Karadeniz Pet

İri kuşların konuşturulması

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Hollandaların konuştuğunu ve cana yakınlığını biliyorum. İngiliz muhabbetler ve show jumboların konuşturulurmu diğer muhabbetler gibi yavru erkek ingiliz yada show jumbo alsak konuşurlarmı eğitsek. İngiliz ve show'ların cana yakınlığı insanlarla etkileşimi nasıldır.

hepsi aynıdır bana göre egtime bağlı

abi konuşacagını dusunuyorum yavruyken alınmış her cins kuş egitilip konusturula bilir bence . misal şuan bende bi cift var erkek jumbo kırıgı dişi yerli . dişi tam bir yobaz :D hareket etsem kacıyor ama erkek görünce öne geliyor konusunca felan oda ıslık calıyor vs. bence her türlü kuş egitilip konusturula bilir .

Bende öyle tahmin ediyorum da merak işte özellikle show jumbolar çok iri ve agresif duruyor ya hiç konuşup insana yakınlık gösterip oynuyacak bir havaları yok :) İngiliz ve show jumboları eğitmiş konuşturmuş birileri varsa yazarsa güzel olur aslında.

evet bende show kuşlarını merak ediyorum ve bunlar bence diğer örneğin yerli kuşlar gibi çok hareketli olmuyorlar..irilikleri gibi kendileride ağır oluyor..o nedenlede konuşturulmaları daha kolay olur diye düşünüyorum,ayrıca agresif denilince ben onunda yerli kuşa nazaran daha az agresif olduğunu en azından bendekini öyle görüyorum.

Son düzenleme:
Ben görünüşü kastettim ters bakıyolar. Gerçekten ingiliz ve show bakmadığım ve bakan birisinden de deneyimlemediğim için insan ilişkileri oyunculukları nasıldır merak ediyorum

Geri