Karadeniz Pet

İnsana alıskın 2 kuşu eşe atmak hkk sorularım.

• Konbuyu başlatan Burak Boyacı
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Boyacı

Guest
Merhaba arkadaslar,benim 8 aylık erkeğim var 5 6 kelime konusuyor cok evcil bi kuş ama o kadarda kızıstı oyuncagına yem kusmalar oyuncagıyla ciftlesmeleri falan vardı dünde bir arkadasım dişi verdi bana aynı benim kuşum gibi habire ellerde dolasıyo 1 yasında var oda baya kızısmıs bunların ikisini odaya saldım yanlız bıraktım gizlice baktım erkek yem kustu baya öpüştüler falan benim sorum ben bunları eşe atsam yavru alabilirmiyim şuan çifthanedeler ortasında tel var çifthanenin 1 hafta sonra birleştirmeyi düşünüyorum yavru alabilirmiyim bunlardan ?

Yavru alabilirsiniz tabi,iki kusta hazır durumdaysa
Neden olmasin. ,

ikiside kızısmıs durumda ama ikiside ele alısık kuslar alamam diye düşünüyordum saolun inşallah alrım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:33 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

Cevap verecek başka birisi yokmu ?

Tabiki alabilirsiniz , çabuk uyum sağlamışlar gibi gene de aynı kafeste gözlemlersiniz.

Kuşlarınız yaş olarak ideal yaştalar.
Üstelik ikisi de yabani değil, birbirleriyle de iyi anlaşmışlar.
Olmaması için hiçbir sebep yok.
İki-üç yaşında, bu zamana kadar hiç eşe atılmamış kuşlardan yavru alanlar var.
Ama bu on gün de sürebilir, üç ayda sürebilir, bir yıl da sürebilir.
Mühim olan sabır ve kuşlara rahat edeceği bir ortam hazırlamak.
Gerisini onlara bırakın.

çok teşekkür ederim hepinize,kuşları bir araya çifthaneye atmıstım ilgilenmediler birbirleriyle sonra 1 tek tüneğe düşürdüm tünekleri şimdi hep beraberler dişide 1 2 kelime biliyor ama net söyliyemiyor konsup konusup kafa sallıyorlar beraber yem kusuyo erkek inşallah yavru alırım bu saydıklarım eş tutma belirtisimidir acaba?

Tabiki de alabilirsin inşaallah es tutarlar

eşse yaşlar uygunsa alırsın fazla ilgilenme ve cok salma

Geri