Irkları Hakkında?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Cihat Türkmen tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Profesyonel

Beğenileri:
    61
    Yer:
    Merhabalar bu kuşları yeni aldım. Dişi erkeğe hiç fırsat vermiyor habire öpüp kaşıyor. Aldığım dükkanda da sürekli birbirlerini kaşıyor ve yem kusuyorlardı :)
    Merak ettiğim şey: Sizce ırkları nedir? Hollandalılar yazan yerden aldım fakat şüphelerim var.

Ve dişi de yavaş yavaş kızışmaya başlamış, ne zaman yuvalık koyayım?

Ayrıca sizce renk uyumu nasıl? Erkek sarı-yeşil, dişi grimsi koyu mavi gibi.

#1 Cihat Türkmen, 3 Şubat 2013
    Son düzenleme: 3 Şubat 2013
  2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Site Yöneticisi
    Yönetici

Beğenileri:
    23
    MaşAllah kuşlarınız çok güzel yuvalığı takabilirsiniz :) Erkek baya kızışmış durumda.. Dişide kızışmaya başlamış.. Gecikmeden yuvalığı takın.. Yakındır çiftleşmeleri :) Yemlerini, sularını eksik etmeyin.. Mama takviyesi yapın haftada en az 3 gün.. Erkek çek, dişi iri yerli.. Renk uyumları çok güzel.. Ustalar son yorumu yapacaklardır en kısa sürede..

3. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    61
    Yer:
    Çok teşekkür ederim :) Aldığım yer de gaybana herif diyor ki bunlar Hollanda. Bana çek gibi geldiler ama başka kişilere sorduklarımda da erkeğe çek dişiye yerli dediler neyse hayırlısı olsun :) Yuvalık takacağım fakat içine ne koymalıyım?

4. Mehmet GÜNEY

güzel kuşlar allah yavrularını görmeyi nasip eder inşallah...

5. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Profesyonel

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Erkek hollanda (aslında hollanda diye bir ırk yok.ingiliz çek kırması veyahut çek yerli iri kırması olarak biliyorum ben).Dişiniz yerli .Yuvalığı takın vitaminlerini verin mama verin gerisi allah vergisi izleyin :D

6. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    61
    Yer:
    Allah razı olsun sağ olun :D

Sayfayı Paylaş