Karadeniz Pet

ırklari hakkinda soru

• Konbuyu başlatan m.ali güler
  • Başlangıç tarihi
M

m.ali güler

Guest
merhaba degerli forum üyeleri bu soruyu merak ediyordum sormak bu güne kısmetmis :D ingiliz ve show jumbo farkli ırklarmidir farkli ise nasil ayırt edecegimi söylerseniz memnun olurum
herkese iyi forumlar...

alıntı:
Jumbo muhabbet kuşları, Türkiye’deki genelmuhabbet kuşu anlayışına göre çeşitli karakteristik özellikler göstermektedir. Ancak bu özellikler dünyada farklı tanımlanmıştır. Yani “Jumbo” kavramına yurt dışında rastlamanız pek mümkün değildir. Onun yerine “Show” kuşları tanımlaması yaygındır ancak bahsettiğimiz show yani exhibition kuşlar yine ülkemizdekilere göre farklıdır. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki gerçek safkan İngiliz muhabbetkuşları, jumboların boylarının neredeyse 2 katı büyüklüğündedir ve kuyruktan kafalarına kadar ölçüldüğünde 24 santimi bulabilmektedirler. Fakat biz, Türkiye’de yaşadığımıza göre bu ülkenin kriterlerine uygun hareket etmek durumundayız. Bu kısa bilgiyi verdikten sonra sizlere resimli ve video destekli bir araştırma ürünü sunuyoruz.
Jumbo muhabbet kuşu temel özellikleri
Başları oldukça iridir ve bu en belirgin özelliğidir.
Baş kısımdaki tüyleri gözlerini tamamen kapatabilecek büyüklükte olabilir.
Benekleri, sakal da denir, daha büyük ve yoğundur.
Boyları biraz daha uzun olabilir ancak enlemesine büyüktürler ve göğüs kısımları diğer kuşlara göre daha dolgundur.
Kuyruktan kafaya kadar boyları 20cm ile 24cm arasındadır.
Ayaklar da boy ve göğüsleri gibi bir nebze daha iridir.
Hareketleri diğer ufak kuş türlerine göre daha sakindir.

cok saolun simdi baktimda sitede varmis zaten arstirip sorsam daha iyi olucakti tekrar saolun

ben resimle anlattım buyrun
show jumbo

ingiliz

cok saol kardesim böyle ugrasman beni sevindirdi daha yeni basladim jumbolara show jumbolari tam bileyimde kaziklanmayayim diye soruyordum tekrr saol

Geri