Karadeniz Pet

İri Göz...

admire

Meraklı Üye
Gagadaki siyahlık ne zaman gider ayrıca gözlerin iri olması cinsinin iyi olduğu anlamına mı geliyor ?

2 aya gıder gözlerinin ırı olması kusun cınsi ile alakalı ıngılzı veya jumboysa iri olabılır mesela

siyahlık bir problem teskil etmez kus gelisimini tamamladıkca siyahlıkda kaybolucaktır. iri gözlü olmasıda ırkı ile alakalıdır.

..............................

Son düzenleme:
...........................

Son düzenleme:
senin yavru kuşlar erkek çek dişi yerli yani jumbo kırmalığıyla alakası yok, ayrıca göz iriliğinin yapı ve genetikle ilgisi var ırk ile ilgisi yok bazen jumbo kuşun gözü yerli kuşun gözünden bile küçük olabiliyor.3-4 günlük çiftinin ise erkek ve dişi de çek

Yorumunuz için teşekkürler, eminim başka bir arkadaşımızda başka bir yorumda bulunacaktır. Irk ile ilgili net bir bilgi sanırım çoğu zaman söylenemiyor.

Mavi yavru erkek hakkında çek dediniz, nasıl anlaşılıyor merak ettim ?

Yaşına göre vücut ve gözler iri, kafa yapısı da büyük, bunlar mı ?

ben sana kesin şeyleri yazdım inanıp inanmamak sana kalmış, googledan jumbo kuşları araştır, en azından kafa ve göz yapılarına bak seninkilerin jumbo kırması olmadığını göreceksin

şunu söylemeyi unuttum yavru mavi kuşun yanındaki parçalı kuş yavru değil en az 8-9 aylık kızışmış bir dişi 2 sinin eş olmasını bekleyeceksen baya bir uzun zaman beklemen lazım

Biliyorum dişinin kızışmış olduğunu ve beklemem gerektiğini, yavru mavi hakkında net konuşamam Jumbo kırma veya çek, önemli de değil, seviyorum.

Diğer çiftimdeki kuşlara gelince yeşil dişinin babasının Jumbo, annesinin de çek olduğunu biliyorum çünkü tanıdığım kuşlar. Tabi anneye de çekmiş olabilir ama damarda var neticede.

Ki aynı durum yerli olarak tabir ettiğiniz çekinik parçalı sarı dişi için de geçerli !

Kuşlar kırma ise her zaman iri ya da iyi olan tarafa çekmiyor maalesef, yavrunun ne olacağı büyümeden anlaşılmıyor. Ama ne olursa olsun damarda kan taşıyor.

resimde orjinal çek diyebileceğim tek kuş var o da son resimdeki mavi kuş. maşaAllah kuşların hepsi çok güzel.

Teşekkür ederim. Diğer kuşlar için sizin tahminleriniz nedir ?

Biliyorum dişinin kızışmış olduğunu ve beklemem gerektiğini, yavru mavi hakkında net konuşamam Jumbo kırma veya çek, önemli de değil, seviyorum.

Diğer çiftimdeki kuşlara gelince yeşil dişinin babasının Jumbo, annesinin de çek olduğunu biliyorum çünkü tanıdığım kuşlar. Tabi anneye de çekmiş olabilir ama damarda var neticede.

Ki aynı durum yerli olarak tabir ettiğiniz çekinik parçalı sarı dişi için de geçerli !

Kuşlar kırma ise her zaman iri ya da iyi olan tarafa çekmiyor maalesef, yavrunun ne olacağı büyümeden anlaşılmıyor. Ama ne olursa olsun damarda kan taşıyor.

farkındaysan ben senin damızlıklar hakkında 2 side çek dedim çünkü dişi kuş herzaman erkekten yapı olarak daha küçük olur, ayrıca şu konuda yanlışlığın var yavru kuşun ırkı büyümeden belli olmaz demişsin, belli olur heleki erkek kuş ta bariz belli olur ve senin mavi yavrunun yanındaki dişi ise yerli buna adım gibi eminim ankarada olsan sana gerçek çek kuşları gösterirdim inan sen bunlar çek değil ingiliz derdin

Biliyorum, aynı dili konuşuyoruz, dişi kuşlar görünüm itibariyle çek ya da yerli, neyse, atalarını biliyorum ben, demek istediğim bu.

Erkek kuşları da çekoslavak diye biliyorum, sanırım bunda hemfikiriz ?

Geri