Karadeniz Pet

ırkı ve yaşı ne olabilir

• Konbuyu başlatan Ferdi AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
F

Ferdi AKBULUT

Guest
eski kuşum öldü bunu aldım konuşuyor dediler iki gün oldu ne yem yiyor nede konuşuyor ırkını ve yaşını bilen varmı saygılar birde dişimi erkek mi resmilere göre satan erkek dedi
açık yeşil kuşlardan mı oluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuyruğunun uzunluğundan dolayı çekoslavak diyorum. Yaşı 2-2,5 sanırsam. Yeni geldiği için konuşmuyor olabilir 1,5 hafta felan geçsin konuşur.

Kuyruğunun uzunluğundan dolayı çekoslavak diyorum. Yaşı 2-2,5 sanırsam. Yeni geldiği için konuşmuyor olabilir 1,5 hafta felan geçsin konuşur.

hızlı cevabınız için teşekkürler satan yer 8 aylık dedi ne kadar doğru bilinmez 2 gündür yem yemiyor kafesden 1 hafta salma dedi bana ama ben dayanamadım saldım tekrar yakaladım ısırmıyor ama insandan kaçıyor

ayrıca açık yeşil renkli olanlar uzun yaşar derler doğrumudur

çek veya çek kırığıdır muhtemelen 1-1,5 yaşında dişi

üstadım satanın ne dedigini bilmem bariz dişi bu kuş

yahya bey hemşeriymişiz gagasından anlaşılıyor sanırım dişi olduğu ama resimdeki gaga kahve rengi gibi ama aslında mavileşme var

resim istedigi kadar yanıltsa yine bu kadar degiştiremez bu kuş dişi başka ustalarımızda cevaplar mavileşme olmaz en fazla hafif cere rengi açılır(beyazlaşır) satan arkadaş yalan söylemiş eğer erkek demişse

20 yıla kadar yaşayabildigi söyleniyor ama benim gördügüm en fazla 14 yasında erkek yerli

Muhabbet kuşu - Vikipedi
Bakın Linkte ki Bilgiden bir alıntı;
Evcil muhabbet kuşlarının yaşam süreleri beş ilâ sekiz yıl arasında değişir. Ancak 15-20 yıla ulaşan kuşlar bilinmektedir.[15] Yaşam süreleri, egzersiz, beslenme ve yaşam koşullarının iyiliğiyle paralellik gösterir. İngiliz muhabbet kuşlarının ortalama ömrü, alelade muhabbet kuşlarınınkinden daha kısadır.

yahya bey buda yeni resmi bu arada yozgatın neresindensin

Jumbo (İngiliz) muhabbet kuşlarının özellikleri nelerdir? - UZMANTV bu linkte kahve rengini de erkek der satan ısrar etti erkek olduğunu çünkü dişide vardı almadım hatta dişi resmen konuşuyordu babacık diye
Veteriner hekim kahve rengidir dememiş kahverengiye yakın dedi. Dişi kuşlar kesinlikle konuşmaz demedim konuşmaları çok zordur neredeyse imkansız gibi, ama konuşurlar tabi. Uzman Tv ye çıkan bazı veteriner hekimler çoğu doğru söylemiyor. Ben bu veteriner hekimi biliyorum bir videosun da çok yalan yanlış bilgiler veriyordu.

Veteriner hekim kahve rengidir dememiş kahverengiye yakın dedi. Dişi kuşlar kesinlikle konuşmaz demedim konuşmaları çok zordur neredeyse imkansız gibi, ama konuşurlar tabi. Uzman Tv ye çıkan bazı veteriner hekimler çoğu doğru söylemiyor. Ben bu veteriner hekimi biliyorum bir videosun da çok yalan yanlış bilgiler veriyordu.

ankara ulustaki kuşçulardan aldım hatta bende yavru dişi kuş vardı ölen erkekle eş olsun diye almıştım aldığım 3 aylık dişi kuşu iade ettim bunu aldım şimdi bu dişiyse ne önerirsin iademi edeyim yoksa erkek yavrunu alayım alıştıra bilirmiyim yavru erkek kuşu bunun yanında

ankara ulustaki kuşçulardan aldım hatta bende yavru dişi kuş vardı ölen erkekle eş olsun diye almıştım aldığım 3 aylık dişi kuşu iade ettim bunu aldım şimdi bu dişiyse ne önerirsin iademi edeyim yoksa erkek yavrunu alayım alıştıra bilirmiyim yavru erkek kuşu bunun yanında

Sanırsam Ulusta ki akvaryumcular çarşısından aldınız. Orada satıcıların neredeyse hiç biri dürüst değildir. Bana kalırsa kuşu üreticisinden veya dürüst birisinden alacaksın. Bu kuşu iade et paranı alabilirsen al. Ankarada bir sürü üretici var. Forumda da ilanlar var. Bu ilanlar dan kuş al.

Geri