insan doğanın başına gelmiş en büyük felakettir

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve selen canaydın bedel tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. selen canaydın bedel
  Çevrimdışı

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  2.366
  Beğenileri:
  30
  Yer:
  bursa
  [​IMG]
   
 2. kartall82
  Çevrimdışı

  kartall82 Guest

  bunu bilmeyen var mı dünyada acaba
   
 3. selen canaydın bedel
  Çevrimdışı

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  2.366
  Beğenileri:
  30
  Yer:
  bursa
  olabilir:) o yüzden paylaştım :)
   
 4. kullanici641
  Çevrimdışı

  Doğada bir döngü var size katılmıyorum. Duygusal olarak baktığınız için öyle geliyor o hayvanlar gerçek doğalarında olsalar zaten o günü göremezlerdi. Doğa vahşi ve acımasızdır. Tüm insanları bu doğadaki en vahşi canlı olarak göstermek ilginç
   
 5. selen canaydın bedel
  Çevrimdışı

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  2.366
  Beğenileri:
  30
  Yer:
  bursa
  ben bu şekilde düşünüyorum..hayvanlara eziyet eden biz insanlarız..
   
 6. Ömer Macit
  Çevrimdışı

  Ömer Macit Profesyonel

  Katılım:
  31 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.368
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  istanbul
  doğa alanlarını katletmesek belki haklı olabilirdiniz ama köprü yapmak için yüzbinlerce agacı keserseniz denizde yüzen domuzlar görürsünüz bu doğanın kuralı kanunu değildir
   
 7. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR
  Çevrimdışı

  hayvanlara eziyet ettiğimiz kadar da onlara yardımcı olduğumuzu düşünüyorum.insanlar yokken de hayvanlar yaşamış soyu tükenmiş vs. mutlaka eziyet edenler vardır ama çok daha fazla iyi insan olduğunu düşünüyorum
   
 8. BARAN
  Çevrimdışı

  BARAN Guest

  Bu devirde İnsan İnsanı Vururken Kardeş Kardeşe Saldırırken BENCE Hayvanlara en son sıra geliyor insanlardaki nefret ve kibir hiç bi canlıda yok insanlığın sonunu gene insanlar getirecektir....
   
 9. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Akıl ve irade sahibi olduğumuz için insan en vahşi yaratıklardır. Mesela bir aslan bir ceylanı yakalayıp yiyebilir ve karnı doyunca gerisini bırakır. Ama insan kesinlikle öyle değil menfaati için her şeyi göze alır.
   
 10. Taylan
  Çevrimdışı

  Taylan Site Bağımlısı

  Katılım:
  24 Aralık 2013
  Mesajlar:
  97
  Beğenileri:
  2
  İnsandan başka iyiyi-kötüyü,vahşeti-acımayı bildiği,seçtiği, farkında olduğu halde katleden başka bir yaratık yok.

  nefsine hakim olamayıp, '' benim insani tatminim sadece bir kâr maksimizasyonundan ibarettir, para kazanmak için de her şeyi yapar, her türlü manevi yanımı, kültür korucu yanımı çiğnerim '' diyen bir yaratık da yok.

  Lütfen (!) canlının doğada yaşaması için, herkesin inancına göre değişik fikirlere sahip olduğu içgüdü kavramını , yok etmek kavramıyla karıştırmayalım.

  Dediğim gibi herkes farklı bir fikre sahip olabilir, ben içgüdünün Allah'ın bir ihsanı olduğuna inanıyorum. Bunu; ben ondan daha zeki olduğum ve zinciri icat edip, bağlama tekniklerini öğrenip, hapsetme yetisine sahip olduğum için, onu bağlayabilirim gibi, açık bir şekilde komik olan bir düşünceye dayandırmak çok acı olur.

  Bu düşünce kapitalizmin bize emrettiği beslen-eğlen-tüket medeniyetinin, yani bugünkü uydurulmuş liberalist medeniyetin çapıdır.

  mantık hep kazandırır arkadaşlar, fakat fazlası gaddar yapar, bunu asla unutmayalım...

  ( bu tarz hayvana eziyet tabloları gördüğüm zaman gerçekten moralim bozuluyor ve aklımı da ordan alamıyorum yani, sinirlenmekle-kin tutmak arası bir duyguyla nefret ediyorum bu insanlardan sürekli, o yüzden böyle bir yazı aktı gitti ellerimden, sürç-i lisan ettiysek affola, zamanınızı tükettim kusuruma bakmayın )
   

Sayfayı Paylaş