Karadeniz Pet

Irkları Hakkında?

Cihat Türkmen

Onursal Üye
Merhabalar bu kuşları yeni aldım. Dişi erkeğe hiç fırsat vermiyor habire öpüp kaşıyor. Aldığım dükkanda da sürekli birbirlerini kaşıyor ve yem kusuyorlardı :)
Merak ettiğim şey: Sizce ırkları nedir? Hollandalılar yazan yerden aldım fakat şüphelerim var.

Ve dişi de yavaş yavaş kızışmaya başlamış, ne zaman yuvalık koyayım?

Ayrıca sizce renk uyumu nasıl? Erkek sarı-yeşil, dişi grimsi koyu mavi gibi.

jpqky.jpg

jpqkc.jpg]

jpqkj.jpg

jpqrn.jpg

jpqu4.jpg

jpqt8.jpg

jpqv9.jpg

jpqvf.jpg

Son düzenleme:
MaşAllah kuşlarınız çok güzel yuvalığı takabilirsiniz :) Erkek baya kızışmış durumda.. Dişide kızışmaya başlamış.. Gecikmeden yuvalığı takın.. Yakındır çiftleşmeleri :) Yemlerini, sularını eksik etmeyin.. Mama takviyesi yapın haftada en az 3 gün.. Erkek çek, dişi iri yerli.. Renk uyumları çok güzel.. Ustalar son yorumu yapacaklardır en kısa sürede..

MaşAllah kuşlarınız çok güzel yuvalığı takabilirsiniz :) Erkek baya kızışmış durumda.. Dişide kızışmaya başlamış.. Gecikmeden yuvalığı takın.. Yakındır çiftleşmeleri :) Yemlerini, sularını eksik etmeyin.. Mama takviyesi yapın haftada en az 3 gün.. Erkek kırık gibi dişi çek gibi.. Renk uyumları çok güzel.. Ustalar son yorumu yapacaklardır en kısa sürede..

Çok teşekkür ederim :) Aldığım yer de gaybana herif diyor ki bunlar Hollanda. Bana çek gibi geldiler ama başka kişilere sorduklarımda da erkeğe çek dişiye yerli dediler neyse hayırlısı olsun :) Yuvalık takacağım fakat içine ne koymalıyım?

güzel kuşlar allah yavrularını görmeyi nasip eder inşallah...

Erkek hollanda (aslında hollanda diye bir ırk yok.ingiliz çek kırması veyahut çek yerli iri kırması olarak biliyorum ben).Dişiniz yerli .Yuvalığı takın vitaminlerini verin mama verin gerisi allah vergisi izleyin :D

Geri