Karadeniz Pet

Ishal ve kaka yapışması

selcukiyet

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Dişi kuşum ishal oldu. Bende suyuna Abidal multivitamin ekledim ve ishali geçti. Fakat kuşumun popo kısmında baya çok bir biçimde kaka yapışmış halde duruyor. Kafese banyoluk da taktım belki içine girip poposunu temizler diye ama poposundaki pislikler kurumuş vaziyette duruyor. Sanki kaka yaptıkça yeni kakalar üst üste birikecekmiş gibi geliyor bana. Be yapmam kazım. Fiziksel bir müdahale yapayım mi. Yani popo kısmındaki tüyleri keseyim mi.
Teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bence fiziksel bir müdahale yapın ayrıca kanarya yemi de verin

Vitamin iyice ishal yapabilir bir fikrim yok ben vitamin kullanmıyorum

Bence tüy kesmek yerine ılık suyu oraya sprey yardımıyla püskürt. Yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla canını yakmadan yavaş yavaş temizlemeye çalış. Fırçayı yaptırmazsa sprey bile işe yarar. Ortamın ısısını göz ardı etme.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:12 --

Sprey suyuna bir kaç damla elma sirkesi de koyabilirsin.

Genelde bu kadar cok kaka birikmisse ilik su ve sprey fayda etmiyor. Ya el yardimiyla ya da tuylerini ucundan keserek cozum uretebilirsin.

Bayağı pislik birikmiş burçlarından makasla kestim. Gayet iyi oldu. Ins bir daha olmaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:43 -->-> Daha önceki mesaj 06:43 --

Uçlarından kestim.

Geri