Karadeniz Pet

insan doğanın başına gelmiş en büyük felakettir

Doğada bir döngü var size katılmıyorum. Duygusal olarak baktığınız için öyle geliyor o hayvanlar gerçek doğalarında olsalar zaten o günü göremezlerdi. Doğa vahşi ve acımasızdır. Tüm insanları bu doğadaki en vahşi canlı olarak göstermek ilginç

ben bu şekilde düşünüyorum..hayvanlara eziyet eden biz insanlarız..

Doğada bir döngü var size katılmıyorum. Duygusal olarak baktığınız için öyle geliyor o hayvanlar gerçek doğalarında olsalar zaten o günü göremezlerdi. Doğa vahşi ve acımasızdır. Tüm insanları bu doğadaki en vahşi canlı olarak göstermek ilginç

doğa alanlarını katletmesek belki haklı olabilirdiniz ama köprü yapmak için yüzbinlerce agacı keserseniz denizde yüzen domuzlar görürsünüz bu doğanın kuralı kanunu değildir

hayvanlara eziyet ettiğimiz kadar da onlara yardımcı olduğumuzu düşünüyorum.insanlar yokken de hayvanlar yaşamış soyu tükenmiş vs. mutlaka eziyet edenler vardır ama çok daha fazla iyi insan olduğunu düşünüyorum

Bu devirde İnsan İnsanı Vururken Kardeş Kardeşe Saldırırken BENCE Hayvanlara en son sıra geliyor insanlardaki nefret ve kibir hiç bi canlıda yok insanlığın sonunu gene insanlar getirecektir....

Akıl ve irade sahibi olduğumuz için insan en vahşi yaratıklardır. Mesela bir aslan bir ceylanı yakalayıp yiyebilir ve karnı doyunca gerisini bırakır. Ama insan kesinlikle öyle değil menfaati için her şeyi göze alır.

İnsandan başka iyiyi-kötüyü,vahşeti-acımayı bildiği,seçtiği, farkında olduğu halde katleden başka bir yaratık yok.

nefsine hakim olamayıp, '' benim insani tatminim sadece bir kâr maksimizasyonundan ibarettir, para kazanmak için de her şeyi yapar, her türlü manevi yanımı, kültür korucu yanımı çiğnerim '' diyen bir yaratık da yok.

Lütfen (!) canlının doğada yaşaması için, herkesin inancına göre değişik fikirlere sahip olduğu içgüdü kavramını , yok etmek kavramıyla karıştırmayalım.

Dediğim gibi herkes farklı bir fikre sahip olabilir, ben içgüdünün Allah'ın bir ihsanı olduğuna inanıyorum. Bunu; ben ondan daha zeki olduğum ve zinciri icat edip, bağlama tekniklerini öğrenip, hapsetme yetisine sahip olduğum için, onu bağlayabilirim gibi, açık bir şekilde komik olan bir düşünceye dayandırmak çok acı olur.

Bu düşünce kapitalizmin bize emrettiği beslen-eğlen-tüket medeniyetinin, yani bugünkü uydurulmuş liberalist medeniyetin çapıdır.

mantık hep kazandırır arkadaşlar, fakat fazlası gaddar yapar, bunu asla unutmayalım...

( bu tarz hayvana eziyet tabloları gördüğüm zaman gerçekten moralim bozuluyor ve aklımı da ordan alamıyorum yani, sinirlenmekle-kin tutmak arası bir duyguyla nefret ediyorum bu insanlardan sürekli, o yüzden böyle bir yazı aktı gitti ellerimden, sürç-i lisan ettiysek affola, zamanınızı tükettim kusuruma bakmayın )