petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ishal için tetramezatin kullanan var mı?

Konusu 'Sorularınız ve Cevaplarımız' forumundadır ve Murat NUR tarafından 5 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Kuşlarımdan iki tanesinde ishal başlangıcı var biri ilerliyor.
    Birkaç gündür hava değişimi oluyor bilemedim hava değişiminden mi yoksa hobi s+e vitaminlerini kullanmaya başladım 5 gün ust uate verdim o mu yaramadı anlamadım.

Sorum şu. Elimde tetramezatin var. 100 ml suya nasıl kullanıyorsunuz. Kac gün süreyle kullanıyorsunuz

2. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Hocam merhabalar.Kuşları geçici olarak buraya getirdiğin için,Şuanda bulunduğun bölgenin ikliminden kaynaklı hava değişimi yaşamışlardır.
    Benim kuşlarda Allaha şükür hiç ishallik bir durum olmadı.Sebebi;Yem içerisindeki %50 aspur,Haftalık Sularına elma sirkesi veya limon ve birde gün aşırı su değişimi sayesinde.Burda olsaydın yardımcı olurdum ama sende yapabilirsin hocam.4-5 damla limona 2 damla su ekleyip yavru besleme aparatıyla 2 ml olarak günde bir defa olmak kaydıyla oral yoldan enjekte edersen 3 gün içerisinde sonuca ulaşırsın hocam.Tabiki bunun yanında vücudda aşırı su ve vitamin kaybı olacağı için ek olarak Hobi s+e kullanabilirsin.Zaten içeriği Nektonla hemen hemen aynı.Geçmiş olsun hocam.

Murat NUR bunu beğendi.
  3. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Valla hiç sorma Dortyol'la İslahiye arasında belirgin bi nem farkı var, onun haricinde hava burda birden serinledi özellikle akşamları serin oluyor. Yemleri temiz ve taze, kafesler hijyenik daha biri sıfır. Sebep ya hava yada vitamin ağır geldi.
    Damlalığım var içine elma sirkesi koydum haftalık suluklarina damlatiyorum 3-5 damla ama önleyici olarak iyi oluyor, şuan iki tanesinde ishal başlangıcı var onun için ilaç kullanmam lazım,

4. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Dal darı verin ilk günden etkisini göstermeye başlıyor benim kuşumun ishalini 2 günde geçirdi

5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Elimdeki son kalan dal darimi geçen ay yavrulara verdim. Şuanda alabileceğim yer de yok yakında. Sade aspur var yarın verecem. Az önce yulaf koydum yemlige üzerine de turk kahvesi ekledim etkisi olabilir diye. Tetramezatin veriyorum birine 2 diğerine 3 gün olacak. Kuşların hasta olduğu pek anlaşılmıyor popolarini kontrol edince anlaşılıyor

6. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Ben aspur da verdim fakat dal darıyı yemekten görmedi bile kuşlar kendi metabolizmalarını daha iyi bilir dal darı daha iyi ve etkili onlar için sanırım aspuru deneyin sonuç almazsanız darı bulmaya çalışın

7. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10

Murat NUR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş