petshop
petshop
  1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İri Göz...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve admire tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Gagadaki siyahlık ne zaman gider ayrıca gözlerin iri olması cinsinin iyi olduğu anlamına mı geliyor ?

2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN New Member

Beğenileri:
    0
    2 aya gıder gözlerinin ırı olması kusun cınsi ile alakalı ıngılzı veya jumboysa iri olabılır mesela

3. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    siyahlık bir problem teskil etmez kus gelisimini tamamladıkca siyahlıkda kaybolucaktır. iri gözlü olmasıda ırkı ile alakalıdır.

4. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    ..............................

#4 admire, 26 Ağustos 2013
    Son düzenleme: 18 Mart 2014
  5. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    ...........................

#5 admire, 26 Ağustos 2013
    Son düzenleme: 18 Mart 2014
  6. Gökhan YILDIZ
    Gizli

senin yavru kuşlar erkek çek dişi yerli yani jumbo kırmalığıyla alakası yok, ayrıca göz iriliğinin yapı ve genetikle ilgisi var ırk ile ilgisi yok bazen jumbo kuşun gözü yerli kuşun gözünden bile küçük olabiliyor.3-4 günlük çiftinin ise erkek ve dişi de çek

7. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumunuz için teşekkürler, eminim başka bir arkadaşımızda başka bir yorumda bulunacaktır. Irk ile ilgili net bir bilgi sanırım çoğu zaman söylenemiyor.

8. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Mavi yavru erkek hakkında çek dediniz, nasıl anlaşılıyor merak ettim ?

9. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Yaşına göre vücut ve gözler iri, kafa yapısı da büyük, bunlar mı ?

10. Gökhan YILDIZ
    Gizli

ben sana kesin şeyleri yazdım inanıp inanmamak sana kalmış, googledan jumbo kuşları araştır, en azından kafa ve göz yapılarına bak seninkilerin jumbo kırması olmadığını göreceksin

11. Gökhan YILDIZ
    Gizli

gözleri katma diğerleri doğru

12. Gökhan YILDIZ
    Gizli

şunu söylemeyi unuttum yavru mavi kuşun yanındaki parçalı kuş yavru değil en az 8-9 aylık kızışmış bir dişi 2 sinin eş olmasını bekleyeceksen baya bir uzun zaman beklemen lazım

13. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Biliyorum dişinin kızışmış olduğunu ve beklemem gerektiğini, yavru mavi hakkında net konuşamam Jumbo kırma veya çek, önemli de değil, seviyorum.

Diğer çiftimdeki kuşlara gelince yeşil dişinin babasının Jumbo, annesinin de çek olduğunu biliyorum çünkü tanıdığım kuşlar. Tabi anneye de çekmiş olabilir ama damarda var neticede.

Ki aynı durum yerli olarak tabir ettiğiniz çekinik parçalı sarı dişi için de geçerli !

Kuşlar kırma ise her zaman iri ya da iyi olan tarafa çekmiyor maalesef, yavrunun ne olacağı büyümeden anlaşılmıyor. Ama ne olursa olsun damarda kan taşıyor.

14. Mehmet ŞEKER
    Gizli

resimde orjinal çek diyebileceğim tek kuş var o da son resimdeki mavi kuş. maşaAllah kuşların hepsi çok güzel.

15. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim. Diğer kuşlar için sizin tahminleriniz nedir ?

16. Gökhan YILDIZ
    Gizli

farkındaysan ben senin damızlıklar hakkında 2 side çek dedim çünkü dişi kuş herzaman erkekten yapı olarak daha küçük olur, ayrıca şu konuda yanlışlığın var yavru kuşun ırkı büyümeden belli olmaz demişsin, belli olur heleki erkek kuş ta bariz belli olur ve senin mavi yavrunun yanındaki dişi ise yerli buna adım gibi eminim ankarada olsan sana gerçek çek kuşları gösterirdim inan sen bunlar çek değil ingiliz derdin

17. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Biliyorum, aynı dili konuşuyoruz, dişi kuşlar görünüm itibariyle çek ya da yerli, neyse, atalarını biliyorum ben, demek istediğim bu.

Erkek kuşları da çekoslavak diye biliyorum, sanırım bunda hemfikiriz ?

Sayfayı Paylaş