Karadeniz Pet

ishal ilaclari

iviv

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar muhabbet kusum ishal oldu ve kusmaya baslamisti bende petshoptaki abiye gittim sordum bi suluga damlatiln ilac verdi bide siringayla bi ilac verdi siringayla olani 2 3 saatte agzina sikarsin dedi bugun baktim kus bi hareketli kakasinida normsl gibi yapiyor ne yapapmam lazim devammi edim ilaclari kullanmaya

Merhaba arkadaslar muhabbet kusum ishal oldu ve kusmaya baslamisti bende petshoptaki abiye gittim sordum bi suluga damlatiln ilac verdi bide siringayla bi ilac verdi siringayla olani 2 3 saatte agzina sikarsin dedi bugun baktim kus bi hareketli kakasinida normsl gibi yapiyor ne yapapmam lazim devammi edim ilaclari kullanmaya

NOT: İshal bulaşıcı ve ölümcüldür. Tedaviye gecikmeden başlayın ve yanında başka kus varsa ayırın.

1 Ishalı gecene kadar sadece ince yem verilmeli
2 Patates haslanmalı
3 Ilk ıkı gun 1 ve 2. madde uyulmalı eğer geçmezse Aviadere ishal ilacı alınmalıdır.
4 Yıne de gecmezse veterınerden Suphelzamethine alip suyuna 10 damla damlatın. 12 saatte bir suyu tazeleyerek 10 gün kullanın.
5 Mama, yeşillik, vitamin verilmemelidir. Kuş sıcakta tutulmalı; kuyruk altında dışkı birikiyorsa temizlenilmelidir.(tıkanma yapmasın )

NOT: İshal bulaşıcı ve ölümcüldür. Tedaviye gecikmeden başlayın ve yanında başka kus varsa ayırın.

1 Ishalı gecene kadar sadece ince yem verilmeli
2 Patates haslanmalı
3 Ilk ıkı gun 1 ve 2. madde uyulmalı eğer geçmezse Aviadere ishal ilacı alınmalıdır.
4 Yıne de gecmezse veterınerden Suphelzamethine alip suyuna 10 damla damlatın. 12 saatte bir suyu tazeleyerek 10 gün kullanın.
5 Mama, yeşillik, vitamin verilmemelidir. Kuş sıcakta tutulmalı; kuyruk altında dışkı birikiyorsa temizlenilmelidir.(tıkanma yapmasın )
Ishal ve kuruma bulaşıcı ve ölümcül değildir. Bulaşıcı ve ölümcül olan kuşun ishal olmasına zayıflamasına sebep olan hastalıktır.
Herkesin artık yavaş yavaş kabul etmeye başladığı şey kurmanın bi hastalık olmadığı bazı hastalıkların sonucu olduğudur.
Ishal de aslında aynı mantıkla düşünülebilir. Evet ishal bir hastalıktır ama nedeni temelinde yatan şey önemlidir. Vücut neden ishal olur. Bunu bilmek gerekir. Yem mama vb şeylerden olabilir usutme olabilir bakteri mikrop olabilir. Parazit olabilir. Bunlar ile beraber kuşun durumu da önemlidir uygulanacak tedavide. Bazı kuş kanlı ishal olur simsiyah dışkı yapar ama taş gibidir. Buna dikkat edilmez ilerleyen zamanda kuş gittikçe zayıflar ve sonra kuruma olmuş denir.
Ya da sulu dışkı yapıp biraz Kabaran hayvana günlerce antibiyotik basarsanız bu da sıkıntı yaratır ilerde.
Sulphamezatine geniş spekterumlu bi ilaç bi çok bakteri ve mikrop için etkili. Eğer çok kötü değilse kuş 3 4 gün kötüye Bi hafta kadar kullanabilirsin.
Bunun yanında mama verme yemi kaldır ve sade aspur ver bi hafta kadar.
Inşallah düzelir.

Fatih Çevik

Geri