Karadeniz Pet

ırkı ve yaşı ne olabilir

• Konbuyu başlatan Ferdi AKBULUT
  • Başlangıç tarihi

Sanırsam Ulusta ki akvaryumcular çarşısından aldınız. Orada satıcıların neredeyse hiç biri dürüst değildir. Bana kalırsa kuşu üreticisinden veya dürüst birisinden alacaksın. Bu kuşu iade et paranı alabilirsen al. Ankarada bir sürü üretici var. Forumda da ilanlar var. Bu ilanlar dan kuş al.

ya aslında parasında değilim hiç ben önceki yavruyuda 30 tl ye almıştım iade ettim buna fark olarak 40 verdim 70 geldi ötmezse ara yeni gelirse öten kuş değiştirelim dedi bu kuşu da başka müşteri getirmiş ötüyor diye yemin etmiş neyse buralar pek önemli değil sahtekarların Allah beleşini versin sahtekarsa o ayrı bir şey
ben bu kuş işinde çok yeniyim eski kuşum 3 ay yaşadı çok harikaydı konuşmasa da gel deyince gelirdi çok evcildi beraber yemek yerdik çocuklar ders çalışrken şakrabanlık yapardı acemice kuşu birkaç kez yıkadık sonrada hastalanmış fark edemedik veterinere de götürdüm ama olmadı öldü çoook üzüldük.
neyse sorum şuki bu kuş bir canlı sevimlide iade etmeyelim çok önemli değil bir güvenilir yerden erkek yavru bulursak evcilleştirebilirmiyiz bunun yanında yada bu konuşursa şayet erkek kadar uzun yaşar mı ölme riski nedir sizin gibi ustalardan yardım saygılar

Bence bu kuşun yanına güzel 1,5 yaşların da erkek alın eş olsunlar. Yavruda alırsınız.

Bu kuşu iade edip, yanına yavru erkek kuş alacaksınız sanırım. Evet yavru alırsanız alışır ama bu kuşun yanına başka bir kuş alırsanız size alışmaz ikiside.

Bu kuşu iade edip, yanına yavru erkek kuş alacaksınız sanırım. Evet yavru alırsanız alışır ama bu kuşun yanına başka bir kuş alırsanız size alışmaz ikiside.
anladım saol o zaman kuşçuya konuşan kuşun gelmesini beklemek erkek olandan gelince bunu verip konuşanı almak para iadesi olsa daha iyi olur ama bizde dürüst esnaf nerde

Aslın da konuşan kuşu beklemek diye bir şey yok. Bence siz yavru alın kendiniz alıştırıp konuşturun. Benim boncuk yavru aldım hala yavru omzumuzdan inmiyor 2,5 hafta oldu alalı. 4 aylık olunca konuşmayıda öğrencek inşallah.

kuşunuz ingiliz kırması.erkek. daha evealışmamıştır alışınca herşey düzelir

satanda erkek dedi ama burada ki arkadaşlar ısrarlar dişi derler kuşun sakalı bile var eski kuşum gibi az bir mavileşmede var gagasında ama resimde pek çıkmıyor

Emin misiniz bu kuş erkek olamaz. Sanırım siz ilk resimlere baktınız.

Kuşun ceresinin yakın resmi bu:
nqcdk.jpg

Buda dişi erkek ayrımını anlatan resim:
nqcfd.jpg

en belirgin resim bu

Arkadaş ısrarla neden düzgün resim yüklemiyorsun? valla sinir bastı yav. Sanki özel bir çaba içerisindesin bulanık , tellerin arasında , fluu, cere gizleyici resim çekmek için.

nqmrt.jpg

çokmu zor şu şekilde resim çekmek? olmadı al eline öyle çek. göster şu cereyi.

O kadar kişi yorum yapmış anlamadığım gözükmeyen cereden nasıl yorum yapabiliyorsunuz?
Krize girecem yav :D

Bu arada konunun başında konuşulmuş yeşil kuşların bağışıklık sistemi daha iyiymiş

Arkadaş ısrarla neden düzgün resim yüklemiyorsun? valla sinir bastı yav. Sanki özel bir çaba içerisindesin bulanık , tellerin arasında , fluu, cere gizleyici resim çekmek için.

nqmrt.jpg

çokmu zor şu şekilde resim çekmek? olmadı al eline öyle çek. göster şu cereyi.

O kadar kişi yorum yapmış anlamadığım gözükmeyen cereden nasıl yorum yapabiliyorsunuz?
Krize girecem yav :D

kuş evde 2.günü ele gelmiyor ancak kafes kapağını açarak flash patlatmadan çekiyorum şimdi bakın saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim dayımın oğlunun kuşu 18 yaşında kendisinden 1 yaş büyük kuş

Bu kuşun cinsiyeti üstte attıgım resim de ki erkekle aynı gibi bu kus büyük ihtimal erkek. Ve birde Muhabbet kuşlarınin cinseytini anlama ilgili attığim konuyu lütfen okuyun. Ayrıca muhabbet kuşları ortalama ömrü 5 ila 8 yıldır Bazıları 15-20 yıla kadar yaşayabilir nadiren ceya çok az. Lütfen yazanları doğru anlayalım. Ingiliz kuşların ömrü normal muhabbetlere göre daha azdır. Bunları ben uydurmuyorum vikipedi gibi güvenilir bilgi kaynakların da yazıyor. Ben bur da böyle dedim diye de çıkıp benim işte dayımın kuşu 19 yaşın da diyemezsiniz, ben burda muhabbet kuşları 5 yıl yaşar olür demedim. Ortalama ömürleridir dedim yoksa bizde biliyoruz

Bu sefer olmuş Bu kuş büyük ihtimal dişi ancak erkek olma ihtimalide var. Sanki hormonal bir hastalığı var gibi o nedenle cere rengi saçma sapan ( kusura bakma ne diyeceğimi bilemedim , uygun ne denir.)
Ne desem boş. Erkek desek yumurtlar dişi desek üste çıkıp çiftleşmeye çalışır. En iyisi bekleyip davranışlarını kontrol etmek. Ceresi çok ilginç normal gibi gelmedi.

Geri