Karadeniz Pet

İngiliz daha mı iyi konuşur yada alışır ? avantajı var mıdır

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
bide insana alışma durumu açısından avantajı var mıdır. bunların daha bi iri olduğu düşünüldüğünde

Öncelikle bana göre verilen eğitim çok önemli,
Bir çok kişi konuşturmak için ingiliz ya da jumbo'yu tercih ediyor.
Fakat ben yerli muhabbet kuşunu da zamanında çok iyi konuşturmuştum.

Tabii ingiliz tercihiniz ise, güzel bir eğitimden sonra çok rahat bir şekilde konuşur.

Hocam pek alakası yok siz gerekli ilgi ve özeni göstermişseniz kuşunuzunda herhangi bi engeli yoksa her sağlıklı muhabbet kuşu konuşur ırkların sadece görünüşleri farklı hadi birazda akılllı olsunlar fakat herşey yetiştirmede bitiyor...

hmm. YEŞİL muhabbetler daha safkan olur diyolar haklılık payı varmıdır peki ?

vallaha kardeşlik bizim konuşturduğumuz 3 kuşta cek ti ve 2 si erkek 1 i dişiydi şuna garanti verebilirim bayanlar bu konuda daha hızlı ilerliyorlar ben yaklaşın 2 ayda 3 kelime yi zor ögrettim ama eşim 1.5 ayda 8 kelime öğretti ve dişi kuşlar erkek lere oranla daha gec konuşuyorlar

Bizimki yanlış bilmiyorsam yerli-çek kırması ama konuşmada birçok İngilize taş çıkartıyor. :p Şaka bir yana bence ırkı çok da önemli değil en büyük etken en fazla 3 aylık bir erkek kuş sahiplenmiş olmak ve bol bol tekrar etmek.

Öncelikle bana göre verilen eğitim çok önemli,
Bir çok kişi konuşturmak için ingiliz ya da jumbo'yu tercih ediyor.
Fakat ben yerli muhabbet kuşunu da zamanında çok iyi konuşturmuştum.

Tabii ingiliz tercihiniz ise, güzel bir eğitimden sonra çok rahat bir şekilde konuşur.

bende katılıyorum yerli kuşum var net konuşuyo ilgiye bağlı dediğiniz gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:53 -->-> Daha önceki mesaj 18:49 --

bide insana alışma durumu açısından avantajı var mıdır. bunların daha bi iri olduğu düşünüldüğünde

erkek alırsanız daha rahat olur dişiler biraz çekingen oluyomuş. konuşma ise ilgiye bağlı ırka değil bence.

Geri