Karadeniz Pet

ıshal ıcın ıyı bır ılac onerısı

bilgeminnos

Meraklı Üye
yıne fark edemedım (cunku eve gelelı ucuncu gun) yememe ıcmemeyı ılk gunu dıye takmıyosunuz tabı sure uzayınca fenalasıyo ewt aynn oyle oldu yıne anlayamadan ıkı gun ılerledı ve susuz az bı yemle dırencı coktu ve ılk gunku hareketlılıgı otusu bıle yok artık uyurken bıle tıtremeye kanat cekmeye basladı dıskısı zaten yabıs yabıs
bı gunde 12 dıskı yabtı felaket bı durumda ılaca baslamam gerek gec kalmısta olabılırım kafesı korkarak actım sabah :( ful uyuyor

sızden ıstegım kullanmıs oldugunuz ıse yarayan ılac onerısı eger yazan olmazsa coxidin alıcam ama dozajı kac almalıyım bılmıyorum oyuzden dozajıyla bırlıkte onerınız nedır

yavru oldugu ıcın gıdıcı buyuk ıhtımalle daha bı kus almıcam forumuda bırakırım ısım bıle koyamadıgım bebegım olurse bu ıkıncı demekkı ben bakamıyorum,,,,

dualarınızı esırgemeyın,,,,,

ya gercekten ıcım tıtrıyor hem ulke olayları yırattı ustune kus hasta mahvoldum resmen

1 çay kaşığı suya 1-2 damla limon damlatın ve içirin
yem olarak aspur verin
patates haslayın ve güneş görmeyen sıcak ortamda tutun eyer 24 saat içinde düzelme olmaz ise ilaç tedavisine başlarsınız.
Yavru kuşlarda kesinlikle ilaç son çare olmalı bünyeleri kaldırmaz...

Maxisol ve avilin vitamin iyi gelir benim kuşumun kanlı ishali o geçirdi
dee fıx multısol var vıtamın olarak tabı kalıtesı hakkında fıkrım yok kuscu vermıstı onu koydumsuyuna sekersız cay koydum cok az bı duzelme az az bıcırdamaya basladı var kakası cok yayılmıyor yabıskanlık var ama dedıgım gıbı ıstah yok ıkı uc saatte bır dıskılıyo

dee fıx multısol var vıtamın olarak tabı kalıtesı hakkında fıkrım yok kuscu vermıstı onu koydumsuyuna sekersız cay koydum cok az bı duzelme az az bıcırdamaya basladı var kakası cok yayılmıyor yabıskanlık var ama dedıgım gıbı ıstah yok ıkı uc saatte bır dıskılıyo
İlaç verdiysen ondandır

1 çay kaşığı suya 1-2 damla limon damlatın ve içirin
yem olarak aspur verin
patates haslayın ve güneş görmeyen sıcak ortamda tutun eyer 24 saat içinde düzelme olmaz ise ilaç tedavisine başlarsınız.
Yavru kuşlarda kesinlikle ilaç son çare olmalı bünyeleri kaldırmaz...
daha sabah kanarya yemı ve yulaf aldım kanarya yemını sade koydum 3 saat oyle yemedı kursagı dolmamıstı ıcıne yulafı ekledım bı kac dkdır kafasını yemlıkten cıkarmadı tek yedıgı sey yulaf malesef patatesıde gagasına kadar soktum ama ne fayda dun aksam kafesıne koymustum yemedı dedıgınız gıbı sıcak tutucam suyunada cay ve vıtamın ekledım o zaman bı gun daha sure verım ben hem hafıften dıskısı koyuldu ılk kez az az bıcırdıyor bakalım aksam duzelmezse ılacı verıcem

cevabınız ve yardımınız ıcın cok tesekkurler ...

cay kasıgında uc damla lımon verım dedım cok kızdırdım ıcmedı bende suluguna az su koyu 15 damla kadar sıktım ondan bı yudum aldı bakalım
ve uzun suredur kursagında bu kadar yem yoktu he bos gelıyodu elıme sımdı ıse dokununca yemlerı hıssettım en yakın zamanda duzelsınde baska bısey demıyorum
ama genel halı kabarık uykulu ama ara ara bıcırdayı nesesı yerıne gelıyo sonra tekrar uyku modu;(

İlerlememiş ishal için Sera Diropur W kullanabilirsiniz ama anlattıklarınıza göre bence hastalığı ilerlemiş antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Kuştan anlayan bi veterinere göstermeniz en iyisi. Bi de kanarya yemi yani aspur verebilirsiniz. Bi kaç ay önce aynı durumları ben de yaşadım insanın ne kadar çaresiz kaldığını biliyorum çok şükür kurtuldu kuşum umarım sizin kuşunuz da atlatır geçmiş olsun.

İlerlememiş ishal için Sera Diropur W kullanabilirsiniz ama anlattıklarınıza göre bence hastalığı ilerlemiş antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Kuştan anlayan bi veterinere göstermeniz en iyisi. Bi de kanarya yemi yani aspur verebilirsiniz. Bi kaç ay önce aynı durumları ben de yaşadım insanın ne kadar çaresiz kaldığını biliyorum çok şükür kurtuldu kuşum umarım sizin kuşunuz da atlatır geçmiş olsun.
bıraz ıyı gıbı oldu ama su an yıne kotu tıtremeye kanat cekmeye basladı hatırlattıgınız ıyı oldu kusun hastalıgı strese soktukı aklımdan cıktı yakınlarda anlayan vet yok ama telefonlada cok ıyı ılgılenenler var oda olmazsa gotururum bıraz yol katederek ama zaten eve yenı geldıgı ıcın stresten kaynaklı ıshal oldu bıde yol cekerse dayanamayabılır bılmıyorum yarın haber edıcem gelısmelerı ınsallah duzelır:(

durum guncellemesı; dun geceden bugune kaka sayısı 21(tamamen sıvı olanlarıda saydım)
en son kakada duzelme hafıf hareketlenmlerde baslamıstı fakat tekrar kotulestı kabarıyo uyuyo vetıtrıyo evın hıcbıyerı acık degl klımada yok ama yınede tıtrıyo kafesın uc kanadını orttum on kısmı acık bızı ızlıyo
lımonlu suy doktum kabı temızledım ve yıne cay koydum suyuna (cay ıyı geldı) az oncekı 1,5 2 saatte bıraz yedı ve ıkı tane dıskıladı ama halı cok kotu yıne tunekte duramıcak halde

nerdeyse duzelıyo sanmıstım sen gel dog buyu ortamına alısmamıssın taaa kac saatlık yolu cekerek dukkana ulas sonra bırden farklı kafese koyul ve bırı gelı sahılensın yıne farklı mekan orada ıyıydı ama eve gelınce mınıcık bedenı dayanamadı tabı :(:(

ve en onemlısı ıyı veterıner bılıyosanız telefonla ılgılenıcek beklıyorum onemlı

İshal muhabbet kuşlarının diyetlerinde de değişiklik yapılmalıdır. İshal bir sindirim sistemi problemi olduğundan, kuşlar iyileşinceye kadar tek çeşit yiyecek ile beslenmelidir. Bu dönemde en uygun yiyecek “Dal darı”dır. Dal darı, işlenmemiş, katkısız ve yağsız olduğu için kuşların sindirim sisteminin dengelenmesinde önemli etki edecektir. Eğer dal darı veremiyorsanız, hasta kuşa mümkün olduğu kadar sade yem verin. İshal döneminde yem dışında hiçbir ek gıda vermeyin. Günlük meyve, sebze veya mama diyetine bu dönemde ara verin. Ayrıca kafes içerisinde mutlaka kuş kumu bulundurun. Son olarak da, ilaç verdiğiniz suluklarda, kesinlikle 8 saatten fazla ilaç tutmayın!
(İnternetten alıntıdır )

tam veterınere ulasıcam derken kusum benı bıle sasırttı buyuk oranda halınde ve dıskıda duzelme var ılk gun cok kotuydu ıkıncı hafıften bıcırdasa bıle yorgun kabarık ve tıtrıyodu ıstahıda dıskılama sıklıgıda azdı bugun ılaca gerek kalmadıgı ıcın cok mutluyum tabıkıde yuzde yuz duzelmedı ama ıstahı duzeldı ve sureklı kabarmıyo artık ve tunege cıkabıldı bugun her zmn yerdeydı

verdıgım seyler sekersız cay lımonla suyu karıstırdım yulaf
ve aspurda verdım ama yemedı
sıcaklık gereklı su havada bıle hararet yamıyodu hatta tıtrıyodu usudugunden olsa gerek yada korktugundan su an cok az arada tıtredıgını goruyorum hala sıcak tutuyorum yulaf aspur karısımını kesmedım

yardımcı olan herkese tesekkur ederım
ve sıtedekı faydalı ıcerıkler ıcınde tesekkurler ınsallah tamamen saglıgına kavusur

Kuş kömürü de faydalı olur ishal için. Dal darı da verebilirsiniz geçmiş olsun. (İnşallah çay su ve limonu karıştırıp vermemissinizdir)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş kömürü de faydalı olur ishal için. Dal darı da verebilirsiniz geçmiş olsun. (İnşallah çay su ve limonu karıştırıp vermemissinizdir)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yorumunuz ıcın tesekkurler hayır tabıkı lımonu bır kez verdım sonra cayla devam ettım sımdı sız bole dıyınce ıyıkı yamamısım dıyorum aklımdan gecmıstı cunku ama cay demlı oldugu zaman suyla keskınlıgını almıstım ,,,

Geri