Karadeniz Pet

ishal ilacını kaç gün kullanacağım

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar kuşumun ishali tam geçmemiş gözlemlerime göre ishal ilacı almak istiyorum avidiare alacağım büyük ihtimal nasıl kullanacağım bu ilacı bilgi verirmisiniz ne kadar katmalıyım suyuna suyunu ne kadar doldurmalıyım şimdiden sağolun

yazar zaten üstünde nasıl kullanacağın

2.5 cc 2.5 ml demek oda bir çay kaşığının yarısı kadar ediyor

2.5 cc 2.5 ml demek oda bir çay kaşığının yarısı kadar ediyor

hocam yanlışım varsa düzeltin 2,5cc = 2,5ml tamam ama o da yarım çay kaşığı değildir. bir tatlı kaşığından biraz daha fazla olabilir...

Bunu en doğru şırıngayla ölçebilirsiniz. Ya da şurup şişelerinin içinden 5ml ölçekler çıkar, üzerlerinde 1ml ve 2,5 ml işaretlidir çoğunlukla...

1 cc 20 damla yapıyor. ona göre ne kadar kullanman gerekiyorsa kullanabilirsin.

ıshal geçince + 1 gün daha kullanın

hocam yanlışım varsa düzeltin 2,5cc = 2,5ml tamam ama o da yarım çay kaşığı değildir. bir tatlı kaşığından biraz daha fazla olabilir...

Bunu en doğru şırıngayla ölçebilirsiniz. Ya da şurup şişelerinin içinden 5ml ölçekler çıkar, üzerlerinde 1ml ve 2,5 ml işaretlidir çoğunlukla...
bir yerde okuuştum bir çay kaşığı 5 ml diyordu bende ondan öyle dedim

İnsülin iğnesi alabilirsiniz eczaneden. 50 kuruş gibi bir ücreti var. cc aralıkları daha sık ve ölçü konusunda nokta atışı yapabilmeniz açısından da kolaylık sağlar. İshal sebebini biliyorsanız kullandığınız ilaçla ilgili yorum yapmak bana düşmez. Hasta kuşlarda 5-7 gün diye belirtiliyor. Yani 7. günün sonunda ishal geçti veya geçmedi diye devam etmeyin. İnşallah sağlığına kavuşur.

İnsülin iğnesi alabilirsiniz eczaneden. 50 kuruş gibi bir ücreti var. cc aralıkları daha sık ve ölçü konusunda nokta atışı yapabilmeniz açısından da kolaylık sağlar. İshal sebebini biliyorsanız kullandığınız ilaçla ilgili yorum yapmak bana düşmez. Hasta kuşlarda 5-7 gün diye belirtiliyor. Yani 7. günün sonunda ishal geçti veya geçmedi diye devam etmeyin. İnşallah sağlığına kavuşur.

insülin iğnesi mi o ne işe yarıyor

hocam benim kuş 4gündür ishaldi bugün tamamen geçmiş. İshal ilacı+ asupur + yulaf takviyesi yaptım bugun gecmıs durumda cok sukur. Çok ağırdı ishali anca atlatabildi

insülin iğnesi mi o ne işe yarıyor

şırıngasını kastediyorlar, ilacı değil. insülin iğnesi için kullanılan şırıngalarda cc ölçeği daha hassastır o bakımdan önermiş arkadaşlar. insülin şırıngası daha hassastır ama bence normal şırınga da işinizi görür. fiyatları aynıdır diye tahmin ediyorum.

hmm tamam bende diyorum hayvana insülin iğnesi mi yapacam sağolun arkadaşlar

Geri