petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İltihap galiba yardım:(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alperen GONCA tarafından 8 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Alperen GONCA

Alperen GONCA New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşumun ayaklarının tırnak altında resimde görüldüğü gibi şişik sarı iltihap gibi şeyler var kuş arada kafesin dibine inip ayakları yokmş gibi kuyruğunu yukarı kaldırıp yumurtlar pozisyonu aliyor ama kuş kesinlikle erkek ayakları acıyor diye yapıyor. ve çoğunlukla ayağını kaldırıyor canı çok acıdığını görebiliyorum sabah vazelin sürdüm bi etkisi varmıdır nasıl bir tedavi uygulamalıyım yardımlarınızı bekliyorum ( ayaklarının 2 side böyle resim net çekemedim kusura bakmayın )[​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:24 --

Durumu çoğu zaman böyle[​IMG]

2. delicus

delicus Member

Beğenileri:
    0
    Terramaycin ve çeyrek aspirini ezerek karıştır sür

3. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    geçmiş olsun,

eczaneden 5 tl karşılığında tetra 500 antibiyotik alıyorsunuz,500 ml küçük su şişesine 1 kapsül açıp içindeki tozu döküyorsunuz,üzerine şişeyi dolduracak kadar su ilave edip iyice çalkalayıp suluğunu boşaltıp ilaçlı suyu koyuyorsunuz,şişede artan ilaçlı suyu döküyorsunuz,her gün aynı ilaçlı sudan taze hazırlayıp tedaviyi 5-7 gün sürdürüyorsunuz,3 cü gün kuş tüneğe basmaya başlar.Antibiyotiğin zararı olmaz fakat isterseniz kafesteki diğer kuşları ayırabilirsiniz.

benim kuşumun alın kısmında benzer iltihaplı bir yumru çıkmıştı bu şekilde tedavi etmiştim.Antibiyotik varsa kuşun cere ve ayaklarındaki mantarı da iyileştiriyor.

Sayfayı Paylaş