petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Irkları Hakkında?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Cihat Türkmen tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Merhabalar bu kuşları yeni aldım. Dişi erkeğe hiç fırsat vermiyor habire öpüp kaşıyor. Aldığım dükkanda da sürekli birbirlerini kaşıyor ve yem kusuyorlardı :)
    Merak ettiğim şey: Sizce ırkları nedir? Hollandalılar yazan yerden aldım fakat şüphelerim var.

Ve dişi de yavaş yavaş kızışmaya başlamış, ne zaman yuvalık koyayım?

Ayrıca sizce renk uyumu nasıl? Erkek sarı-yeşil, dişi grimsi koyu mavi gibi.

#1 Cihat Türkmen, 3 Şubat 2013
    Son düzenleme: 3 Şubat 2013
  2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    MaşAllah kuşlarınız çok güzel yuvalığı takabilirsiniz :) Erkek baya kızışmış durumda.. Dişide kızışmaya başlamış.. Gecikmeden yuvalığı takın.. Yakındır çiftleşmeleri :) Yemlerini, sularını eksik etmeyin.. Mama takviyesi yapın haftada en az 3 gün.. Erkek çek, dişi iri yerli.. Renk uyumları çok güzel.. Ustalar son yorumu yapacaklardır en kısa sürede..

3. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Çok teşekkür ederim :) Aldığım yer de gaybana herif diyor ki bunlar Hollanda. Bana çek gibi geldiler ama başka kişilere sorduklarımda da erkeğe çek dişiye yerli dediler neyse hayırlısı olsun :) Yuvalık takacağım fakat içine ne koymalıyım?

4. Mehmet GÜNEY

güzel kuşlar allah yavrularını görmeyi nasip eder inşallah...

5. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Erkek hollanda (aslında hollanda diye bir ırk yok.ingiliz çek kırması veyahut çek yerli iri kırması olarak biliyorum ben).Dişiniz yerli .Yuvalığı takın vitaminlerini verin mama verin gerisi allah vergisi izleyin :D

6. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Allah razı olsun sağ olun :D

Sayfayı Paylaş