Karadeniz Pet

IRK ve RENK

• Konbuyu başlatan sebo
  • Başlangıç tarihi
S

sebo

Guest
Bir çift muhabbet kuşu almak istiyorum sizce hangi Irk almalıyım görsel açıdan maddi açıdan hangisini tercih etmeliyim???????

O senin bileceğin iş ama ben çekoslavak öneririm ya da yerli.

Ne için beseleyeceğiniz önemli onuda yazın yardımcı olalım.

Zevk hobi yeni merak sardım tek besledim hep şimdi çift istiyorum

Yavru almak istiyorsunuz yani. Şimdı şoyle söyleyeyim çok bir masraf yapmak istemiyorum diyorsanız orta yollu birsey ustiyorsanız çekoslovak kuşlara yönelin ama biraz daha iyi birşey istiyorsanız gösteriş istiyorsanız ingiliz öneririm jumbo kuş bakması biraz tecrübe ve zahmet ister. Renk olayına gelince muhabbet kuşlarının kökeni yani renk kökeni yeşil muahabbetlerden oluşuyor yeşil muhabbetlerin daha dayanıklı ve bakıcı olduğunu söyleyrn arkadaşlar var ama nekadar doğrudur bunu bilmiyorum.

bence çok düşünme ben asla jumbo almayacam minik bişey olsun diye gittim sonra jumbo ingiliz kırması aldım :D kuşçuya git kuşları biraz incele anlaşan bir çift görürsen kap hemen :)

3 aylığı geçmeyen bir yavru alırsan sana daha çabuk ısınır. Bide konuşmasını istiyorsan ve tek alacaksan erkek almalısın. Sen bi düşün sonra gene buraya yaz biz gene sana yardımcı oluruz merak etme.

Şahsi düşüncem;
Mavi renk, ingiliz ve 1,5 aylık bir erkek.

Maddi durumunda sorun yoksa ve egerki aldıgın kuşa gerekli hassasiyeti gösterip mama yem vitamin konusunda bol miktrda verip besleyebileceksen ; Kesinlikle Show Jumbo öneririm.

Maddi durum orta halliyse ve sadeced eş olarak besleyip yavru vermesini izleyeceksen Çekoslavak

Maddi durum düşükse eger ve tam anlamıyla beslenmesini (vitamin mama minarel destegi) saglayamayacaksan Yerli

Görüntü için alıp 1 ay sonra sıkılacaksan Güvercin öneririm . En azından dışarı salgıdında yaşamını sürdürebiliyor :) Şakaydı tabiki.

Geri