Karadeniz Pet

İshal hakkında yardım

Saykun

Yeni Üye
Arkadaşlar geçenlerde annem patates soyarken kuşum biraz çiğ patates yemiş sanırım ve şuan ishal. Sebebi bu olabilir mi ? İshali çok fazla değil sadece biraz. Ama bizle çok güzel iletişim halindr ve hareketli herhangi bi halsizlik durumu yok. Çok üzgünüm nr yapabilirim ?

sade yem yedirebilirsiniz yani aspur, ayrıca haşlanmış patateste iyi gelir

İshal olmasının sebebi bu olabilir mi peki ? Haşlanmış patates ne kadar vermeliyim ?

ishal olmasının sebebi çiğ patatesmi bilemiyorum ama evet olabilir, siz bi miktar haşlanmış patates verebilirsiniz o yiyeceği kadarını bilir

Haşlanmiş patates ishale iyi gelir diye biliyordum ben de ama veterinerlik fakültesinde kaarbonhidratlari kuşlarin hazmedemeyip depoladigini söylediler ekmek vs de ayni şekişde vermeyin dediler

Yani çok vermemek lazim o zaman
Azicik türk kahvesi demişti birisi çay kaşiginin ucuyla
Bugün başka bi veterinere gidecegim bi sorarim bakalim ne diyecek
Sizi bilgilendiririm arkadaşim

Haşlanmiş patates ishale iyi gelir diye biliyordum ben de ama veterinerlik fakültesinde kaarbonhidratlari kuşlarin hazmedemeyip depoladigini söylediler ekmek vs de ayni şekişde vermeyin dediler

Yani çok vermemek lazim o zaman
Azicik türk kahvesi demişti birisi çay kaşiginin ucuyla
Bugün başka bi veterinere gidecegim bi sorarim bakalim ne diyecek
Sizi bilgilendiririm arkadaşim

haşlanmış patates ishale iyi gelir diye biliriz hep, yoksa bu bi şehir efsanesimi :)
bende ishal belasıyla uğraşıyorum şuan bir kuşum için ve haşlanmış patates vermek üzereyim, bilgilerinizi bekliyoruz o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:05 -->-> Daha önceki mesaj 15:02 --

İshal olmasının sebebi bu olabilir mi peki ? Haşlanmış patates ne kadar vermeliyim ?

arkadaşım sen öncelikle karışık yağlı yem yediriyorsan onun yerine sade kanarya yemi vermeye başla ishalini kurutmaya başlasın

Haşlanmış patatesi her kuş yemez ama aspuru severek yer ishale de iyi gelir.

Cevaplar için çok teşekkür ederim Yem konusunu uygulayacağım ayrıca sizin bilgilendirmenizi de bekliyorum Semiha şimdiden teşekkürler

Akşam 6 gibi falan gidecegim veterinere arkadaşlar eve gelince yazacagim merak etmeyin

Benim kuşum ekmek kirintisi falan yiyordu bi ara,, kursak mantari oldu yeşil kustu vs çok korktuk,,
DR karbonhidratlari yedirmenin buna sebep oldugunu söyledi

Kuşlarim mideleri asidik degil bazikmiş,, öyle dedi
Bakalim bugünkü ne diyecek , tecrübeli bi klinisyendir güvenirim yani dediklerine

Benimde kuşumda ishal durumu var. Forum yöneticimiz Tevfik AKTUNÇ bey suluklarına kürdan ucuyla çok az kahve at demişti haftada sadece 2 defa. Dün akşam yaptım ilkini, gelişmelerden haberdar ederim bu durumda olan kuş sahiplerini.

Akşam 6 gibi falan gidecegim veterinere arkadaşlar eve gelince yazacagim merak etmeyin

Benim kuşum ekmek kirintisi falan yiyordu bi ara,, kursak mantari oldu yeşil kustu vs çok korktuk,,
DR karbonhidratlari yedirmenin buna sebep oldugunu söyledi

Kuşlarim mideleri asidik degil bazikmiş,, öyle dedi
Bakalim bugünkü ne diyecek , tecrübeli bi klinisyendir güvenirim yani dediklerine

İlginiz için teşekkürler. Bekliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:34 -->-> Daha önceki mesaj 15:32 --

Benimde kuşumda ishal durumu var. Forum yöneticimiz Tevfik AKTUNÇ bey suluklarına kürdan ucuyla çok az kahve at demişti haftada sadece 2 defa. Dün akşam yaptım ilkini, gelişmelerden haberdar ederim bu durumda olan kuş sahiplerini.

Teşekkürler bekliyoruz.

Arkadaşlar sordum bilgilendirdi sagolsun

Haşlanmiş patatesi kendisi de ishalde öneriyormuş,,yani verilebilir,,bir de pirinç lapasi
Ekmek kirintisini falan ise vermeyin dedi
Mesela bulguru falan çok seviyor diye verirseniz üstün suyu da içince bulgur şişer ve hayvan tikanir hastalanir dedi

Yani az vermekte sakinca yokmuş nokta :)

Tüm kuşlariniza geçmiş olsun

Arkadaşlar sordum bilgilendirdi sagolsun

Haşlanmiş patatesi kendisi de ishalde öneriyormuş,,yani verilebilir,,bir de pirinç lapasi
Ekmek kirintisini falan ise vermeyin dedi
Mesela bulguru falan çok seviyor diye verirseniz üstün suyu da içince bulgur şişer ve hayvan tikanir hastalanir dedi

Yani az vermekte sakinca yokmuş nokta :)

Tüm kuşlariniza geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim ben de artık vereyim patates. Bu arada çok olmazsam bi sorum daha var yeni farkettim ki kuşum dışkısını yiyor heralde. Kafes ızgaralıydı ama üstüne kağıt havlu koyuyordum. Çıkardım ızgarayı kullanıyorum ama başka ne yapılabilir vazgeçmesi için ? :))

Çok teşekkür ederim ben de artık vereyim patates. Bu arada çok olmazsam bi sorum daha var yeni farkettim ki kuşum dışkısını yiyor heralde. Kafes ızgaralıydı ama üstüne kağıt havlu koyuyordum. Çıkardım ızgarayı kullanıyorum ama başka ne yapılabilir vazgeçmesi için ? :))

Rica ederim estagfurullah çok olmak ne demek
Bilgilerimizi paylaşmak için burdayiz yeter ki dogrulugundan emin olalim:)

Öncelikle kafesin tabanina gazete degil de kagit havlu serin ki kemirirse falan zarari dokunmasin

Bir de kafeste balik kemigi bulundurun kalsiyum ihtiyaci için şart,,gaga taşi degil balik kemigi olacak
Kalsiyum eksikliginde dişki yeme durumu oluyor

Rica ederim estagfurullah çok olmak ne demek
Bilgilerimizi paylaşmak için burdayiz yeter ki dogrulugundan emin olalim:)

Öncelikle kafesin tabanina gazete degil de kagit havlu serin ki kemirirse falan zarari dokunmasin

Bir de kafeste balik kemigi bulundurun kalsiyum ihtiyaci için şart,,gaga taşi degil balik kemigi olacak
Kalsiyum eksikliginde dişki yeme durumu oluyor

Tamam hemen bi tane alayım ama gaga taşı olmasına rağmen onu kemirmiyor taşı kemirecek mi acaba :)

Tamam hemen bi tane alayım ama gaga taşı olmasına rağmen onu kemirmiyor taşı kemirecek mi acaba :)

İkisini de kemirir ama kalsiyumu baligin kemiginden alir bu sebepten onu tavsiye ediyor hekimler

Ben kuşumu kalsiyum eksikliginden kaybettim yani önemli bi ayrinti dikkatli olmak lazim

Tamam uygulayacağım. Peki ne tür yem kullanmalıyım ?

Acik yem olmasin da onemli olan o..Acik olanlarda mikrop kapma riski yuksek..Ben bonnie kullaniyordum
Bi de daldari diye bir yiyecek var gun asiri da ondan verirseniz kusunuz cok sevinir:)
Yemin icine yari yariya kus kumu da eklemeyi unutmayin:)

Geri