Karadeniz Pet

insanlık dışı muamele !!! (lütfen yardım edin)

deniz solanak

Yeni Üye
arkadaşlar ankara'da bir petshop'da hasta olup üşüten kuşları ölüme terk ediyorlar !!
ne su nede mama veriliyordu çabucak ölsünler diye !!!!!!
iki tane meleği çok ısrar ettiğim için bana verdiler son iki tanesi açlığa direniyordu !

hayvanlar evcilleşsin diye kanatları kuyrukları kesiliyor !!!!! bu insanlık dışı hayvanlara eziyet edenlerin Allah ıslah etsin zalimler !!!!

eve getirdiğimde hemen su ve mama koydum 1 saatir açlıktan yemek yemeye devam ediyorlar sarı olan 5 kez su içti suya vitamin koydum.

gelelim soruma

iki yavru şuan evimde iki ayrı kafeste kalorifere dayadım kafesleri ısınsınlar diye eve taksiyle geldim üşümesinler diye...

bu hayvanların tüyleri uzarmı düzelme ihtimalleri varmı kuşcu yüzsüz yüzsüz bide tüyleri çıkmaz böyle kalır dedi

ben şimdi ne yapabilirim ?

yardımlarınızı bekliyorum.

Hangi petshopcu o hangi semtdeydi kardeşim . Yazık güzelim kuşlara, sarı olanda kızısmis bu arada, civciv gibi kalmış. Insafsizlar ya.

Acayipp küfür edesim geldi senin yazıını okudukca insafsız hayvan düşmanı al lah belasını versin onun valla herseyden önce bu yaptıgın allah tarafıdnan muhakkak takdir görüştür cok büüyük bir sey bir canlıyı hayatta tutmak tebrik ediyoru m arkadasım

İnsan değil böyleleri. Deşifre etmek lazım böyle yerleri. Hatta belediyeye, derneklere şikayet edip ceza almalarını sağlamak lazım.
Kuşların kanat ve kuyruk tüyleri çıkar ama tüy dökümü yapıp dökmezse kesik tüyleri tek tek çekmen gerekecek. Ancak o zaman çıkar.

işin içine ticaret girince böyle vicdansızlık yapabiliyorlar yazıklar olsun diyecek söz yok....

Adres bilgilerini verin şikayet etsinler yazık Allah bunları görüyor elbet acısı çıkar

Allah böylelerini ıslah etsin madem bakmıyacaksın bari ver birine gönüllü baksın.zihniyete bak para etmiyorsa ölsün......

bunlar varya düzden ahlaksız insan değil bunlar olsa olsa insanlığın kanserli hücereleri

Adi insalar ya sanki onlerine bi paket yem açıp dagitsan ne kaybedersin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:22 --

Bende Ankaradayim hangi semtde hangi petshopcu bilen yokmu

en kötüsüde nerden torpil bulunuyorsa birturlu kapatılmamaları kızılay civarında ki bir petshop hemen hemen tum petshopların bunu yaptıgını dile getirdi ne kadar dogru yanlıs bilmiyorum ama sımdıkı derdim bu melekleri nasıl saglıgına kavusturacagım ınsallah duzelır. fotodo ıyı cıkmıs hemen hemen etlerı gozukuyo kuzuların baktıkca ıcım acıyor.

Kanatlarını uçamasın alan da yavru kuş sansın diye kesiyorlar. Aç bırakmalarının bence başka bir nedeni daha var. Aç olunca daha kolay ele gelir. Satarken yem verirseniz elinize gelir yavru sanırsınız. O canlılar onların gözlerinde sadece sıradan bir mal. O yüzden herşeyi mübah görüyorlar.

hocalar aslında bu ş...sizler için bir site hazırlayacam ben bunların resimlerini isimlerini ifşa edelim

Nasil boyle vicdanlarinin sesini kaybediyor insanlar? Baska bir canlinin acisinin/eziyetinin uzerinden kazandiklari parayla cocuklarinin karinlarini nasil doyurbiliyorlar? Hic mi acitmaz canlarini uykuya dalmadan, dua etmeden once? Allah islah etsin boylelerini... Onlarin gazabina ugrayan bu masumlarin da melekler her daim yaninda olsun insallah...

Dünyada 7 milyar insan var.Bunların hepsinde beyin mantık var.Ama çoğu gerizekalı.Sokaktaki köpeğin kalbi kadar bile kalbi yok.Bu hayvanlarda insanlardaki yetenekler duygular olmamasına rağmen köpekler bile insanlardan daha insan.Umarım kıyamet çabuk koparda insanlığın rezllikleri daha fazla sürmez.

Bence sadece zekayla alakalı değil bu durum. Yaptıklarının ne olduğunu, ne anlama geldiğini gayet iyi biliyorlar. Olay tercih meselesi. Onlar parayı tercih ediyorlar. Bu kadar basit. Eskiden esnaflık vardı. Esnafların gözü tok olurdu genelde. Şimdi sektörde pasta büyüyünce tüccarlar çoğalmaya başladı. Evcil hayvan sektörü de dünyanın en büyük birkaç sektöründen biri. Belki de ilk 10'da. Hepiniz haberlerden oradan buradan bu tüccarların doğadaki canlıları para için nasıl talan ettiğini duyuyorsunuzdur. Tek amaç kar olunca para olunca böyle durumların yaşanması da "normal".

Onlar yaradanin sessiz kullari bu dunyada susuyorlar bi izdiraba yazik vallaha ayiptir bu yuzden bu tarz yerlerde canli satimina karsiyim ben bu canlar bize muhtac bi kap yem vermek bibsu vermek bu kadar zormu ya Allahim islah etsin

Ben evimdeki yavrucağı ayda 1 veterinere götürüyorum benim gormedigim bisey var mı bosuna eziyet olmasın acı cekmesin diye, şu hayvanların yaptıklarına bak!!! Ölümleri de o canlılar elinden olur inşallah, biran önce misliyle bulsunlar ettiklerini de belki biraz insan olabilirler !! Mahlukatlar!!
sitede böyle petshoplar icin konu açılma durumu olmuyor mu? İfşa olsunlar hepsi de bi caydrıcılığı olur belki ??

Adi insanlar bunlar belediyede birim olabilir şikayet edin yazık günah ya. Size de çok teşekkür ederiz

Tuyler cikar. Mama yiyorlarsa takviye yapin. Cereyan asla gormesin. Son olark isim verin uyelerimiz e posta yoluyla gerekli yerlere sikayet etsin! Sessiz kalarak onlara ortak olmayalim!

Geri