Karadeniz Pet

Ingiliz kirigi yavru su sekilde olur..

Emre TAVLAN

Emektar Üye
Arkadaslar bazen karsilasiyorum az iiri bir kus goruldugunde direk ing kirigi deniyor bende bilginiz olsun diye kendi ing kirigi yavruumu koyuyorum
Bu kus baba ingiliz anne cek cinsi muhabbet kusunun yavrusudur bu yavruda disi bu arada onuda karsilastirabilirsiniz saygilar..

http://i.hizliresim.com/x0022o.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:52 -->-> Daha önceki mesaj 20:33 --

Konu guncel

Suanda 8 aylik ciftlesiyor kendisi:))

merhabalar bende bilgilendireyim sizleri arkadaşlar :) öncelikle merhabalar

ingiliz kırıgı diye bir tür yoktur ingiliz kuş dedikleri zaten show jumbo diye tabir ettiğimiz kuşların kırıklarıdır . jumbo kırıgına ingiliz derler kus vücut yapmıssa ingiliz kafa gögüs yapmıssa hollanda vs gibi terimler ile tabir edilir kus ingilizdir cok kırılmıs bir jumbo ise kafanız karısıp ingiliz kırıgı diyebilirsiniz ingiliz hollanda bunlar tür değildir üreticilerin boy belirlemede kullandıgı tabirlerdir çekostavak ve pakistanda öyle iyi forumlar dilerim

peki ben bişey sorucam neden bu kuşuma yerli deniyor. yani yerli diye bir ırk mı var :)

boyundan ötürüdüe yerli diye bir ırk yoktur Pakistan-yerli-çek-hollanda-ingiliz -show jumbo sıralama böyledir normalde 2 ye ayrılır ırklar küçük kuşlar-show kuşları bu dur

Geri