petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İshal Sorunu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Aysu GÖKTÜRK tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Geçenlerde ben evde değilken kuzenim klimayı açmış ve kuşumu öbür odaya almamış :( İshal oldu.Dışkının beyaz kısmı sadece su şeklinde .2 gün pirinç suyu verdim.Yemliklerden birini aspura çevirdim ama hala fark yok.Napmalıyım? Bu arada kuşum hareketli ve tüylerini kabartmıo şükür ama dışkıda düzelme yok maalesef.

2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Kuşunuza vitamin meyve falan vermeyin.Bu arada dışkının fotoğrafını atabilirmisiniz? Doğal yolla yapılacakları yapmışsınız. Eğer yeminizde varsa yulaf da vermeyi deneyebilirsiniz. Olmadı ilaç kullanırsınız. Geçmiş olsun.

3. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Öbür kuşum ilacı kaldıramamıştı,o yüzden ilaç vermeye korkuyorum :( 2 buçuk aylık yok henüz kuş.Yemini komple aspura mı çevireyim diorum ama aspuru yiyo mu yoksa sadece kabuğunu çıkarıp içini bırakıo mu anlayamadım bir türlü :( Pirinç suyuna 4-5 gün devam etsem mi acaba ? Ya da çay demi mi yapsam? Şu an tabanda renkli kağıt olduğundan foto çekemiorum ama şu resim bilgisayar masamın üstüne ait.Sıvı kısmı kurumuş ama ..

Ekli Dosyalar:

4. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Bence ilaç vermekte gecikmemelisin benim gibi günlerce kendine gelmesini beklersin:( avidiare kullanmalısın bence benm kusum da 3 aylk bişey olmadı şükür

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aysu GÖKTÜRK bunu beğendi.
  5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Çay demi hakkında bilgim yok ancak aspur ve pirince devam etmelisin. 2 gün oldu diyorsun biraz da olsa iyileşme göstermesi gerekiyordu. Yavaştan ilacı kullanmalısn bence. Daha yavru ancak dozu ayarlandığında sorun olmaz galiba. Bugün de aspurla devam edin hatta elinizle biraz yedirmeyi de deneyin. Geçmiş olsun.

6. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Öbür kuşum avidiare sonrası öldü,ilaca gecmeye korkuorum.Yemi tamamen aspura çevircem şimdilik.Umarım işe yarar

7. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Bir de herkes farklı bişi söylüo maalesef.Geçen sefer avidiareden sonra kuş öldüğünde neden ilaç verdin,ne gerek vardı.İshalde ilaca gerek yok falan yazdılar.Şimdi de ilaç kullanmam söylenio.Kafam karman çorman oldu.Yine de vakit ayırıp yazdığınız için çok teşekkürler

8. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Yemi tamamen aspura çevirdm ama hala beyaz kısım sıvı olarak çıkıyor.Avidiare kullanıcam yarına kadar fark olmazsa ama kuş 2 aylık.1 çay kaşığı kadar katsam yeterli olur mu ki? 2,55 ccyi gözüm yemio

9. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Ben de 3 aylk kusuma 2.5 cc kullandım gayet saglıklı kustan kusa da degıseblr acil şifalar

10. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Teşekkür ederim.Diğer kuşum ishalden ölmüştü,avidiare kullanmıştım.İlaçtan mı öldü die kafama takıldı.Son kullanma tarihi 2018 dio.Bozulmuş olsa falan anlar mıydım acaba?

11. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Bence diger kusunız avıdıareden ölmemiştir farklı bısyden olmustur kullanma tarıgı gecmedıyse de sorun yok

12. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    İshaldi ve yavruydu,2 aylık kadar.İlacı kullandık birkaç saat sonra kafes tabanına düştü.Felç gibi olup vefat etti sonra da.Belki de vücudu ishali kaldırmamıştı çünkü bana geldiğinden beri hastaydı.Evt son kullanma tarihi 2018 dio ve aldığım yerde gölge bir rafta duruodu.Kullanayım bari de ilaca antipatim oluştu,korkuyorum çok :(

13. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    2,5 ml'nin yarısı kadar koydum suyuna.İnşallah işe yarar.Sağ olun yorumlarınız için

14. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Düzeldi mi

15. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    İçtiği fazla sudan olduğunu düşündüğümden tedaviyi yarım bırakmıştım,o yüzden düzelmedi.Yine avidiareye başladım .Bugün üçüncü günü ve şükür olumlu yönde gelişme var.5. günü tamamlıcam bu sefer kısmetse.

ilaydaa00 bunu beğendi.
  16. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Çok geçmiş olsun

17. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Çok teşekkürler