Karadeniz Pet

İngiliz ve Jumbo Kırması Kuşlarımın Gelişimi

• Konbuyu başlatan Tuncay ÇAĞATAY
  • Başlangıç tarihi
T

Tuncay ÇAĞATAY

Guest
Sevgili ARKADAŞLAR sitenize yeni üyeyim ve çokta hoşuma gitti. benim sizlere sorum olacak. Benim İngiliz ve Jumbo kırması olarak aldığım kuşlarımın (Baba JUMBO , Anne İNGİLİZ di) benim gözüme zayıf gelmesi sonucu sizden beslenmelerle ilgili bilgi ve kuşlarım hakkında yorumlarını almak istedim. yeşil olan dişi diğeri erkek tir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim... resimleri yüklüyorum..

ifTyyaE.jpg

WvQPWo3.jpg

0mvhASs.jpg

ImFdYQU.jpg

mSlspnk.jpg

Arkadaşlar resimleri açık bir şekilde yapamadım. yönetici arkadaşlar konuyla ilgili resimleri direkt açılır yaparsa sevinirim.saygılar...

Süper gözüküyorlar, ben pek deneyimli değilim ama bilen arkadaşlar cevap verecektir. Büskivi petibör ekmek gibi ürünlerin kuşların kilo almasını sağladığını okumuştum. Ama sizinkilerin kilosu yerinde gibi geldi bana. Tecrübeli arkadaşlar bakıp değerlendirirler mutlaka.

çiftler gayet iyiler mama takviyeleri ile daha iyi olabilirler

tskler.mama veriyorum.daha tam es tutmadilar ama ilerde tutarlar ins.

Çağatay hocam maşAllah kuşlar mükemmel. Telefonda anlattığınızdan çok daha farklı bence gayet sağlıklı kuşlar ve iri.

muhammet hocam sagolasin.tür olarak ne diyebiliriz bu cifte acaba sizce?

kuşlar gayet güzel gözüküyorlar :) dal darı ve yumurta maması takviyesi yapılabilir ki mama zaten yaptığınızı söylemişsiniz :)

merhaba maşallah yalnız yeşil de erkek sanırım cere bölümü mavi gibi gördüm ayrıca şişman kuş hantal olur havu elma cevizle beslerseniz çok daha parlak ve güzel olurlar

yok arkadasim yesil olan disi.daha once yumurtlamisti.

arkadaslar yukarida resimlerini gordugunuz kuslarla ilgilide sizden yas ve kizismislarmi acaba diye bilgi alabilirmiyim.cok tsk ederim.

kuşların kondisyonu geyet iyi ekstra olarak hafta 1 veya 2 kere mama verebilirsin daha başka şeyler yapma kuşları yağlandırırsan yavruyu rüyanda görürsün.dişi kızgın değil yemliklerine 1 çay kaşığından az nijer takviyesi yap ayrıca bu kuşlardan yavru almak helede evde tek çift besliyorsan çok zor ve meşakkatli ve işin temeli sabır dır.

yorumunuz icin tsk ederim.kusun kizgin olup olmadigini nasiil anliyorsunu?birde kuslar kac aylik gozukuyor?

2 side 6-10 ay civarı yaşını doldurmamış kuşlar,kuşların kızgın olup olmadığını erkeğin hareketlerinden anlarsın devamlı işiye kur yapar ve kafa sallar dişinin ise ceresi kahverengileşmeye başlar dişlerde nadirende olsa cere kahverengileşmeden çiftleştikleride görünmüştür.

erkek dediginiz gibi kur yapiyor.hic susmuyor zaten.aksamlarida bir kac kez yem verdigini goruyorum.diside daha once yumurtlamis fakat bos cikmis.esi olmus daha sonra.

Geri