Karadeniz Pet

İnce talaş

• Konbuyu başlatan Gökhan KARAALİ
  • Başlangıç tarihi
G

Gökhan KARAALİ

Guest
Yuvaliga koymak icin bizim biraderi marangoza gonderdim ince talaş alip gelmis bunu yuvaliga koysam herhangi bir sorun olurmu?

dostum yuvalığa kesinlikle kum talaş vs vs vs hiçç birşey koyma kuş kendisi içerisini hazırlar saten koydugun seyler ters etki yapıp kuşu sıkıntıya sokabilir muhtemelende dışarı atar

Kendisi ne kadar cabalarsa cabalasin yapamaz gerektigi kadar. Kalin talas koyun diyorlar fakat ince talasin zarari yoksa bunu koyayim.

ama yavru oldugunda pislikler bulaşmasın diye konulması gerekiyor diye biliyorum üstadlara sormak lazım. marangozdan alınan ince talaş olur mu bende aldım 1 poşet duruyor :) hem ince hemde kalın...

Talasda yemde koyabilirsiniz adam gibi temizlini yaparsan ne bit gelir ne pire cikartmislar bi bit pire muhabbetti gidiyo bu soyledim evde 2 3 cift icin gecerli coklu uretimlerde bilgim yok bunuda soliyim

marangozdan alınan talaş sanırım kolay kolay bit yapmaz geneli cilalı olur diyor bazıları. ama tabi ki temizlik önemli.ama kuluçkadayken temizlik yapmak riskli değil mi?

bende kalın talaş koydum parazit için sprey sık demişti forumdan bir arkadaş marka verebilecek olan var mı?

yuvalığa hiçbir şey koymadan da yumurtlayıp yavru büyütebiliyorlar. hatta benim dişilerimin hepsi ne koyarsam koyayım dışarı atmıştı, istememişti yuvada hiçbir şeyi. bence bu biraz da kuşa bağlı. kalın talaşı deneyin, kuş istemezse dışarı atıyor.

arkadaslar millet tutturmuş bit yapıyor diye talaşı önermiyor ne alakası var bit-pire kuşta varsa talaş üremelerini hızlandırır bitin pirenin .kuş temizse hiç bir şey olmaz merak etmeyin ben haftalık yuvalardaki talaşı temizliyorum koku derdi olmuyor.3-5 tane yavrulu çiftin oldugu bir odada yuvaya talaş koymazssanız kokudan duramazsınız.İncesi kalını yok ,talaş koymanın espirisi temizlik sadece. ben kullanıyorum ince kalın farketmiyor .

Ince talas toz halindedir olmaz.kalin talas koyucaksin cok kalin olmamakla birlikte.

hamster talaşı uygunmudur bilmiyorum ama ben ondan alip koydum ne disari atiyolar sadece kendisine göre sekillendiriyo o talaşin yerini

Kendim yuvalıga talas koyuyorum bir sıkıntı yasamadım. Güzelce temizligini yaptıktan sonra hiçbir sıkıntı olmaz.

Bence yuva ipi alın. petshoplarda satılıyor. Talaş dert olabilir size. Kalın veya tozlu olabilir bu kuşlar için iyi değil. en iyisi yuva ipi, ufak ufak kesilmiş kağıt parçalarıvs. Kafes zemininden alıp süper bi şekilde hazırlıyo ztn kuşlar

Geri