Karadeniz Pet

İshal durumunda yulaf ve aspur ?

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
Arkadaşlar bildiğiniz gibi çift kuşlarım ishal hastası internetten biraz araştırma yaptım bikaç kişi ishal durumunda yulaf ve aspur un iyi geliceğini söylemiş DENEYİMLİ abilerimiz ablalarımız varsa cevap verebilirler mi ?

veteriner yulafın ishal yaptığını söyledi aspur için bişey demedi .

belki veteriner bilmiyordur ancak denemiş olan varsa sormak istedim .

veterinerden ilaç aldım onu kullanıyorum 1 şişe suyun içine ilaç karıştırdı ve şırınga içinde ilaç verdi şırıngayı ilaç halinde 1 gün arayla ağzına damlat dedi .

yulaf ve aspur verip vermemek de kararsız kaldım .

aspur ( kanarya yemi )
1.jpg

yulaf
yulaf-1.jpeg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:20 -->-> Daha önceki mesaj 14:48 --

yok mu bilgisi olan ?

Kanarya yemi ishali önler, özellikle stres kaynakl bir ishalse kanarya yemi ve pirinç lapası suyuyla üstesinden gelebilirsiniz. Ama ishal başka bir hastalığın belirtisiyse ya da ilerleyip bie hastalığa ol açmışsa sadece kanarya yemi kullanmanın bir faydası yok. Veterinerinizin verdiği ilaç nedir bilmiyorum ama tedaviyi desteklemek için doğru bir yöntem. Benim kuşum kanarya yemi yemediği için aç kalıyor. Eğer sizin kuşunuz da yemiyorsa normal yeme dönün, aç karnına ilaç almasın. Ama yiyorsa - ki sanırım genelde severerk yiyorlar- tedavi boyu kanarya yemiyle devam edebilirsiniz.

Geri