Karadeniz Pet

İshal hakkında ..

Nadya

Yeni Üye
kuşumu yeni aldım eve getirdim ishal olmuş.2 günden beri ishal ilacı kullanıyorum geçmedi.iştahı yok yemek yemiyor.sizce ne yapabilrim bu durumda ? Cevaplarınz için şimdiden teşekkürlerr

Son düzenleme:
Ben bu tür durumlarda yemliğine sadece kanarya yemi(aspur) koyuyorum ve düzeliyor.

Kardeşim bence korkmana gerek yok kuşun ilk bir kaç gün yem yememesi normal alışınca yemeye başlar ishalse benimde kuşumu ilk aldığımda seninki gibiydi kuşunu sıcak bir ortamda tut yemini yemeye başlayınca düzelir düzelmezse ilaç kuşlanabilirsin

Ilk günlerde olur böyle stresten dolayı aspur verebilirsiniz vede suluğına bir çay kasığından biraz az kuru Türk kahvesi koyabilirsiniz

Yem yemesini nasıl sağlayabilirm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Ilk günlerde olur böyle stresten dolayı aspur verebilirsiniz vede suluğına bir çay kasığından biraz az kuru Türk kahvesi koyabilirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:58 -->-> Daha önceki mesaj 01:57 --

Ben bu tür durumlarda yemliğine sadece kanarya yemi(aspur) koyuyorum ve düzeliyor.

Ilk gunlerde yeni geldigi ortamda yem yememesi gayet normal. Kendi haline birakin. Hayatta kalma içgüdüsü galip gelip yem yemeye baslayacaktir. Yem yemesini sağlamak gibi bi seçeneginiz yok. Yersiz telaş ediyorsunuz. Kolay gelsin gule gule besleyin

Son düzenleme:
Ilk gunlerde yeni geldigi ortamda yem yememesi gayet normal. Kendi haline birakin. Hayatta kalma içgüdüsü galip gelip yem yemeye baslayacaktir. Yem yemesini sağlamak gibi bi seçeneginiz yok. Yersiz telaş ediyorsunuz. Kolay gelsin gule gule besleyin

Sağolun ama 2 günde zayıfladı baya ishalinde etkisiyle. Kuruma gibi olcak sanki böğrü

Ishali ileri boyuttaysa suyuna katilan damlalardan var onlardan kullanabilirsiniz. Ben sahsen avidiarenin ishal icin olanin kullaniyorum. 2 gündür hiç mi yemedi ? Yem kabuklari var mi yemlikte ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:33 -->-> Daha önceki mesaj 03:32 --

Bir de gagasinin kenarlarinda mantar mi var ? Bana mi oyle geliyo?

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ishali ileri boyuttaysa suyuna katilan damlalardan var onlardan kullanabilirsiniz. Ben sahsen avidiarenin ishal icin olanin kullaniyorum. 2 gündür hiç mi yemedi ? Yem kabuklari var mi yemlikte ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:33 -->-> Daha önceki mesaj 03:32 --

Bir de gagasinin kenarlarinda mantar mi var ? Bana mi oyle geliyo?

İshal ilacı kullanıyorum ağzına damla olarak veriyorum.ben kendim elimle veriyorum zar zor öyle yiyo. Ama elime aldığımda hissediyorum kuruluğunu :((

Ishal ilacini agzina damla olarak damlatirsaniz doz aşımina girer bu. Daha ciddi problemlere neden olabilir. Yiyosa biraz biraz ona yetiyodur o. Peki ya gagasindaki sey ,mantar ?

Sanmıyorum mantar. Ama kremi var sürerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:48 -->-> Daha önceki mesaj 03:47 --

Ishal ilacini agzina damla olarak damlatirsaniz doz aşımina girer bu. Daha ciddi problemlere neden olabilir. Yiyosa biraz biraz ona yetiyodur o. Peki ya gagasindaki sey ,mantar ?

Pekı ishal ilacını kesip vitamin mi versem toparlaması açısından

Vitaminle ishalin ne alakasi var ki ? Bence ishal ilacini prospektusunde yazdigi sekilde suluğuna ilave edin. Eger yedirebiliyorsaniz haşlanmiş patates verin. Yem olarak da aspur verin.

Peki bende çareler tükendi. Ama ağzina ishal ilacini damlatmayin cok zararli. Biraz da kendi haline birakmanizi oneririm. Yine de telaş yaptiginiz icin tavsiyeme pek uyacaginizi sanmam :) tekrardan kolay gelsin. iyi geceler

Geri