Irk, yaş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve chico tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. chico
  Çevrimdışı

  chico Guest

  Arkadaşlar yeni bir yavru muhabbet kuşu aldım. Bilgi edinmek için araştırırken araştırırken burayı buldum ve çok hoşuma gitti. Gerçekten çok faydalı. Aklımdaki bütün sorulara cevap buldum.

  Öncelikle aldığım yavrunun resmini gösteriyim. http://j1311.hizliresim.com/1h/x/uzlkt.jpg http://k1311.hizliresim.com/1h/x/uzlw1.jpg

  Irkı nedir sizce ? cinsiyeti de erkek olduğunu söylediler. Ne derece doğru onu da tam bilmiyorum. Onu da söylerseniz çok memnun olurum. Genel görünüşü güzel canlı, insandan hiç korkmuyor, elimi uzatıyorum korkma tepkisi vermiyor, 1 aylık(mış). Siz nasıl buldunuz? Tavsiye nitelikli yorumlar yaparsanız çok memnun olurum.

  Yine araştırırken yalnız yaşamamaları gerektiği hakkında ağırlıklı bir düşünce gördüm.
  Yarın ilk iş olarak gidip bir dişi almak istiyorum. Fakat eşlerini kendileri seçiyorlarmış.
  Kafamdaki soru işareti şu; gidip yine 1 aylık bir dişi almayı düşünüyorum. Birlikte
  büyüseler çiftleşmek için yeterli olgunluğa ulaştıklarında birbirlerini eş tutarlar mı ?

  Yine tek başlarına (erkek) daha iyi eğitilebilir ve konuşabilir diye gördüm. Çift olduklarında insandan uzaklaşma söz konusu olur mu ? Eğitilebilirliği hiç mi kalmıyor? Merak ettiklerim bunlar. Şimdiden çok teşekkürler. Saygılar...
   
  #1 chico, 29 Kasım 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 29 Kasım 2013
 2. Emre TURAN
  Çevrimdışı

  Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir kuş almışsınız.
  Yaş olarak doğru, 1 aylık. Ama ırkı hakkında çok fazla yorum yapamayacağım ama kendi fikrim; ingiliz kırığına benziyor, tabi sitedeki bazı arkadaşlar çok daha iyi bilirler. Cinsiyeti konusunda da, eğer önden, biraz yakın ve de net bir fotoğraf koyarsanız sanırım arkadaşlar size cinsiyetini söyleyecektir.
  Eğer yanına bir dişi alıp beraber büyütürseniz eş tutmaları çok daha kolay olacaktır fakat bu sefer ikisini birden eğitmek çok daha zor olacaktır. Çünkü birbirleriyle ilgileneceklerinden size pek vakit ayıramayabilirler :)
  Tekrardan hayırlı olsun, maşallah çok tatlı.
   
 3. chico
  Çevrimdışı

  chico Guest

 4. Mustafa TORAMAN
  Çevrimdışı

  ırkı yerli foto çok net değil ama erkek gibi 1 buçuk 2 aylık felan
   

Sayfayı Paylaş