petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ishal ve çözümleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emrecelik3673 tarafından 8 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. emrecelik3673

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bir konuda yardiminiza ihtiyacım var. Kuslarimdan birisi ishal oldu ya da olmak üzere.kabarik durma halsizlik vb durum yok gayet hareketli hatta su an salonda ucuyor esiyle ama diskisi sulu. Kafesinde renkli kağıt vardı kemiriyorlar diye kaldirdim Sonra a4 koydum beyaz. Son iki uc gundur diskisi sulu. Affiniza siginarak resmini ekliyorum. Ilac olarak vitamin olarak ne uygulamam gerekiyor acil yardim [​IMG]lutfen:-(

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. emrecelik3673

Hic vermedim ki :-(

4. alimert96

alimert96 Guest

kafesinde kuş kumu varsa kaldırın ishali geçene kadar katı şeyler vermeye çalışın zamanla geçecektir

5. emrecelik3673

Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

Haslanmis patates ishale iyi gelir mi arkadaslar versem sikinti olur mu

6. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    şekerli su verin hem ishali keser hemde enerji verir. veteriner tavsiyesi

7. emrecelik3673

Teşekkürler kardeşim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:15 -->-> Daha önceki mesaj 13:15 --

Arkadaşlar iyi akşamlar. Kusumdaki ishal hala gecmedi petshoptan avidiare aldim kullandim gun asiri verdim suluklarina. Şekerli su verdim suluklarina ama bir duzelme olmadi ne yapmam gerekiyor acil yardim edin lütfen

8. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    ben Pet-İ-To diye bi ishal ilacı almıştım petshoptan geçirmişti .Böyle bi ilaç bende işe yaramıştı ama bence hemen ilaca başvurma ilaç kullanımını kimse pek önermiyor [​IMG]

9. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kuşun dışkısı kuruduğunda kireç gibi beyaz bir renk bırakıyor mu, bırakıyorsa koksidiyoz olabilir, bu tip bakteriyel ishallerde baytril gibi bir antibiyotik kullanılabileceği gibi coccimix, baycox gibi ilaçlar da kullanılabilir, bunlar arsında baycox en kalitelisi olup pahalı bir ilaçtır, ben geçen sene 70 liraya almıştım...

10. emrecelik3673

Beyazlik olmuyor seffafsu gibi :-( hafif yesilimsi sivi

Sayfayı Paylaş