Karadeniz Pet

Irkları,cinsleri vs

• Konbuyu başlatan Furkan oruc
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan oruc

Guest
Arkadaşlar ben 2 kuşumu da bugün aldım ve dişi hep yanına gidiyor gaga falan uzatıyor erkek olduğu yerde duruyor hiç birşey yapmıyor acaba yeni geldiği için mi birde cinslerini söyler misiniz ?

ImageShack(TM) slideshow

maşallah kızışmışlar.. Ortama yeni geldiklerinden dolayı böyledir biraz zaman tanıyın onlara inşallah yakın zamanda yavru gelir..

Teşekkürler Bİrde İkiside cıft degıl ben onlar sectım ve ıstedım en fazla kac ayda es tutarlar bırde ırkları nedir acaba ?

Hayırlı olsun. Yusuf kardeşimizin de
söylediği gibi gerisi sabır işi... Erkeğin rengi güzelmiş açık ve tek renk kuşlar favorim.

Teşekkürler aynen tek renkliler benımde favorım bırde ırkı nedır acaba ?

İkisi de 10 ay 1 yaşında gibi geldi bana. Dişi biraz daha küçük olabilir. Çok güzel kızışmış bir çift. 2-3 hafta sonra yuvalığı takmanızı öneririm. Yeni ortama girdiklerinden dolayı durgun olmaları normal. Nijer mama vitamin takviyesi yapın.
Yeşil dişi, gri erkek.
Yeşil yerli ırk, erkek iri yerli gibi.

Teşekkürler ben hemen yuvalığı taktım zaten birde bunlar çift degıl ben eslestırdım bırbıne alısma surelerı varmıdır ? Ben normal yem kullanıyorum ve vitamın almadım herhangı bırsey olurmu ?

Herhangi bir şey olmaz lâkin vitamin vitamindir, verilse iyi olur çok sıklıkla vermenize gerek yok zaten. Yuvalığı takmayın çıkarın. Önce eş tutsunlar.. Eve alışınca birbirlerine de alışmaya başlarlar. Eğer kavga vs. yoksa onlar alışır sorun olmaz.

Peki küçük kavgaları falan olursa bırbırlerıne gaga falan atıyolar onlar sonradan düzelirmi ?

sıkıntı olmaz bunlar.. Ama gaga atışları büyümeye başlarsa kavga sonucu üzücü olmadan ayırın.. Ama alısırlar inşallah ilerleyen zamanlarda eş tutarlar..

İnşallah... SOn bir sorum olucak benim yuvalık ben ayırmıstım ve bugun bantladım ama sadece dısından genede bir zararı dokunurmu ? onlara temas etmıyor bant

Ne olur ne olmaz belki tüyleri yapışabilir oraya bant yerine bir karton veya tahta koyup bantla yapıştırabilirsiniz.

Fakat kuşlar eş tutmamış daha eğer yuvalık hâlâ kafesteyse kaldırın yuvalığı. Sorunuzu yanlış anladım sanırım.

Peki Yuvalık kafeste dursa eş olamazlar mı yada geç mi olurlar ?

Yuvalığı koyarsanız onları şartlandırmış olursunuz bu da onların hoşuna gitmez, strese de girebilirler.. İstenilen ve önerilen bir durum değildir.

benim de bi muhabbet kuşum var 5 ay kadar oldu alalı. şu sıra bayaa bi tüy döktü şu an tüy dökmüo ama çok zayıfladı. yaşı ve cinsi hakkında da bilgi almak istiorum. resimleri nasıl ekleyebilirim? tekrar tombul olması için de önerileriniz var mı =)

benim de bi muhabbet kuşum var 5 ay kadar oldu alalı. şu sıra bayaa bi tüy döktü şu an tüy dökmüo ama çok zayıfladı. yaşı ve cinsi hakkında da bilgi almak istiorum. resimleri nasıl ekleyebilirim? tekrar tombul olması için de önerileriniz var mı =)

Yeni konu açarak sorununuzu anlatabilirsiniz..

Geri