Karadeniz Pet

İshal ne yapmalıyım ?

öncelikle ilk aldıgınız kuşu 3 5 gün karantinada tutun elinizdeki mevcut kuş ile aynı odada bile kalmasın. öyle bir imkanınız varsa farklı odalarda kalsın. videoyu izlediğim akdarıyla mavi kuşta herhangi bir problem gözükmüyor. mikrobik ishal taşıyıcı ise bu her türlü gecer. hava yolu ile bile tabiki taşıyıcı olup olmadıgını anlamak mümkün değildir en garantisi ayrı odalarda tutup tedavi sürecince kuşları ayrı odalarda bulunmaktır. mikrobik ishale patates veya prinç lapası kahve bunlar etken etmez. mikrobik ishal iç parazit kaynaklı bir hastalıktır tedavi edilmez ise 3 5 gün içerisinde kuş gözlerini kapatır hayata. tedavi süreci biten kuşlara tekrar vitamin ve pro zyme takviyesi yapmak gerek. mikrobik olan bir kuş zaten yeme içmekten kesilir aspuru da yemez patateside bu patatesii akıl edenler iyi sonuç almışlarmı çok merak ediyorum dogrusu. yeşillik ve mama kaynaklı ishalerde zaten bişrşey vermenize gerek yok yeşillik ve mamayı kesersiniz 2 günde hayvan kendine gelir.

öncelikle ilk aldıgınız kuşu 3 5 gün karantinada tutun elinizdeki mevcut kuş ile aynı odada bile kalmasın. öyle bir imkanınız varsa farklı odalarda kalsın. videoyu izlediğim akdarıyla mavi kuşta herhangi bir problem gözükmüyor. mikrobik ishal taşıyıcı ise bu her türlü gecer. hava yolu ile bile tabiki taşıyıcı olup olmadıgını anlamak mümkün değildir en garantisi ayrı odalarda tutup tedavi sürecince kuşları ayrı odalarda bulunmaktır. mikrobik ishale patates veya prinç lapası kahve bunlar etken etmez. mikrobik ishal iç parazit kaynaklı bir hastalıktır tedavi edilmez ise 3 5 gün içerisinde kuş gözlerini kapatır hayata. tedavi süreci biten kuşlara tekrar vitamin ve pro zyme takviyesi yapmak gerek. mikrobik olan bir kuş zaten yeme içmekten kesilir aspuru da yemez patateside bu patatesii akıl edenler iyi sonuç almışlarmı çok merak ediyorum dogrusu. yeşillik ve mama kaynaklı ishalerde zaten bişrşey vermenize gerek yok yeşillik ve mamayı kesersiniz 2 günde hayvan kendine gelir.

peki avidare ve avimeti suluğuna karıştırarak koymak doğru mudur, şuan için yapılabilecek tek şey bu mu ?

peki avidare ve avimeti suluğuna karıştırarak koymak doğru mudur, şuan için yapılabilecek tek şey bu mu ?

öncelikle teşhisi koymak lazım bana hangi kuştan şikayetçi oldugunuz ve o kuşun popo ve genel bir resmini atarsanız yardımcı olabilirim

iç parazit oluşmuş bu da mikrobik ishalin bir benzeri. tedavi için tam zamanı biyoteksin LC ve ya baycox kullanabilirsin. ama bu bahsettiğim ilaçları kullandıktan vitamin takviyesi yapman lazım..

iç parazit oluşmuş bu da mikrobik ishalin bir benzeri. tedavi için tam zamanı biyoteksin LC ve ya baycox kullanabilirsin. ama bu bahsettiğim ilaçları kullandıktan vitamin takviyesi yapman lazım..
hocam benım kusumda ıshal kafesini ayırdım koyu yeşil dıskısı tuylerının oldugu yerlere bulasmıs sekılde bu soyledıklerın ıshal ılacımı oluyo kullanımı nasıl ve kesın cozummu ıshal ıcın

hocam benım kusumda ıshal kafesini ayırdım koyu yeşil dıskısı tuylerının oldugu yerlere bulasmıs sekılde bu soyledıklerın ıshal ılacımı oluyo kullanımı nasıl ve kesın cozummu ıshal ıcın

Baycox kullanabilirsin senin kuş anlattığına göre mikrobik ishale yakalanmış iç parazit kaynaklı bir ishal.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:58 -->-> Daha önceki mesaj 01:57 --

Bahsetmiii olduğun ilaçları hiç kullanmadım .kullanamdığım bir urunu de nasıl nerde kullanacağını söylemek de doğru olmaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:01 -->-> Daha önceki mesaj 01:58 --

Avidiare iç parazitte işe yaramaz mı ?

Bahsrtmiş olduğun ilaç ile ilgili hiç fikrim yok. Yapman gereken baycox ve pro zyme kullanman

Peki hocam teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:12 -->-> Daha önceki mesaj 02:08 --

İki gün önce ayrı kafeslere aldım kuşları ve ayrı odalarda tutuyorum.

Çok şükür erkek canlandı biraz, ishali de geldiği güne göre baya düzeldi. Hâlâ kuşta bir yorgunluk hali var ama eskisine göre maşallah iyi.

Bu süreçte suluğuna avidiare ve avisolu karıştırarak koydum, ayrıca yemliğine aspur ve haşlanmış patatesi püresi koydum.

Bir de karışık yemin içinden yulafları ayıklıyarak elimden yedirdim bana alışsın diye (kuşların yulafa karşı zaafı var, dişi kuşum da öyle, biraz elden yulaf veriyim kendi yemini beğenmemeye başlıyor sürekli yulaf istiyoru :) )

Son olarak poposunu sirkeli suyla siliyorum günde 1-2 kez hem kalan pislikler gidiyor hem de mikroplar ölsün diye :D

En son dün akşam dişiyi kafesiyle getirdim odaya 5-10 dakikalığına ikisi de çıldırdı resmen, erkek çok nadir ve çok sessiz ötüyordu dişiyi görünce resmen bağırmaya başladı :D bana hasta numarası yapıyor heralde. Ne olur ne olmaz tekrar ayrı odalara aldım. Şimdilik böyle bakalım avidiare ve avisole Pazar gününe kadar devam edicem 7 gün olacak tam...

Geri