petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İngiliz ve Jumbo Kırması Kuşlarımın Gelişimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Tuncay ÇAĞATAY tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Tuncay ÇAĞATAY

Sevgili ARKADAŞLAR sitenize yeni üyeyim ve çokta hoşuma gitti. benim sizlere sorum olacak. Benim İngiliz ve Jumbo kırması olarak aldığım kuşlarımın (Baba JUMBO , Anne İNGİLİZ di) benim gözüme zayıf gelmesi sonucu sizden beslenmelerle ilgili bilgi ve kuşlarım hakkında yorumlarını almak istedim. yeşil olan dişi diğeri erkek tir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim... resimleri yüklüyorum..

Arkadaşlar resimleri açık bir şekilde yapamadım. yönetici arkadaşlar konuyla ilgili resimleri direkt açılır yaparsa sevinirim.saygılar...

2. Ozan KOCA

Ozan KOCA Guest

Süper gözüküyorlar, ben pek deneyimli değilim ama bilen arkadaşlar cevap verecektir. Büskivi petibör ekmek gibi ürünlerin kuşların kilo almasını sağladığını okumuştum. Ama sizinkilerin kilosu yerinde gibi geldi bana. Tecrübeli arkadaşlar bakıp değerlendirirler mutlaka.

3. Umutcan AĞLAR

çiftler gayet iyiler mama takviyeleri ile daha iyi olabilirler

4. Tuncay ÇAĞATAY

tskler.mama veriyorum.daha tam es tutmadilar ama ilerde tutarlar ins.

5. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Çağatay hocam maşAllah kuşlar mükemmel. Telefonda anlattığınızdan çok daha farklı bence gayet sağlıklı kuşlar ve iri.

6. Tuncay ÇAĞATAY

muhammet hocam sagolasin.tür olarak ne diyebiliriz bu cifte acaba sizce?

7. pnraky

pnraky Guest

kuşlar gayet güzel gözüküyorlar :) dal darı ve yumurta maması takviyesi yapılabilir ki mama zaten yaptığınızı söylemişsiniz :)

8. ozcannonan

merhaba maşallah yalnız yeşil de erkek sanırım cere bölümü mavi gibi gördüm ayrıca şişman kuş hantal olur havu elma cevizle beslerseniz çok daha parlak ve güzel olurlar

9. Tuncay ÇAĞATAY

yok arkadasim yesil olan disi.daha once yumurtlamisti.

10. Tuncay ÇAĞATAY

arkadaslar yukarida resimlerini gordugunuz kuslarla ilgilide sizden yas ve kizismislarmi acaba diye bilgi alabilirmiyim.cok tsk ederim.

11. Gökhan YILDIZ

kuşların kondisyonu geyet iyi ekstra olarak hafta 1 veya 2 kere mama verebilirsin daha başka şeyler yapma kuşları yağlandırırsan yavruyu rüyanda görürsün.dişi kızgın değil yemliklerine 1 çay kaşığından az nijer takviyesi yap ayrıca bu kuşlardan yavru almak helede evde tek çift besliyorsan çok zor ve meşakkatli ve işin temeli sabır dır.

12. Tuncay ÇAĞATAY

yorumunuz icin tsk ederim.kusun kizgin olup olmadigini nasiil anliyorsunu?birde kuslar kac aylik gozukuyor?

13. Gökhan YILDIZ

2 side 6-10 ay civarı yaşını doldurmamış kuşlar,kuşların kızgın olup olmadığını erkeğin hareketlerinden anlarsın devamlı işiye kur yapar ve kafa sallar dişinin ise ceresi kahverengileşmeye başlar dişlerde nadirende olsa cere kahverengileşmeden çiftleştikleride görünmüştür.

14. Tuncay ÇAĞATAY

erkek dediginiz gibi kur yapiyor.hic susmuyor zaten.aksamlarida bir kac kez yem verdigini goruyorum.diside daha once yumurtlamis fakat bos cikmis.esi olmus daha sonra.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. ingiliz kırması muhabbet kuşu

,
  2. ingiliz kırması muhabbet kuşu özellikleri

,
  3. Jumbo Kirmasi

,
  4. jumbo kırması muhabbet kuşu,
  5. jumbo ki,
  6. jumbo kırığı muhabbet kuşları,
  7. muhabbet kuşu Jumbo kırığı,