Karadeniz Pet

insanlık dışı muamele !!! (lütfen yardım edin)

Alemlerin Rabbi Yüce Rabbim der ki ; hayvanlar benim sessiz kullarımdır , şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır .

Off.. Allah ıslah etsin öyle insanları. Öteki dünyada nasıl verecekler acaba bunların hesabını.

arkadaslar bilip bilmeden hemen veryansın etmişsiniz bu kuşların kanatları kuyruklar çekilmemiş.kuşlarda kalıtsal hastalık var . Ama konuyu açan kişinin dediği gibi yem ve su verilmemesi yanlış tabiki.

arkadaslar bilip bilmeden hemen veryansın etmişsiniz bu kuşların kanatları kuyruklar çekilmemiş.kuşlarda kalıtsal hastalık var . Ama konuyu açan kişinin dediği gibi yem ve su verilmemesi yanlış tabiki.

Bilal Bey. Bence biraz heyecanla karışık olarak yanlış anlamışsınız olayı. :) Kimse kanadı tüyü çekilmiş demiyor. Sadece konuyu açan arkadaş kanat ve kuyruklarının kesildiğini söylüyor. Konuyu açan arkadaş da emin olmadan herhalde böyle bir iddiada bulunmaz. Ayrıca bu kuyruk ve kanat kesme olayı da rastlanmayan birşey değil. Bazı petshoplar bunu yapıyor. Dile getirdiğinizde de ne var canım. Ne olmuş kestiysek. Yenisi çıkar diyorlar. ;) Kuyruklarını, kanatlarını kesmemiş olsalar bile yem ve su vermemek başlı başına veryansın edilmesi gereken bir olay. Kanat ve kuyruk kesmekten daha beter.

İçim acıdı bende sadece böyle seylerin eminönünde yapıyor sanıyordum.allah ıslah etsin böyle canavarları . İnşallah tüyleri en kısa zamanda uzarda yavruların sağlııklı resimlerini de koyarsanızda sevinidirisiniz bizleri allah sizden razı olsun.

Son düzenleme:
istanbul kadıköy de yasaklamışlardı canlı hayvan satışını. yasal olarak engellemek mümkün yani
ama kuştan anlayan veteriner var mı ki bakım şartlarından anlayan olsun. kafese bakar geçerler

Kardeş nerede bu petshop yazık yaaa parasıyla almaya hazırım vicdansızlık bu yapılan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:05 -->-> Daha önceki mesaj 09:44 --

arkadaşlar ankara'da bir petshop'da hasta olup üşüten kuşları ölüme terk ediyorlar !!
ne su nede mama veriliyordu çabucak ölsünler diye !!!!!!
iki tane meleği çok ısrar ettiğim için bana verdiler son iki tanesi açlığa direniyordu !

hayvanlar evcilleşsin diye kanatları kuyrukları kesiliyor !!!!! bu insanlık dışı hayvanlara eziyet edenlerin Allah ıslah etsin zalimler !!!!

eve getirdiğimde hemen su ve mama koydum 1 saatir açlıktan yemek yemeye devam ediyorlar sarı olan 5 kez su içti suya vitamin koydum.

gelelim soruma

iki yavru şuan evimde iki ayrı kafeste kalorifere dayadım kafesleri ısınsınlar diye eve taksiyle geldim üşümesinler diye...

bu hayvanların tüyleri uzarmı düzelme ihtimalleri varmı kuşcu yüzsüz yüzsüz bide tüyleri çıkmaz böyle kalır dedi

ben şimdi ne yapabilirim ?

yardımlarınızı bekliyorum.

Kardeş bu petshop nerede parasıyla almaya hazırım

Son düzenleme:

MADDE 14. — Hayvanlarla ilgili yasaklar şunlardır:
a) Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek.

MADDE 28. — Bu Kanun hükümlerine aykırı davrananlara aşağıdaki cezalar verilir:
k) 14 üncü maddenin (a), (b), (c), (d), (e), (g), (h), (ı), (j) ve (k) bentlerine aykırı davrananlara ikiyüzellimilyon lira idarî para cezası; (f) ve (l) bentlerine aykırı davrananlara hayvan başına ikimilyarbeşyüzmilyon lira idarî para cezası verilir, kesilmiş ve canlı hayvanlara el konulur

ARKADALAR HUKUKÇU BİR ARKADAŞIM VAR. GEREKEN ŞİKAYETDE BULUNDUK BU SABAH, YASAL YOLLARA BAŞVURDUĞUMUZ İÇİN PETSHOP İSMİNİ DUYURAMAM AMA ŞUNU SÖYLEYE BİLİRİM Kİ ALLAHIN SESSİZ KULLARINA İŞKENCE YAPANLAR BU DÜNYADA VE AHİRETTE BELALARINI BULACAKTIR !!! HERKESİN İÇİ RAHAT OLSUN !!!!!!!!!!

Hangi petshop semt neresi söylerseniz
elimizden geleni yapalım

Hayvanlara nasıl davrandılarsa sonları da öyle olur inşallah!! İsim vermeden şikayet edin.

Allah sizden razı olsun o hayvanları aç susuz bırakanlarda var sizin gibi sahip çıkanlarda siz iyiliğinizin onlar kötülüğünün karşılığını kat kat alır

Şu anda petshopa küfretmek yerine yavrularla ilgilenmeyi tercih ediyorum. Şu anki durumları nasıl. Eğer kötülerse hemen vitaform verin. Hastalık sürecinde ver sonrasında düzenli olarak probiyotik kullanın internette bulabilirsiniz. Tabiki ortamı sıcak olsun ve sularını hergün değiştirin. Hasta kuşu tedavi etmez ama aleo vera bitkisi kuşlar için aşırı faydalıdır. Küçük kaktüs saksılarında 7-8 liraya satılır. Alın olnlardan yuvarlak papağan yemliğine koyun saksıyı takın kafese. Yesin kuşlar çiçeği.

bugun daha ıyıler fakat yarın tekrar veterinere gidecegiz.

bir tırnagı kopuk :(

marulun saglık durumu ıyı :=)

Bu güzelleri kurtardığınız için tüm hayvanseverler adına size teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede daha sağlıklı hale gelirler ve sizin en iyi arkadaşınız olurlar

Geri