petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ırkı ve yaşı ne olabilir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Ferdi AKBULUT tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ferdi AKBULUT

eski kuşum öldü bunu aldım konuşuyor dediler iki gün oldu ne yem yiyor nede konuşuyor ırkını ve yaşını bilen varmı saygılar birde dişimi erkek mi resmilere göre satan erkek dedi
    açık yeşil kuşlardan mı oluyor

#1 Ferdi AKBULUT, 1 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Haziran 2013
  2. Eren Temiz

Kuyruğunun uzunluğundan dolayı çekoslavak diyorum. Yaşı 2-2,5 sanırsam. Yeni geldiği için konuşmuyor olabilir 1,5 hafta felan geçsin konuşur.

3. Ferdi AKBULUT

hızlı cevabınız için teşekkürler satan yer 8 aylık dedi ne kadar doğru bilinmez 2 gündür yem yemiyor kafesden 1 hafta salma dedi bana ama ben dayanamadım saldım tekrar yakaladım ısırmıyor ama insandan kaçıyor

4. Ferdi AKBULUT

ayrıca açık yeşil renkli olanlar uzun yaşar derler doğrumudur

5. Yücel YETİMOĞLU

çek veya çek kırığıdır muhtemelen 1-1,5 yaşında dişi

6. Yücel YETİMOĞLU

yok hocam öyle bir olay :) bu işin renkle felan pek alakası yok ^^

7. Ferdi AKBULUT

dişi değil erkek dedi satan

8. Yücel YETİMOĞLU

üstadım satanın ne dedigini bilmem bariz dişi bu kuş

9. Eren Temiz

Hayır rengine göre yaşamazlar. Bu size bağlıdır güzel bakarsanız 7 yıla kadar yaşar.

10. Eren Temiz

Evet gagasının etrafındaki kahverengi renk dişi gibi.
    Not: Dişi kuşun konuşması çok zordur. Hatta imkansız gibi birşey.

11. Ferdi AKBULUT

yahya bey hemşeriymişiz gagasından anlaşılıyor sanırım dişi olduğu ama resimdeki gaga kahve rengi gibi ama aslında mavileşme var

12. Yücel YETİMOĞLU

20 yıla kadar yaşayabildigi söyleniyor ama benim gördügüm en fazla 14 yasında erkek yerli

13. Yücel YETİMOĞLU

resim istedigi kadar yanıltsa yine bu kadar degiştiremez bu kuş dişi başka ustalarımızda cevaplar mavileşme olmaz en fazla hafif cere rengi açılır(beyazlaşır) satan arkadaş yalan söylemiş eğer erkek demişse

14. Eren Temiz

Muhabbet kuşu - Vikipedi
    Bakın Linkte ki Bilgiden bir alıntı;
    Evcil muhabbet kuşlarının yaşam süreleri beş ilâ sekiz yıl arasında değişir. Ancak 15-20 yıla ulaşan kuşlar bilinmektedir.[15] Yaşam süreleri, egzersiz, beslenme ve yaşam koşullarının iyiliğiyle paralellik gösterir. İngiliz muhabbet kuşlarının ortalama ömrü, alelade muhabbet kuşlarınınkinden daha kısadır.

15. Ferdi AKBULUT

yahya bey buda yeni resmi bu arada yozgatın neresindensin

16. Eren Temiz

Bu kuş dişi malesef.

17. Ferdi AKBULUT

Jumbo (İngiliz) muhabbet kuşlarının özellikleri nelerdir? - UZMANTV bu linkte kahve rengini de erkek der satan ısrar etti erkek olduğunu çünkü dişide vardı almadım hatta dişi resmen konuşuyordu babacık diye

18. Eren Temiz

Veteriner hekim kahve rengidir dememiş kahverengiye yakın dedi. Dişi kuşlar kesinlikle konuşmaz demedim konuşmaları çok zordur neredeyse imkansız gibi, ama konuşurlar tabi. Uzman Tv ye çıkan bazı veteriner hekimler çoğu doğru söylemiyor. Ben bu veteriner hekimi biliyorum bir videosun da çok yalan yanlış bilgiler veriyordu.

19. Ferdi AKBULUT

ankara ulustaki kuşçulardan aldım hatta bende yavru dişi kuş vardı ölen erkekle eş olsun diye almıştım aldığım 3 aylık dişi kuşu iade ettim bunu aldım şimdi bu dişiyse ne önerirsin iademi edeyim yoksa erkek yavrunu alayım alıştıra bilirmiyim yavru erkek kuşu bunun yanında

20. Eren Temiz

Sanırsam Ulusta ki akvaryumcular çarşısından aldınız. Orada satıcıların neredeyse hiç biri dürüst değildir. Bana kalırsa kuşu üreticisinden veya dürüst birisinden alacaksın. Bu kuşu iade et paranı alabilirsen al. Ankarada bir sürü üretici var. Forumda da ilanlar var. Bu ilanlar dan kuş al.

Sayfayı Paylaş