Karadeniz Pet

Irkı ve cinsiyeti yardım lütfen.

Muhammet BAYDEMİR

Meraklı Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Kuşu ortalama 2 aydır besliyorum. Bir arkadaşım hediye etti ben pek anlamıyorum cinsiyet olaylarından işin ehli sizlere sormak istedim. Kuşun ırkı, cinsiyeti ve yaşı nedir?

Bir sorum daha olacak aldığımdan beri kuş uçamıyor 1-2 metre oda alçaktan uçup çakılıyor. Kafesi açık bıraksam bile cesaret edip çıkmıyor üstelik haftada neredeyse 3-4 gün açıp evin içinde bırakıyorum belki uçmayı unutmuştur vs diye yani sürekli kafeste değil. Yem yemesi, ötmesi, dışkısı gibi şeylerinde bir problem yok kafes içindede hareketli bir kuş değil. Satıp yada değiştirip kurtulmak yerine aksine çözüm arıyorum ne yapmam gerekiyor acaba.

Etraflıca bir çok fotoğrafını atıyorum belki gözümden kaçanı siz yakalarsınız. Cevaplarınız için teşekkürler.

WZq278.jpg

3a68EM.jpg

RVrynR.jpg

kg9rOD.jpg

N4nVZX.jpg

DRYX7v.jpg

mzMl20.jpg

EqmlPZ.jpg

j2gJym.jpg

Yasini gecmis kizismaya baslamis bir disi. Gayet iri bir kus. Kanat tuyleri garip duruyo bi sorun var besbelli. Yanina yetiskin bi erkek kus alarak ciftlestirmenizi tavsiye ederim. Rengi cok cok guzelmis masallah gule gule besleyin

Gözlerindeki irisin büyüklüğüne bakarak 2 yaş civarı bir dişi.

Yasini gecmis kizismaya baslamis bir disi. Gayet iri bir kus. Kanat tuyleri garip duruyo bi sorun var besbelli. Yanina yetiskin bi erkek kus alarak ciftlestirmenizi tavsiye ederim. Rengi cok cok guzelmis masallah gule gule besleyin

Çözüm öneriniz nedir? uçamayan sorunlu bir kuş yanına erkek alıp çiftleştirmek istiyorum ama ölür erkek tek kalır diye korkuyorum. (Bir de pet shopcu yellenmiş rüzgarda kalmış olabilir ondan uçmuyodur dedi.)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kanatlar kısa kalmış uzamiyorsa eger özel vitaminler var araştırıp bulabilirsin maşallah çok güzel bir hollanda cinsi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kanatlari cekiyolar ama o da kusa eziyet. Ucamamasi ciftlesmesine engel degil. Ölmez bence. Yanina yine ayni şekilde iri bir eş al bence

Kuş yaklaşık 2 yaşında dişi. Irkı da büyük ihtimalle Hollanda. Ama gagasında sanki mantar başlangıcı var gibi geldi bana. Kanat konusunda da kanat tüyleri eksilme var. O sebepten uçamıyor. Eğer çıkmazsa fazla yapabileceğin bir şey yok maalesef.

Kuş yaklaşık 2 yaşında dişi. Irkı da büyük ihtimalle Hollanda. Ama gagasında sanki mantar başlangıcı var gibi geldi bana. Kanat konusunda da kanat tüyleri eksilme var. O sebepten uçamıyor. Eğer çıkmazsa fazla yapabileceğin bir şey yok maalesef.

Yorumlarınız için teşekkürler. Sonuç itibari ile anladığım uçması zor ihtimal satıp yavru kuş alıp büyüteceğim artık.

Geri