Karadeniz Pet

ırkı hakkında

Faruk YILDIZ

Meraklı Üye
Ureticiden yaklasik iki aylikken hollanda cinsi diye bilezikli bi muhabbet kusu aldim ve kus suan yaklasik bes aylik ve bildigim karariylr hollanda cinsi kuslari epey iri oluyor zaten aldigim kusun anne babasi diye bana gosterdigi ciftte epey iriydi ama bendeki kus cok iyi bakilmasina ragmen pek iri durmuyor. Acaba iriligi tam olarak kac yasindayken kendini gosterir.

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

bu kuş ırk olarak cek iriliğinin son haddi bu dada fazla irilmez

eee kuş her gün buyuyecek die bir şey yokki kuş ilk tügünden sonra ne olacagı belli olur bu kuşta ilk tüğünü değişmiş ve son hali bu olur bu kuşun

Yalniz kusun anne babasi bunun iki katiydi ve bana bu kusunda anne babasi kadar olacagini soyledi uretici ve ben sirf kus iri olsun diye yuz lirayavaldim yoksa bu itilikteki kuslari yirmi liraya satiyorlar baska yerlerde

Kuşunuzun göğüs ve kafa yapısına bakınca Hollanda ırkı gibi duruyor, erişkin oluncaya kadar çok az bir miktar daha büyür.

Yani benim anlam veremedigim kisim su kus eger hollandaysa neden anne babasi kadar olmuyorda yaklssik olarak bu boyutlarda kaliyor. Ben zaten bu boyutta kus alacak olsam bsska yerden bu kusa verdigim parayla bes adet kus alirdim bu boyutta haksizmiyim bu konuda

Belki de annesi babası diye size ingiliz bir çift gösterdi. :eek:

işte her anne baba bu diene inanırsak jumbo anne babayı gösterip çek yavruda verebilirler size

Kuşunız çek iriliğinde, anne baba iri olsa da son yavrular ufak kalabiliyor.

7-8 aylık olana kadar bekleyin.. yem dısında baska seyler de yedirirsen biraz daha toplar kendini..

Yalniz soyle bir durum var ben kusu henuz yumurtadan yeni ciktigi zaman daha folluktayken bilezik numarasina bakip ayirttim anne babasi kesinlikle cok iri kuslar hem uretimhanedeki tum ciftler iri yani baska kicuk cins bi ciftin yavrusu olma ihtimali yok gercekten ilginc bi durum. Benim ogrenmek istedigim bi seyvar suan bi kus kac yasina geldiginde buyumesini tamamlar kac yasindan sonra buyume duru

Yalniz soyle bir durum var ben kusu henuz yumurtadan yeni ciktigi zaman daha folluktayken bilezik numarasina bakip ayirttim anne babasi kesinlikle cok iri kuslar hem uretimhanedeki tum ciftler iri yani baska kicuk cins bi ciftin yavrusu olma ihtimali yok gercekten ilginc bi durum. Benim ogrenmek istedigim bi seyvar suan bi kus kac yasina geldiginde buyumesini tamamlar kac yasindan sonra buyume duru

yumurtadan geç çıkan yavrular biraz daha ufak kalabiliyor.5 6 aylıkdan sonra boyutları hemen hemen aynı oluyor bildiğim kadarıyla öyle çok aman aman büyümüyor 6 7 aylıkken çifleştigini düşünürsen ergen gibi oluyorlar

Bahsettigim kus soldaki kus fotografi yeni cektim. Sagdaki kus ise anac bi cek disi suan bahsettigim kus fotograftada goruldugu gibi en az bir yasinda olan cek disiden daha iri duruyor ama beni tatmin edecek bi irilik degil bu. Ayrica kusu cok iyi besledigimi dusunuyorum yani beslenmeden dolayi ciliz kalmis olma ihtimali yok bence. Iki hafyada bir yumurta mamasi verdim kus kumu kalamar kemigi gaga tasi mineral blok kafesten hic eksik olmadi. Yemini her zaman paketli champion yem aldim hic acikta yem alipta vermedin. Gercekten eger bu kus bu boyutlarka kalirsa cok canim sıkılır verdigim paraya.

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Açıkcası bütün yavrular aynı irilikte olmuyor insan gibi aynı gen geçmiyo yavruya bu saatten sonra çok büyüyeceğini sanmıyorum. Maşallah güle güle besleyin çok güzel bir kuş

Tesekkur ederim kusun hareketinden sagligindan cok mrmnunum o yonden bi sorun yok cok sukur. Ama dedigim gibi ufak kus bana zevk vermiyor her nedense ozellikle iri oksun diye normal bi kusun bes kati fiyata aldim ama kismet degilmis galiba.

Geri