petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İnce talaş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan KARAALİ tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Gökhan KARAALİ

Yuvaliga koymak icin bizim biraderi marangoza gonderdim ince talaş alip gelmis bunu yuvaliga koysam herhangi bir sorun olurmu?

2. Efe Çalışkan

dostum yuvalığa kesinlikle kum talaş vs vs vs hiçç birşey koyma kuş kendisi içerisini hazırlar saten koydugun seyler ters etki yapıp kuşu sıkıntıya sokabilir muhtemelende dışarı atar

3. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    talaş bit pire yapıyo diye duydum koyma bence

4. Gökhan KARAALİ

Kendisi ne kadar cabalarsa cabalasin yapamaz gerektigi kadar. Kalin talas koyun diyorlar fakat ince talasin zarari yoksa bunu koyayim.

5. Efe Çalışkan

aynen bit pirede yapar

6. Yasin ZORLU

ama yavru oldugunda pislikler bulaşmasın diye konulması gerekiyor diye biliyorum üstadlara sormak lazım. marangozdan alınan ince talaş olur mu bende aldım 1 poşet duruyor :) hem ince hemde kalın...

7. Yiğit ERDİK

Hayır kalın olması lazım

8. Yasin ZORLU

peki yem konur mu?

9. zeko

zeko Guest

Talasda yemde koyabilirsiniz adam gibi temizlini yaparsan ne bit gelir ne pire cikartmislar bi bit pire muhabbetti gidiyo bu soyledim evde 2 3 cift icin gecerli coklu uretimlerde bilgim yok bunuda soliyim

10. Yasin ZORLU

marangozdan alınan talaş sanırım kolay kolay bit yapmaz geneli cilalı olur diyor bazıları. ama tabi ki temizlik önemli.ama kuluçkadayken temizlik yapmak riskli değil mi?

11. Sinan ÇELİK

bende kalın talaş koydum parazit için sprey sık demişti forumdan bir arkadaş marka verebilecek olan var mı?

12. Elif AKDOĞANOĞLU

yuvalığa hiçbir şey koymadan da yumurtlayıp yavru büyütebiliyorlar. hatta benim dişilerimin hepsi ne koyarsam koyayım dışarı atmıştı, istememişti yuvada hiçbir şeyi. bence bu biraz da kuşa bağlı. kalın talaşı deneyin, kuş istemezse dışarı atıyor.

13. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    elenmış kum koy en guzeli

14. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaslar millet tutturmuş bit yapıyor diye talaşı önermiyor ne alakası var bit-pire kuşta varsa talaş üremelerini hızlandırır bitin pirenin .kuş temizse hiç bir şey olmaz merak etmeyin ben haftalık yuvalardaki talaşı temizliyorum koku derdi olmuyor.3-5 tane yavrulu çiftin oldugu bir odada yuvaya talaş koymazssanız kokudan duramazsınız.İncesi kalını yok ,talaş koymanın espirisi temizlik sadece. ben kullanıyorum ince kalın farketmiyor .

15. Tuan MAKSEL

Ince talas toz halindedir olmaz.kalin talas koyucaksin cok kalin olmamakla birlikte.

16. kaksoy

kaksoy Guest

hamster talaşı uygunmudur bilmiyorum ama ben ondan alip koydum ne disari atiyolar sadece kendisine göre sekillendiriyo o talaşin yerini

17. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kendim yuvalıga talas koyuyorum bir sıkıntı yasamadım. Güzelce temizligini yaptıktan sonra hiçbir sıkıntı olmaz.

18. Sefer CANDAN

Bence yuva ipi alın. petshoplarda satılıyor. Talaş dert olabilir size. Kalın veya tozlu olabilir bu kuşlar için iyi değil. en iyisi yuva ipi, ufak ufak kesilmiş kağıt parçalarıvs. Kafes zemininden alıp süper bi şekilde hazırlıyo ztn kuşlar

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yuvalığa kalın talas