Karadeniz Pet

Irkı cinsi nedir?

Ulaş Koç

Yeni Üye
Selamlar kuzenimle kafamıza takıldı acep berduşumun ırkı-cinsi nedir diye fotoğraflar aşağıda yorumlarınızı bekliyorum biz Çekoslavak diye düşünüyoruz
kuşu alırken satıcı bu türler en çok konuşan ve en sıcakkanlılardır demiş
12348582_922063007909681_1806985154_n.jpg

12348307_922062444576404_1231895742_n.jpg

12355943_922062441243071_1497390926_o.jpg

12351229_922062434576405_1076187863_n.jpg

Son düzenleme:
resimlerden bu anlaşılmaz.resimlerde çok vasıflı görunen kuşlar.birebirde gayet ince kuslar olabılıyor.burdanda desteksız sallayan arkadaşlara bı sıtem olsun kuşun ırkını bildikleri yetmıyo üstüne kırıklık derecelerıne kadar bilebiliyrlar çek kırığı,show kırığı,hollanda kırıgı vb.sırf yorum yapmak için yazan kişilere sitemım amaçları yardım deil çünkü hiç düşünüyolarmı yeni başlayan hobicileri bu şekilde hobıden soğuttukları.alınan üreticiye bence bi anlamda hakaret etmiş oluyorlar.çünkü inglz,hollanda çek vb ırklar zaten bir ırk deil aslında kırık oldugundan çok ıyı vasıftakı kuşlardan ince yerliden bıraz daha iri yavruda çıkar anne babayı gecen yavruda çıkar bu kuşların kan harıtasıyla alakalı.ülkemızdede ırklar maşallah alabıldıgınce bol oldugundan aldıgınız üreticiden ılk anne babasını göremek üreticinin hangi kuşa inglz,çek,jumbo vs dedıgını saptamak zıra kumesten kümese degişiyor ne hıkmetse ırklar.ben resimden tahmın edemem.ırklar ıle ılgılı yorum yapmamaya calısıyorum genelde ama kusunuz yerliden iri bir kuş gibi duruyo.maşallah

Son düzenleme:
resimlerden bu anlaşılmaz.resimlerde çok vasıflı görunen kuşlar.birebirde gayet ince kuslar olabılıyor.burdanda desteksız sallayan arkadaşlara bı sıtem olsun kuşun ırkını bildikleri yetmıyo üstüne kırıklık derecelerıne kadar bilebiliyrlar çek kırığı,show kırığı,hollanda kırıgı vb.sırf yorum yapmak için yazan kişilere sitemım amaçları yardım deil çünkü hiç düşünüyolarmı yeni başlayan hobicileri bu şekilde hobıden soğuttukları.alınan üreticiye bence bi anlamda hakaret etmiş oluyorlar.çünkü kırık çok ıyı vasıftakı kuşlardan ince yerliden bıraz daha iri yavruda çıkar anne babayı gecen yavruda çıkar bu kuşların kan harıtasıyla alakalı.ülkemızdede ırklar maşallah alabıldıgınce bol oldugundan aldıgınız üreticiden ılk anne babasını göremek üreticinin hangi kuşa inglz,çek,jumbo vs dedıgını saptamak zıra kumesten kümese degişiyor ne hıkmetse ırklar.ben resimden tahmın edemem.ırklar ıle ılgılı yorum yapmamaya calısıyorum genelde ama kusunuz yerliden iri bir kuş gibi duruyo.maşallah

Anladım.. kuşumu ilk aldığımda acayip sıcak kanlıydı 2. günde elime alışmıştı kuzenimde alacaktı kuş seninki hızlı alıştı cinsi ırkı ne söyle ben de alayım deyince sorma gereksinimi duydum

Anladım.. kuşumu ilk aldığımda acayip sıcak kanlıydı 2. günde elime alışmıştı kuzenimde alacaktı kuş seninki hızlı alıştı cinsi ırkı ne söyle ben de alayım deyince sorma gereksinimi duydum
o ırkla deil kuşla alakalı daha 20 gunlukken yuvanın içinde elımızı uzattıgımızda kacan kuşta oluyor öyle benı alsada cıksam surdan :.)dıye bekleyen kuşta oluyor kardeş olmalarına karşı.üreticinin bebeklıkten ıtıbaren kusu sureklı elıne alması ve dedıgım gıbı kuşla alakalı bi durum kımı kuşlar ırkı ne olursa olsun çaba sarfetmeden kısa sürede alısabılıyolar.

o ırkla deil kuşla alakalı daha 20 gunlukken yuvanın içinde elımızı uzattıgımızda kacan kuşta oluyor öyle benı alsada cıksam surdan :.)dıye bekleyen kuşta oluyor kardeş olmalarına karşı.üreticinin bebeklıkten ıtıbaren kusu sureklı elıne alması ve dedıgım gıbı kuşla alakalı bi durum kımı kuşlar ırkı ne olursa olsun çaba sarfetmeden kısa sürede alısabılıyolar.

benimkinin bana bu kadar alışma sebebi sanırım gelmeden önce dayak yemiş olması :D ilgi bekliyordu galiba

Son düzenleme:
Geri