petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Irkı ve cinsiyeti yardım lütfen.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Muhammet BAYDEMİR tarafından 27 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Arkadaşlar Merhaba,

Kuşu ortalama 2 aydır besliyorum. Bir arkadaşım hediye etti ben pek anlamıyorum cinsiyet olaylarından işin ehli sizlere sormak istedim. Kuşun ırkı, cinsiyeti ve yaşı nedir?

Bir sorum daha olacak aldığımdan beri kuş uçamıyor 1-2 metre oda alçaktan uçup çakılıyor. Kafesi açık bıraksam bile cesaret edip çıkmıyor üstelik haftada neredeyse 3-4 gün açıp evin içinde bırakıyorum belki uçmayı unutmuştur vs diye yani sürekli kafeste değil. Yem yemesi, ötmesi, dışkısı gibi şeylerinde bir problem yok kafes içindede hareketli bir kuş değil. Satıp yada değiştirip kurtulmak yerine aksine çözüm arıyorum ne yapmam gerekiyor acaba.

Etraflıca bir çok fotoğrafını atıyorum belki gözümden kaçanı siz yakalarsınız. Cevaplarınız için teşekkürler.

2. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Yasini gecmis kizismaya baslamis bir disi. Gayet iri bir kus. Kanat tuyleri garip duruyo bi sorun var besbelli. Yanina yetiskin bi erkek kus alarak ciftlestirmenizi tavsiye ederim. Rengi cok cok guzelmis masallah gule gule besleyin

3. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Gözlerindeki irisin büyüklüğüne bakarak 2 yaş civarı bir dişi.

4. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12

Çözüm öneriniz nedir? uçamayan sorunlu bir kuş yanına erkek alıp çiftleştirmek istiyorum ama ölür erkek tek kalır diye korkuyorum. (Bir de pet shopcu yellenmiş rüzgarda kalmış olabilir ondan uçmuyodur dedi.)

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. melihdagci

melihdagci Member

Beğenileri:
    1
    Kanatlar kısa kalmış uzamiyorsa eger özel vitaminler var araştırıp bulabilirsin maşallah çok güzel bir hollanda cinsi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Kanatlari cekiyolar ama o da kusa eziyet. Ucamamasi ciftlesmesine engel degil. Ölmez bence. Yanina yine ayni şekilde iri bir eş al bence

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Kuş yaklaşık 2 yaşında dişi. Irkı da büyük ihtimalle Hollanda. Ama gagasında sanki mantar başlangıcı var gibi geldi bana. Kanat konusunda da kanat tüyleri eksilme var. O sebepten uçamıyor. Eğer çıkmazsa fazla yapabileceğin bir şey yok maalesef.

8. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Yorumlarınız için teşekkürler. Sonuç itibari ile anladığım uçması zor ihtimal satıp yavru kuş alıp büyüteceğim artık.

Sayfayı Paylaş