Karadeniz Pet

ishal midir?..yardım

• Konbuyu başlatan süleymansert
  • Başlangıç tarihi
S

süleymansert

Guest
merhaba,çiftlerimden birinde bugün bir durgunluk vardı fazla areket etmiyorlar ve kabarmış şekilde duruşları var.dışkılarını fotoğrafladım,sizce ishal midir yoksa başka bir rahatsızlık olabilir mi?

yardımınız için teşekkür ederim.
q2ODl5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:18 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

merhaba,çiftlerimden birinde bugün bir durgunluk vardı fazla areket etmiyorlar ve kabarmış şekilde duruşları var.dışkılarını fotoğrafladım,sizce ishal midir yoksa başka bir rahatsızlık olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir sıkıntı yok gibi duruyor fotoğraflardan

İshal yeni başladıysa bir fincan içme suyuna iki dolu çay kaşığı keçiboynuzu tozu karıştırıp kaynatın. Soğuduktan spnra suluğa olduğu gibi koyun. 5 gün devam edin, bu süreçte dışkı düzelecektir. Eğer basit bir mikrobik ishalse tekrar bozulmayacaktır. Fkat 5 günün bitiminde temiz su verdiğinizde tekrar sulu yaparsa ilaç kullanmanız gerekiyor demektir. Keçiboynuzu zaten vitamin içeriyor, bu neden bu süreçte yem dışında yiyecek veya vitamin takviyesi yapmayın. Diğer kuşunuzda bu sudan içebilir, zararı olmaz. Fakat imkanınız varsa tedavi bitene ladar kuşları ayırmanız iyi olur, bulaşıcı birşeyse öbür kuşunuz da hastalanmasın.

eğer ilaç gerekirse hangi ilaçları kulanmalıyım..
ayrıca cevap veren herkese teşekkür ederim

Avidiare bulundurun evde.

Geri