Karadeniz Pet

Irk tercihinde yardım

Robin

Meraklı Üye
Yavru bir muhabbet kuşu almak istiyorum ama ırk konusunda çok kararsızım alacağım kuş güzel güzel konuşabilecek hareketli etrafta uçuşabilecek cana yakın cüsseli iri güzel bir kuş olsun istiyorum. Boyut olarak ingilizler hoşuma gidiyor ama yerli kuşlar kadar cıvıl cıvıl hareketli olmazsa diye çekiniyorum. Birkez alıcam ve yıllarca benimle kalacak o yüzden içime sinen güzel bir kuş olaun istiyor bu konuda fikir ve yardımlarınızı bekliyorum.

Kesinlikle erkek ve hollanda ırkı almalısınız ingiliz kadar olmasada iri ve asil duruşludur..

Peki ingiliz alsam nasıl olur çünkü duruşları bakışları çok hoşuma gidiyor bilsem ki jumbolar gibi hantal olmayacak ingiliz alırım

Bu İngilizler jumbolar gibi hantal mı yoksa hareketli kuşlar mıdır besleyen var mı

ingiliz cinsi öyle hantal değil. 3 çift ingiliz kuşum var özellikle birisi çok yaşlı olmasına rağmen hiçte öyle hantal bi halini görmedim 4 yıldır bende. avatarımdaki kuş

Son düzenleme:
Peki evcilleştirmek ve konuşturmak için tavsiye eder misiniz ingilizler yapı olarak çok hoşuma gidiyor ama burda sorduğum bi iki petshop konuşturmak için yerli al ingilizler damızlık daha iyi dediler
birde bu çift nasıl bir bakar mısın bir yavrusunu kendime alayım mı
pgOMy0.jpg
mP0gV0.jpg
vE3A16.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:15 --

Degerli cevaplarinizi bekliyorum

Benim kuşum İngiliz Yerli kırması bulabilirseniz kırma da alabilirsiniz.

Direk ingiliz olsun istiyorum ama bir turlu karar veremedim

Yerli kuş konuşmaya çok daha çabuk alışıyo. benim ingiliz öyle yabani değil çift olmasına rağmen hiç kaçmaz elini uzattığında ama konuşması biraz zaman alabilir. tip olsun diyosan ingilizi tek geçerim lakin o kadar uğraşamam dersen yerli senin için daha uygun

Anladim konusmaya yerli kus daha yatkin diyorsunuz yani konusma vasfi benim icin daha agir basiyor o zaman tercihimi yerli kustan yana vermeliyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:37 -->-> Daha önceki mesaj 21:32 --

Baska fikrini paylasacak arkadas var mi cevaplariniz benim icin önemli

Ben yerinde olsam paylaştığın resimdeki kuşların yavrularından erkek olanı alırdım. Rengide güzel spangle cüsselilerde. İlgi ve alakayla konuşmayacak eğitilmeyecek kuş yok... :)

Haklisin aslinda bakalim bu cifti satin aldim verimli olurlarsa cok begendim bende

Geri