Karadeniz Pet

ıshal muhabbet kusunun ıyılesme belırtılerı nelerdır?

Mehmet Serkan Turk

Yeni Üye
Merhabalar....

2-3 gundur kusum ishaldi.

Ilac olarak Tetramezatin veriyorum bu 2. Gunu. Yarin kesmem gerek sanirim edindigim bilgilere gore.

Bu surecte kusu karantinaya aldim. Kafese sari ampul koydum isi saglamak icin. Kusum yem yemiyordu elle besleme aparati ile pirinc lapasi, haslanmis patates, yulaf, keci boynuzu, etimek ve irmigi ilik su ile pure haline getirip verdim.

Su icmedigini gozlemleyerek kaybettigi su icin belirli dongulerle onu da kursagina verdim (ilacli ve ilacsiz sekilde)

Sonuc olarak halen kabarik ve cok haraketli degil. Elle yakalamaya calisinca eskisi kadar olmasada haraketleri uyusuk degil. Bugun 1 kez kursagini doldurdum ve gozlemlemek icin mudahele etmedim tekrari icin. Su an da yemlikten degil ama yerden aspur yiyor.

Diskisi eskiye nazaran azaldi ama halen sulu.

Sizce dogrularim ve yanlislarim var mi? ve kusumun gidisati nasil size gore?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:17 -->-> Daha önceki mesaj 17:48 --

Gunaydin...

Bugun kusumun diskisi normale dondu gibi. Eskisi kadar olmasada yine kabarik. Dun aksam kursagini kontrol ettim 1 tatli kasigi kadar yem vardi elle beslemedim bu yuzden. Cok haraketli degil ama haraketlere duyarli arti elimi de cok fena isiriyor :) Tetramezatinin 3. Gunu bugun kesiyorum.

Kusum iyilesme yolunda mi? Vitamin destegi vereyim mi? Kusumu karantinadan ne zaman cikarayim?

Lutfen yardim edin.

Son düzenleme:
Bunlar sevindirici haberler. Kabarıklığı kalmayınca eski yerine alırsın. Probiyotik ve vitamin takviyesi yapabilirsin. aşırıya kaçma vitamin kullanımında.

Tesekkur ederim :) Antibiyotik tarzi ilaclar bagirsak florasini bozuyor bildigim kadari ile. Bugun ki ilac tedavisi bitince probiyotik dusunuyordum zaten. Beklemedeyim bakalim ne zaman normale binecek :)

Geri