Karadeniz Pet

İshal mi ?

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Hayırlı akşamlar herkese . Yeni bir çift kuş aldım fakat yeşil kuşum aldığım yerde çok canlı ve bakımlı bir durumda olmasına rağmen eve getirdiğimde buruştuğunu gördüm . Ve dışkısı biraz daha suluydu . Satıcı kuşu elinde biraz fazla tuttu strese girdiğini düşünüyorum. Şimdilik suyuna sirke atıcağım fakat başka yapmam gereken bir şey var mı ? Durumu ciddi mi ?
@Selçuk YÜKSEL @Ayhan OTÇUOĞLU hocalarım bakar mısınız ?
Not: Fotoğraf uyumak üzereki halleridir

Ekli dosyalar

• E05C5728-D4CF-4850-B23A-54F18C957376.jpeg
    E05C5728-D4CF-4850-B23A-54F18C957376.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 50
İlk 2-3 gün biraz durgun olur. Probiyotik desteği verin kuşlara. Ve vitamin. İkisini birlikte bile katabilirsiniz sularına.
Sağolun hocam elma sirkesi vermeyeyim mi ishali için ?
Probiyotik olarak kuru maya kullansam olur mu ?
Selçuk hocam şimdi farkettim kuşum uyurken kuyruğu aşağı yukarı tık tık atıyor neden acaba ? Farklı bi durum yok değil mi ?

Son düzenleme:
Kuyruğun atması solunum zorluğu çektiğini gösterir. Birkaç gün gözleyin. Eğer devam ederse ilaç başlarsınız. Kuru maya çok tavsiye etmiyorum profesyonel bir ürün kullanmanız daha iyi olur. Ama alana kadar kuru maya da kullanabilirsiniz.

Kuyruğun atması solunum zorluğu çektiğini gösterir. Birkaç gün gözleyin. Eğer devam ederse ilaç başlarsınız. Kuru maya çok tavsiye etmiyorum profesyonel bir ürün kullanmanız daha iyi olur. Ama alana kadar kuru maya da kullanabilirsiniz.
Sağolun hocam . Sirke konusunda ne dersiniz ?

Kuşun dışkısı ise bu şekilde

Durumu nedir acaba ?
Şu an kuş çok aktif kur yapıyor. Uçuyor . Yem yiyor fakat dışkısı sulu .

Ekli dosyalar

• 00E6EBCE-B5E3-4228-AEC9-2713C8841419.jpeg
    00E6EBCE-B5E3-4228-AEC9-2713C8841419.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Probiyotik verdiniz mi ? Vermediyseniz sirkeye devam edin probiyotik alana kadar. Sirkeyi fazla oranda katarsanız dışkı sıvılaşır bunu da unutmayın. ( özellikle sıvılaşır diyorum isal yapar anlamı çıkmasın diye )

Probiyotik verdiniz mi ? Vermediyseniz sirkeye devam edin probiyotik alana kadar. Sirkeyi fazla oranda katarsanız dışkı sıvılaşır bunu da unutmayın. ( özellikle sıvılaşır diyorum isal yapar anlamı çıkmasın diye )
Probiyotik olarak kuru maya kattım suluklarına . Ama evde daha profosyenel bir probiyotik buldum enterogermina diye bir markanın tüpleri var . İnsanlarda kullanılıyor . Bundan bir damla ağzına damlatsam olur mu acaba ?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 31
Muhammed Kardeşim,
Ben sizden tam bir karantina beklerdim bir tıbbiyeli olarak. Önce Dış Parazit. Sonra Koksidiyoz (1 kür). Sonra antibiyotik (1 kür). Öyle dışardan gelen kuştan hemen birşey beklemeyelim. Bu yapılanlardan sonra birşey varsa o zaman bakılabilir.

Geri