Karadeniz Pet

İshal Tedavisinde Son durum

bende deneyımlerım den dolayı yazdım
tabi siz de haklı olabılırsınız denemışsınız bizzat
kuş sahibi gelışmelrı yazarsa sevınırım
boylelıkle yenı bır sey daha ögrenmış olurum kendi adıma

bende deneyımlerım den dolayı yazdım
tabi siz de haklı olabılırsınız denemışsınız bizzat
kuş sahibi gelışmelrı yazarsa sevınırım
boylelıkle yenı bır sey daha ögrenmış olurum kendi adıma

Veteriner konuya şöyle bir açıklık getirmişti: İshal ilerledikçe yararlı bakteri kaybı da artıyor. Bu bakteriler sindirim sisteminin ph'ını da gerekli düzeyde tutmaya yarayan bakteriler, kuşların midelerinde asit bulunmadığı için de bu bakterilere ihtiyaçları var. Sİrke de mideye ulaşır ulaşmaz ph'ı gereken seviyede tutuyor, bu nedenle kullanıldığı sürece etkili ve kullanım kesilince ishal tekrar başlıyor. Buna ek olarak bakteri ve mantar üremesini de durduruyor. FAkat iştahı açması kuşun yemden verim almasını artırmıyor yazık ki. Sadece aç kalmasına tercih edilir o kadar, ama sonunda dediğiniz gibi kuşu zayıflatıyor ( uzun süren kullanımlarda). Bu nedenle kısa bir süre için güvenle kullanılabilir. Fakat direkt ağızdan vermek çok riskli. DEneyip görmeden hiçbir şeyi inanın ki yazmam buraya. Kuşlarımın hepsini bir aile bireyi olarak görmüşümdür, hasta olduklarında sahiplerinin ne kadar üzüldüğünü iyi biliyorum, bu yüzden riskli ve bizzat denemediğim hiçbir şeyi tavsiye etmem. ÖZellik ishalin baş gösterdiği sorunlarda bir veterinere götürene kadar, sorunun kaynağı bulunana kadar kuşun güçtendüşmesine gerçekten engel olacak yöntem. Bana bunu öneren petshopa gidip bunun için teşekkür ettim. Kendisi de banyo suyuna kullanıyormuş. TÜy sağlığı için şiddetle tavsiye ediyor. "Size ilaç da satabilirdim, lütfen güvenin, benim için önemli olan hayvanların sağlıdır."" demişti. Bunu birçok veterinerde bile göremedim. Saçma sapan kedi-köpek ilacı satmaya kalkanını bile gördüm. Bu yüzden ben güvendim ve denedim, sonuç da gerçekten güzel. Durumu netlik kazanana kadar, gücünü toplayana kadar kullanmasını tavsiye ederim.

arkadaşlar güzel haberlerim var inş. Kuşum 2 gündür çok güzel yem yiyor hatta fazlasını yiyor bugün eşinin yanına da koydum çok mutlu. Tek sorunun dışkısı halen poposundaki tüylere yapışıyor ama dışkı koyu kıvamda. Ben de arkasındaki tüyleri aldım o sorunuda çözdüm inş böyle giderse 2 güne çok daha iyi olur.

Şimdiden geçmiş olsun :) Tedavi bitiminde güzel haberlerini bekliyoruz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

Mustafa bey, kuşunuz ne durumda merak ettim. Umarım güzel haber verirsiniz.

Yine diyorum diazyme 256 ıshal tedavısınde ve yararlı bakterılerın olusmasında etkılıymıs sıparıs verın ve yeterlı dozda kullanın

Geri