsunuz,şişede artan ilaçlı suyu döküyorsunuz,her gün aynı ilaçlı sudan taze hazırlayıp tedaviyi 5-7 gün sürdürüyorsunuz,3 cü gün kuş tüneğe basmaya başlar.Antibiyotiğin zararı olmaz fakat isterseniz kafesteki diğer kuşları ayırabilirsiniz.

benim kuşumun alın kısmında benzer iltihaplı bir yumru çıkmıştı bu şekilde tedavi etmiştim.Antibiyotik varsa kuşun cere ve ayaklarındaki mantarı da iyileştiriyor.

Geri